Tur Detayı

  • Süresi: 1 Gece 2 GÜN
  • Bölgeler: KUZEYADA GÜNEYADA VE ŞEHİR MERKEZİ
  • Başlangıç Noktası: İZMİR
  • Bitiş Noktası: İZMİR
  • Tarihler: 15 Haziran dan itibaren her hafta sonu
Tur Detayları

SAKIZ ADASI  PAKET TURU

2 Gün - 1 Gece (15 HAZİRAN - 15 EYLÜL ARASI HER HAFTASONU KESİN ÇIKIŞLI)

1.Gün Cumartesi

ŞEHİR  MERKEZİ  ve  KUZEY ADA TURU

Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki  check-in ofisinde buluşuyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:20 de Ege’nin maviliklerinde keyifli yolculuğumuz başlıyor. Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından ofısımızde bulusup Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz.

Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVIZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edip Kuzey Ada turumuza başlıyoruz.

İlk durağımız her platformda adanın en önemli sembollerinden biri olarak karşımıza çıkan deniz kenarındaki 4 adet yel değirmeni (TABAKİKA) . Tarihi yel değirmenlerinin görevi bölgeye de adını vermiş olan deri işleyici tabakhanelere (tabakika) su çekmekti. Son yıllarda belediyenin katkılarıyla restore edilerek adaya gelen tüm turistlerin görmeden dönmediği bir anı noktası haline geldi. Buradaki fotoğraf molamızın ardından turumuza devam ediyoruz.

Ardından öğlen yemeği molamızı vereceğimiz adanın en şirin balıkçı köyü LANGADA. Deniz kenarındaki klasik Yunan tavernalarında (lokanta) geleneksel mezeler ve yunan mutfağının klasikleşmiş yemeklerinin yanı sıra en taze deniz ürünlerinin de tadına bakma fırsatınız olacak.

Sonrasinda adanın sembol noktalarından biri olan deniz üzerindeki AGİOS İSİDOROS kilisesinde fotoğraf molası veriyoruz. Damla Sakızının hikayesinin bu Azizle başladığı rivayet edilmektedir.

2. Gün Pazar

GÜNEY ADA TURU

Sabah kahvaltının ardından belirlenecek saatte otel lobisinde buluşarak,
DAMLA SAKIZI’nın üretimini tekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz.

Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA köyü ve meşhur seramik atelyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola.

 

Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretin ardından köyden ayrılıyoruz.

 

Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor.

Ardından öğlen yemeği için deniz kenarında bir tavernaya gidiyoruz. Burda misafirlerimiz çeşitli deniz ürünleri ve mezelerden oluşan menüden istediklerini seçebilirler.

Tur dönüşü sizleri Sakız adası limanından güzel hatıralarla uğurluyoruz.

 

Fiyata Dahil Olanlar

Dahil olan hizmetler

Seçilen otelde oda+kahvaltı konaklama

Güney Ada turu

Şehir merkezi ve Kuzey ada turu

Feribot bileti

Tüm transferler

Acenta refakati ve Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

Dahil olmayan hizmetler:

Feribot bileti

Otel vergileri  oda başı gecelik

                                  2* oteller           3* oteller          4* oteller

01/03-30/10               1,5€                    3€                    7€

Önemli Bilgiler

  • Hava ve yol kaynaklı herhangi bir değişiklikte Deniz Tours programın genel yapısını ve içeriğini bozmadan değiştirme ve düzenleme yapma hakkını saklı tutar.

 

  • Pasaportunda K.K.T.C damgası bulunanlar Yunanistana giriş yapamazlar.

 

  • Pasaportunun son geçerlilik tarihine 90 günden az kalan yolcularımızın rezervasyon öncesi sorgulama yapması gerekmektedir.

 

Tarihler/Fiyatlar

ÜCRET:   Acenta net fiyatlari

2* Diana Hotel

Kişi başı: 150€

Single oda farkı: +40€

0-4 yaş ücretsiz

5-12 yaş: %50 indirimli

4* Chandris Otel

Kişi başı: 165€

Single oda farkı: +65€

0-4 yaş ücretsiz

5-12 yaş: %50 indirimli

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800