Tur Detayı

  • Süresi: 8 GECE 9 GÜN
  • Bölgeler: İTALYA,BARİ,ROMA,VATİKAN,PİSA,FLORANSA,VENEDİK,SLOVANYA,HIRVATİSTAN,SIRBİSTAN-BELGRAD,BULGARİSTAN,SOFYA
  • Başlangıç Noktası: AYDIN
  • Bitiş Noktası: AYDIN
  • Tarihler: 28 Temmuz
Tur Detayları

OTOBÜSLÜ İTALYA TURU

 

KÜLTÜR GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: 28/07/2024

AYDIN-ÇANAKKALE-İPSALA

Aydından  hareket ediyoruz.Çanakkale-Edirne yolu üzerinden İpsala sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz ve Gece otobüsümüzdeyiz.

2.GÜN: 29/07/2024

YUNANİSTAN-SELANİK

Sabah saatlerinde SELANİK’teyiz.Ata’mızın evini ziyaret ediyoruz.Aristoteles meydanı,Beyaz Kule gezisi sonrası İtalya’nın Bari şehrine geçmek için keyifli bir feribot yolculuğuna başlamak üzere Yunanistan’ın İgoumenitsa Limanına ulaşıyoruz. Adriyatik Denizi üzerinde konforlu bir feribot ile harika bir gece yolculuğu bizi bekliyor. İgoumenitsa ile Bari arasında hizmet veren tek şirket olan "Superfast" feribotumuza yerleşiyoruz.Gece gemideyiz.

3.GÜN: 30/07/2024

İTALYA BARİ - ROMA

YUNANİSTAN–İTALYA arasında Adriyatik Denizini aşarak yapacağımız feribot yolculuğumuzu tamamlıyor ve sabah saatlerinde İTALYA’nın liman kenti BARİ’ye ulaşıyoruz. ROMA yönünde ilerliyoruz,otelimize yerleşiyoruz. Dünya’nın en eski kentlerinden ROMA’nın sembol yapılarından,Colezyum’u görmeye gidiyoruz. Antik dönemin en ünlü Arenası’nı ve Roma Sarayı’nı takip ederek, rotamız  üzerinde yer alan, Palazzo Di Venezia’ya varıyoruz. Kısa bir fotoğraf molasından sonra, kentin  diğer sembol yapılarından Panteon’a gidiyoruz. Antik Roma'nın tüm tanrıları için tapınak olarak inşa edilen, 7. yüzyıldan sonra kilise olarak kullanılan ve modern İtalya’nın ilk kralı II. Vittorio Emanuele başta olmak üzere İtalyan tarihinin önemli şahsiyetlerinin mezarlarını barındıran Panteon’u ziyaretimizin devamında, antik Domitian Hipodromunun kalıntılarının da bulunduğu ve merkezindeki Dört Nehir Çeşmesi (Fontanadei Quattro Fiumi) ile ünlü Navona Meydanını görerek dünyanın en ünlü çeşmelerinden Aşk Çeşmesi olarak da bilinen, Trevi Çeşmesi’ne geçiyoruz.Burada akşam yemeği molamızın sonrasında İspanyol Merdivenlerine doğru yürüyor, Antik Roma’nın en tarihi meydanlarından olan Popolo Meydanı’na geçerek, ünlü markaları bulabileceğiniz mağazaların ve keyifli vakit geçirebileceğiniz kafelerinin bulunduğu bölgede serbest zaman veriyoruz. Roma’da geçireceğimiz keyifli zamanın ardından, aracımızla buluşuyor ve otelimize dönüyoruz. Konaklama ROMA’da otelimizde

