Tur Detayı

Tur Detayları

VİZE EVRAK LİSTESİ:

• Tam ve eksiksiz doldurulmuş ve şahsen imzalanmış Başvuru Formu ( Başvuru formu bilgisayar ortamında web sitemizden doldurulup çıktı alınmalı veya mavi/siyah kalem ile doldurulmuş olmalıdır.)

• Geçerli Pasaport: Pasaportunuz son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olmalıdır ve en az iki adet karşılıklı boş vize sayfası bulunması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi, talep edilen vize süresinin bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerli olmalıdır. Eski pasaportunuz mevcut ise tüm işlem görmüş sayfalarının fotokopileri (giriş-çıkış kaşeleri dâhil). Eski pasaportun kaybolması veya imha edilmesi halinde pasaport fotokopilerinin neden sunulamayacağına dair dilekçe.

• Vize Ücretleri: Nakit ve EURO olarak başvurunun yapıldığı esnada ödenir. Bakınız Vize Ücretleri

• Fotoğraf: 2 adet biyometrik fotoğraf: arka fonu beyaz, 3,5 cm x 4,5 cm boylarında, yetişkinler için son 6 ay, 12 yaş altı çocuklar için son 3 ay içerisinde ve gözlüksüz olarak çekilmiş olmalıdır. Bakınız fotograf özellikleri

• Sigorta: Seyahat süresini kapsayan, teminat limiti en az 30.000 Euro olan ve Schengen ülkelerinde geçerli olan, antetli kâğıda basılmış, ıslak imzalı kaşeli veya QR kodlu seyahat sağlık sigortasının orijinali. Seyahat sağlık sigortasında, ‘Vefat halinde cenazenin defni veya yurtdışından nakil giderleri poliçede belirtilen şekilde karşılanır’ maddesi veya bu maddenin içeriğinin genişletilmiş hali bulunmak zorundadır. (Poliçe ile birlikte sunulmalıdır.) Sadece euro teminatlı sigortalar kabul edilebilmektedir.

• Nüfus cüzdanı fotokopisi

• Pasaport fotokopisi: Pasaportun kimlik bilgilerinin yazılı olduğu ve işlenmiş tüm sayfaların fotokopisi. Daha önce Schengen veya başka bir ülkeden vize aldıysanız o vizenin bulunduğu sayfaların fotokopisi. Vizesi olan biriyle seyahat ediliyorsa, seyahat edilen kişinin geçerli vize fotokopisi veya yeşil pasaport olması halinde pasaportun ön bilgi sayfası fotokopisi.

• Türk vatandaşı olmayanlar için oturma izni: Türkiye’deki oturum izninin Üye Devletlerin topraklarından planlanan ayrılma tarihinden itibaren en az üç ay sonrasına dek geçerli olması gerekmektedir.

**Edirne ve Çorlu bölgesinden başvuru yapacak kişilerin Protokol Belgesi ve 01.01.2009 tarihinden sonrasını kapsayan başvuru tarihinden en fazla 24 saat önce alınmış Yurda Giriş-Çıkış belgesi ibraz etmesi gerekmektedir (e-devletten).

• Fiyat tutarı görünen gidiş/dönüş bilet rezervasyonu. Biletler mutlaka barkotlu olmalıdır. Orijinal bilet talep edilebilir.

• Tur ile seyahat edecekler: Tur makbuzunun orijinali, tur programı, tur sözleşmesi, konaklama yapılacak bütün otellerden tarihli ve isim listeli rezervasyon belgesi (Voucher veya confirmation). Otobüs evrakları (araç kiralama sözleşmesi, tur imza sirküleri, taşıt kartı, yetki belgesi (B2), otobüs ruhsatı, şoförlerin evrakları (yeni ehliyet fotokopisi, şoför kimliği ve şoförün geçerli vizesi). Şoförlerin geçerli vizeleri olmak zorundadır. Tur evraklarının her sayfasında tur firmasının ıslak imza kaşesi olmak zorundadır. 

 

• Otel/AirBnb/kiralık ev/kamp alanı rezervasyonu: Tarihler ulaşım bileti ile uyumlu olmalı ve fiyat mutlaka belirtilmelidir. (Otel için ödeme makbuzu talep edilebilir.) AirBnB rezervasyonlarında ev sahibinin iletişim numarasının olması ve kalınacak tarihlerin, ödenen konaklama ücretinin ve kalacak kişilerin isimlerinin rezervasyonda bulunması gerekmektedir.

