Kılavuz

  • Süresi: Günübirlik
  • Bölgeler: BERGAMA
  • Başlangıç Noktası: İZMİR
  • Bitiş Noktası: İZMİR
  • Tarihler: 11 NİSAN
Tur Detayları

GÜNÜBİRLİK BERGAMA TURU

11 NİSAN 2020
 
KİŞİ BAŞI 95 TL

TUR PROGRAMI

Sabah saat 07.30’da belirlenen noktadan hareket ediyoruz. İzmir’ in kuzeyinde bulunan Bergama ilçesine gidiyoruz. Yolda verilen kısa mola sonrası Bergama’ ya varışımızla; Pergamon şehrinin ilk yerleşim alanı olan Akropol’a çıkıyoruz. Kütüphane, Athena Tapınağı, Zeus Sunağı, Tiyatro, Dionysos tapınaklarını geziyoruz. Ardından parşömen kâğıdının tarihçesini ve parşömen sanatını keşfetmek için atölye ziyaretinde bulunuyoruz. Bergama krallığı papirüsten sonra kullanışlı bir kâğıt bulmuştur. Buna ‘Bergama kâğıdı’ anlamına gelen parşömen adını verirler. Son birkaç yıldır Bergama’da parşömen yeniden üretilip, üzerine resimler yapılıyor ve hediyelik eşya olarak satılmakta. Öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Ardından antik dönemin en önemli tedavi merkezlerinden olan Asklepion ile gezimize devam ediyoruz. Şifa tanrısı Asklepios’a adanmış bu antik çağ hastanesini, rehberimizin, o günün yaşamını ve hastane koşullarını gözümüzün önünde canlandıran anlatımları eşliğinde turluyoruz. Burada ilaçlı ve fizik tedavinin yanı sıra hastaların rüyaları da yorumlanıyor ve hatta rüya yorumları hangi tedavinin uygulanacağını belirliyordu. Bir hastaneden çok daha fazlası olan bu dev komplekste hatırı sayılır bir kütüphane, çamur ve termal havuzlar ve tabi ki Asklepios’a adanmış tapınak da görüp keşfedeceğimiz yapılar arasında. Ziyaretimiz sonrası turumuzun bitimi ve İzmir’e hareket ediyoruz.

 

Fiyata Dahil Olanlar

Konforlu Otobüslerle Ulaşım
Profesyonel Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayanlar

Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Tüm şahsi harcamalar ve öğle yemeği

Önemli Bilgiler

Turlarımızda, kişi sayısına bağlı olarak 16, 27, 46 kişilik araçlar kullanılmaktadır.

Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşir.

Koltuk numarası kesin kayıt sırasına göre verilir.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için yeterli sayıda katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ŞİNO Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.

ŞİNO TURİZM, olumsuz hava koşulları, yol engeli, öngörülemez teknik hususlar ile bu ve benzeri tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal edebilir veya erteleyebilir.

ŞİNO TURİZM programda değişiklik hakkına sahiptir.

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800