4.Gün: 31/07/2024

İTALYA VATİKAN-PİSA-Montecatini Terme

Otelimizde alacağımız Kahvaltı sonrası VATİKAN’a hareket ediyoruz. Seeland’dan sonra dünyanın en küçük ikinci devleti olarak bilinen, Katolik mezhebinin ruhani merkezinde, rehberimizin anlatımlarını dinliyor ve arzu eden konuklarımız ile Aziz Petrus Bazilikasını ziyaret ediyoruz. VATİKAN gezisi sonrası ROMA’dan ayrılıyor ve Şehrin katedrali için çan kulesi olarak inşa edilen; eğikliği ile dünyaca ünlü Pisa Kulesi’nin bulunduğu PİSA şehrine dogru yol alıyoruz..Turumuzda, edindiği şöhret ile şehri ve ait olduğu kiliseyi bile gölgede bırakan kulenin yanı sıra, Pisa Katedrali (Cattedrale di Pisa), Anıt Mezarlık(Campo Santo),San Giovanni Vaftizhanesi ve Mucizeler Meydanı’nda (Piazza dei Miracoli) rehberimizin ilgili anlatımları ile gezerek, serbest zaman veriyoruz.PİSA’dan ayrılarak otelimizin bulunduğu İtalya'nın Toskana bölgesinde bulunan Montecatini Terme KO otelimize geçiyoruz. Konaklama Otelimizde..

5.Gün: 01/08/2024

İTALYA-FLORANSA

Otelimizde alacağımız kahvaltımızdan sonra FLORANSA yönünde ilerliyoruz.Toskana bölgesinin başkenti FLORANSA’ya varışımızın ardından yürüyüş turumuza başlıyoruz. 1296-1436 yıllarında inşa edilen, Rönesans'ın ilk önemli mimarlık ürünlerinden sayılan kubbesiyle ünlü Floransa Katedrali’ni (Cattedrale di Santa Maria del Fiore) görüyoruz. Avrupa’nın en büyüklerinden; İTALYA’nın da en büyüğü olan Milli Kütüphane ve Fransisken mezhebinin en önemli kilisesi, Michelangelo, Galileo, Dante, Machiavelli, Foscolo, Gentile, Rossini ve Marconi gibi en ünlü İtalyanların mezar yeri olması nedeniyle “İtalyan Şöhretleri Tapınağı” olarak da bilinen Santa Croce Bazilikasını görüp. Buradan, adını önünde bulunduğu Eski Saraydan (Palazzo Vecchio) alan Senyörler Meydanına (Piazza Signoria) ulaşıyoruz,bronz Perseus heykelini görerek, Eski Köprü’ye (Ponte Vecchio), sokak sanatçıları ve ünlü kafeleriyle bilinen Cumhuriyet Meydanı’na (Piazza Della Repubblica) doğru ilerliyoruz gezi bitiminde akşam yemeği molası ve serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama Otelimizde.

6.Gün: 02/08/2024

İTALYA-VENEDİK

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ortaçağ ve Rönesans dönemi boyunca denizlerdeki en önemli kuvvet olduğu kadar 13. yüzyıldan 17. yüzyılın sonlarına kadar sanatın ve ticaretin merkezi olan Venedik Cumhuriyeti’nin başkenti VENEDİK’e yol alıyoruz.Otelimize yerleşiyoruz.Gezimize başlıyoruz. Grand Kanal’a bağlanan kırk beş adet kanal ile çevresinde kurulu kentte yapacağımız kanal teknesi ile İtalyan Krallığının kurucusu Vittorio Emanuele II Anıtı’nı, Hapishaneye giden mahkumların Venedik manzarasını görerek iç geçirdikleri rivayetinden adını alan, Ahlar Köprüsü’nü (Ponte Dei Sospiri), Venedik Cumhuriyeti’nin siyasi merkezi olan Dükler Sarayı’nı (Palazzo Ducale) İtalya’nın en büyüklerinden biri olan Aziz Marko Milli Kütüphanesi’ni (Biblioteca nazionale Marciana) görerek, Venedik’in simgesi San Marko Meydanı’na ulaşıyoruz. Bizans mimarisi sanatının en iyi bilinen örneklerinden, içerdiği zengin Bizans mozaikleri nedeniyle “Altın Kilise”olarak bilinen San Marko Bazilikası’nı da gördükten sonra tekne ile otobüsümüze dönüyoruz.Konaklama Otelimizde.