 

•  İşveren mektubu ve/veya izin onayı: belgenin hitaben yazıldığı konsolosluğun belirtilmesi; çalışanın adı ve pasaport numarası, işe başlama tarihi ve görevi; izin süresi ve mesleki nedenlerle yapılan seyahatler hariç, ücretli ya da ücretsiz izin olup olmadığı; işverenin iletişim bilgileri ve yazıyı imzalayan kişinin ismi ve mevkii belirtilmelidir. İkametgah ve şirket farklı yetki bölgelerinde ise, iş veren yazısında çalışılan şehir belirtilmelidir.

• E-devletten alınmış QR kodu bulunan SGK Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi (2008 öncesi girişliler için ıslak imzalı ve kaşeli)

• E-devletten alınmış okunabilir QR kodu bulunan SGK tescil ve hizmet dökümü

• Kaşe ve imza ile onaylanmış olarak son 3 aylık maaş bordroları (sözleşmeli çalışılıyor ise sözleşme fotokopisi kaşeli ve imzalı)

• Türkiye’de ya da Avrupa’da bulunan mal varlıklarınız (tapu fotokopileri);

• Maddi durum kanıtı (son 1 hafta içerisinde alınmış): Son üç ayın hareketlerini gösteren, düzenli gelir kaynağını kanıtlayan ıslak imzalı, kaşeli banka hesap dökümü ve maaş hesabı.(Sunulan banka hesap dökümleri imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır. QR kodlu banka hesap dökümleri kabul edilmemektedir.) Varsa, tapu, kira geliri veya diğer maddi kaynak kanıtları eklenebilir.

•  Çalıştığınız şirkete ait güncel Vergi Levhası, Ticari Sicil Gazetesi, Faaliyet belgesi Orijinal / e-imzalı  (son 6 aya ait), İmza Sirküleri

• Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Kendi bilgilerinize ek olarak, anne, baba, kardeş, eş ve çocuklarınızın, yani kısaca diğer aile bireylerinin doğum yerlerinin ve doğum tarihlerinin liste halinde gözükmesi gerekmektedir. (E-devlet’ten barkotlu) 

• QR kodlu ikametgâh belgesi (E-devlet’ten QR kodlu)

 

?

18 Yaş altı çocuk başvuruları:

 

** Edirne ve Çorlu şubelerinden başvuru yapacak olan 18 yaş altı çocukların ebeveynleri beraber ofisimize şahsen gelseler dahi, her ikisinin de muvafakatname ibraz etmeleri gerekmektedir.

• Her bir çocuk için ayrı başvuru formu doldurulması gerekmektedir. 12 yaş üstü çocukların biyometrik(parmak izi) uygulama gereği parmak izi vermemiş ise ebeveyn ya da yasal vasisi ile beraber şahsen başvuru merkezimize gelmeleri gerekmektedir.

• Geçimi sağlayan aile üyesinin evraklarının aynısı fotokopi çekilerek çocuk veya çocukların her birinin dosyasına da eklenir.

Yalnız ya da tek ebeveyn veyahut yasal vasi ile seyahat eden 18 yaşın altındaki çocuklar için gerekli belgeler: 

• Eğer bir ebeveyn, çocuğuyla beraber başvuruda bulunuyorsa (diğer ebeveyn başvuruda bulunmuyorsa), başvuruda bulunmayan ebeveynden noter tasdikli orijinal muvafakatname ve fotokopisi gerekmektedir. Ebeveynlerden birinin ya da her ikisinin geçerli vizesi bulunması durumunda -çocukla beraber seyahat edilsin ya da edilmesin- beraber başvuruda bulunulmadığı sürece muvafakatname sunulması zorunludur ve muvafakatnamenin son 6 ay içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Çocuk tek başına başvuru yapacak ise, her iki ebeveynden alınmış noter tasdikli orijinal muvafakatname ve fotokopisi gerekmektedir.

• Çocuk her iki ebeveyn ile beraber vize başvurusunda bulunuluyorsa, muvafakatname gerekmemektedir ancak başvuru formuna her iki ebeveynin de imza atması gerekmektedir.

• Reşit olmayan başvuru sahibinin anne/babası ayrıysa ve velayeti olan ebeveyn vize başvurusunda bulunuyor ise velayete sahip olmayan ebeveynden de noter tasdikli orijinal muvafakatname ve fotokopisi gerekmektedir.

• Boşanmış çiftler için: Çocuğun velayetini gösteren mahkeme kararının orjinali ve fotokopisi gerekmektedir.

 

12 yaş altı çocukların başvuru merkezini ziyaret etmesi gerekli değildir. 12 yaş üstü çocukların biyometrik uygulama gereği şahsen başvuru merkezimize gelmeleri gerekmektedir.

Sunduğunuz belgeler (iş evrağı, tapu, banka hesap cüzdanı, öğrenci belgesi v.b.) yetki alanımızdaki iller haricinde ise, lütfen hatırlatmalar bölümünü okuyunuz.

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800