7.GÜN: 03/08/2024

SLOVANYA-HIRVATİSTAN-SIRBİSTAN-LJUBLJANA-ZAGREP-BELGRAD

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası İTALYA’dan Balkan coğrafyasına geçerek Yugoslavya’nın dağılmasıyla ilk bağımsızlığını kazanan SLOVENYA topraklarında ilerliyoruz. İlk durağımız Başkenti LJUBLJANA'ya ulaşıyoruz. 11. yüzyılda inşa edilen ve Ortaçağda Carniola Kontlarının Sarayı olan Ljubljana Kalesi, Ortaçağ kenti ile modern şehri birbirine bağlayan, kentin sembol yapısı Üçlü Köprü (Tromostovje), adını Slovenya’nın yetiştirdiği en ünlü şair France Preseren‘den alan Preseren Meydanı,Fransız Kilisesi görüyoruz ve Ljubljana ve Slovenya’dan ayrılıyor, HIRVATİSTAN’a geçiyoruz,ülkenin başkenti ve Tuna’nın en uzun kolu, Sava Nehri’nin kıyısına kurulu ZAGREB de Ban Jelacic Meydanı,Meryem'in Miracı, Macaristan Kralları I. Ladislaus ve Aziz Stephan’a adanmış, Neo-Gotik tarzda inşa edilmiş Zagreb Katedrali, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Aziz Marko Kilisesini görüp Sırbistan’ın başkenti BELGRAD’da hareket ediyoruz.Akşam saatlerinde Belgradayız.Serbest zaman sonrası geceleme Otelimizde.

8.GÜN: 04/08/2024

SIRBİSTAN-BULGARİSTAN-BELGRAD-SOFYA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sırpçada “beyaz şehir” anlamına gelen Pannonian Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş olan şehri geziyoruz.Genel Kurmay Binaları, Sırbistan Parlamentosu, Eski Saray, Terazi Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı,Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Leopold ve Despot Kapıları, Kale Meydanı, Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Büyük Savaş Adası, Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi, İstanbul Kapısı ve Açıkhava Silah Müzesi ve Osmanlının kenti Prens Mihalio’ya teslim ettiği yerde yüz yıl sonra yapılan Anahtar Teslim Anıtı’nı görerek Belgrad’ ın en canlı caddesi olan Knez Mihailova Caddesi’ nde serbest zaman sonrası Niş Vadisi hattını izleyerek, Dimitrovgrad üzerinden BULGARİSTAN sınır kapısına ulaşıyor ve BULGARİSTAN’a giriyoruz. Ülkenin başkenti SOFYA’ya geçiyoruz.. Daha sonra şehir merkezinde Aleksander Nevski Meydanı’na gidiyoruz.1 saatlik serbest zaman sonrası Balkanların en büyüğü olan Aleksander Nevski Katedrali’ni, İsimsiz Asker Anıtını ve şehre adını veren Ayasofya Kilisesi’ni görerek, panoramik turumuza devam ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün Yeniçeri kıyafetiyle katıldığı balonun düzenlendiği Orduevini, Rus Kilisesini, ülkenin başkentinde bulunan Parlamento ve Elçilikler gibi resmi binalarını, halen Arkeoloji Müzesi olarak faaliyet gösteren Mahmut Paşa Camii ve Roma dönemi Serdica kentinin kalıntılarını görerek, şehrin merkezi meydanı olan Nezavisimost (Bağımsızlık) Meydanı’nı,Banyabaşı Camii, Sofya Sinagogu, Sveta Sofya Anıtı ve Sveta Nedelya Kilisesi’ni görerek Sofya’dan ayrılıyoruz Meriç Nehri vadisinde ilerleyerek Kapıkule Sınır Kapısı’na doğru ilerliyoruz.

9.GÜN: 05/08/2024

TÜRKİYE-EDİRNE-AYDIN

Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak uygun molalar vererek Edirne-Keşan-Çanakkale yolu ile akşam saatlerinde AYDIN’a ulaşıyoruz..     

Fiyata Dahil Olanlar

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

*Belirtilen yer ve günlerde 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama ve kahvaltı

*Lüks otobüs ile ulaşım

*Otobüs ve otoban geçiş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Venedik tekne geçiş ücreti (25 Euro)

*Müze Ören yeri, Milli Park Giriş Ücretleri

*Öğle ve Akşam Yemekleri

*Seyahat Sigortası İptal ve Güvence Paketi 0-64 Yaş: 15 €

Seyahat Sigortası İptal ve Güvence Paketi 65 Yaş Üzeri: 30 €

*Schengen Vize ve Hizmet Bedeli (Yeşil Pasaport İçin Vize Gerekmez.)

*Yurtdışı Çıkış Fonu

Tarihler/Fiyatlar

TARİH VE FİYAT

  • 07.2024 : 750 €

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800