Tur Detayı

  • Süresi: 2 Gece 3 Gün
  • Bölgeler: Mardin, Dara Antik Kenti, Beyazsu, Midyat, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Mardin Sokakları, Göbeklitepe, Harran, Şanlıurfa, Zerzevan Kalesi, Diyarbakır
  • Tarihler: 24-26 Ocak 2024, 31 Ocak, 02 Şubat 2024
Tur Detayları

Butik Sayılarla Muhteşem Rota !

Uçakla 2 Gece 3 Gün
MARDİN-URFA-ZERZEVAN KALESİ-DİYARBAKIR

Mardin, Dara Antik Kenti, Beyazsu, Midyat, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Mardin Sokakları, Göbeklitepe, Halfeti, Harran, Şanlıurfa, Zerzevan Kalesi, Diyarbakır

Otel Kalitesine Dikkat! Tamamı 5*Oteller!

Şanlıurfa'da 12 bin yıllık geçmişiyle "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen ve
UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe Gezisi farkıyla süper program...

Serin ve Berrak Suları ile adeta çölde bir vaha denilebilecek güzellikteki; Beyazsu,
Taşların dile geldiği Güneşin Ülkesi, Mezopotamya'nın denizi; Mardin,
Doğu'nun Yeni Göz Bebeği, Roma Döneminin Son Garnizon Sınırı, Görkemli Yapı; Zerzevan Kalesi,
UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Surları, Nazlı Kızımız Dicle'nin kenarında çölün ortasında, vaha gibi duran Hevsel Bahçeleri ile tarihi ve kültürel değerleri ile görenleri şaşırtan, eskinin "Taşı Kara, Bahtı Kara "şehri; Diyarbakır,
12.000 yıllık tarihi ile Göbeklitepe,
Tarih’in En Eski yerleşimlerinden ve ilk Üniversitesinin yer aldığı Harran,
Farklı kültür ve inanca sahip farklı dilleri konuşan insanların hoşgörü içinde yaşadığı; Midyat,
Taşların dile geldiği, Güneş ‘in Ülkesi, Unesco Dünya Mirası Listesindeki Mardin.
 

PROGRAM

1 Gün: İzmir, Mardin, Dara Antik Kenti, Beyazsu, Midyat, Deyrulzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Mardin Sokakları, Mardin

Acentamızın 1 Gün evvel SMS ile bildireceği Uçuş Saatine göre alanda oluyoruz. Check-in ve Bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz. SunExpress Hava Yolları ‘na ait XQ9196 sefer sayılı Saat: 05.35 uçuşu ile İzmir ‘den Mardin ‘e olan uçuşumuzu gerçekleştiriyorum. Yaklaşık olarak 07.35 ‘de indikten sonra rehberimiz ile buluşuyor ve tur aracımızdaki yerimizi alıyoruz. Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN ‘e iniyoruz. Ardından turumuzun ilk ziyaret noktası Mezopotamya’nın Efes’i DARA ANTİK KENTİ ’ne gidiyoruz. Bir zamanların askeri garnizon kentinin kale, köprü, su kanal ve sarnıçları, kilise, arasta, saray, çarşı, zindan, tophane, kaya mezarları ve sivil yerleşim birimlerinden günümüze kalanları incelerken, yeniden diriliş ayinlerini belki de hayal ediyor ve zihnimizde mekanla buluşturuyoruz. Hafızalarımıza ve makinelerimize yeni kareler ilave ettiğimiz bu güzel ziyaret sonrası, ister tatil beldesi deyin, isterseniz mesire alanı BEYAZSU ’ya gidiyoruz. Mezopotamya’nın ortasında yeşil ve suyun can verdiği güzel bir mekânda kısa bir kahve molası sonrası film platolarının gözde mekânı MİDYAT ’a ulaşıyoruz. “Sokaklarında yürümezseniz Midyat’ı anlayamazsınız !..” diyor ve DEVLET KONUKEVİ ’ne gidiyoruz. Dileyen yolcularımız burada; yakın zamanda çekilen “Sıla” filmiyle ününe ün katan konağı ziyaret edebilir, dileyen yolcularımız da gümüş alışverişi yapabilirler. Ardından DEYRULZAFARAN MANASTIRI ’nı ziyaret ediyoruz. Muhteşem mimarisi ile Süryani Kilisesi’nin önemli merkezi olan manastırı ve Süryanileri de yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Sonrasında pek çok modacının gözde defile mekânı olarak seçtiği KASIMİYE MEDRESESİ ’ne gidiyoruz. Bir zamanların çok önemli eğitim merkezlerinden birisi olan medresenin, hüzünlü hikayesinin eşlik ettiği tasavvuf öğretisinin en güzel örneğine ev sahipliği yapan mekânı ziyaretimizin ardından 1.Caddedeki yürüyüşümüze başlıyoruz. Yapacağımız panoramik yürüyüşümüz sırasında; ŞEYH ÇABUK CAMİİ ’ni, ESKİ SÜRYANİ KATOLİK PATRİKHANE BİNASI ’nı, CUMHURİYET MEYDANI ’nı, Mardin evlerini ve sokaklarını, çarşılarını, pasajlarını görerek ULU CAMİ ’ye gidiyor ve ziyaret ediyoruz. Dönüşümüzü 1. Cadde üzerinde gerçekleştirirken KASIM TUĞMANER CAMİ, TUĞHAN, ŞAHKULUBEY KONAĞI ’nı görerek aracımıza geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MARDİN’ deki otelimizde.

2 Gün: Göbeklitepe, Halfeti, Harran, Şanlıurfa

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra; bizleri günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine götürecek GÖBEKLİTEPE ’ye gidiyoruz. Heyecan veren, bilinen ve bilinmeyenlerine doğru zaman tünelinde birlikte yolculuk yapıyoruz. İnsanoğlunun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin, geçmişten günümüze olan hikâyesini; BİRECİK BARAJI ’nda yapacağımız tekne turumuz(ekstra) sırasında dinliyoruz.  Sular altında kalan evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte bir zamanların Halfeti’sini hayal ediyoruz. Öykünün sonunda “Fırat’ın suyundan, Halfeti’nin havasından ve toprağından ayırmayın beni diyen!” Dünyaca ünlü SİYAH GÜL ’ün yetiştiği topraklardan ayrılarak, Tevrat`ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran `a (Haran) bağladıkları adını sıcak havasından alan HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİ ’ni, SURLAR ’ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görüyor ve aracımıza geçiyoruz. Ardından ŞANLI şehrimiz ŞANLIURFA için hareket ediyoruz. BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ. İBRAHİM MAĞARASIHALİL-ÜR RAHMAN CAMİ ‘ni ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam için hazırlandıktan sonra (ekstra) SIRA GECESİ ‘ne katılan misafirlerimiz ile geleneksel restoranımıza gidiyoruz.Bu akşam otelde yemek almıyoruz, SIRA GECESİ tercih etmeyen misafirlerimiz ise URFA ‘nın geleneksel mutfaklarının, kebaplarının tadına bakma fırsatı yakalayabilirler. SIRA GECESİ Tercih eden misafirlerimiz ise; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ ’ne birlikte gidiyoruz. Akşam yemeğimizi müzik eşliğinde keyifle tamamladıktan sonra, otelimize dönüyoruz. Konaklama ŞANLIURFA ‘daki otelimizde.

3 Gün: Zerzevan Kalesi, Diyarbakır, İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra aracımıza geçerek ZERVZEVAN KALESİ ’ne doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Roma İmparatorluğu döneminde sınır garnizonu olarak kullanılan kaleyi; (gözetleme-savunma kulesi, surlar, mithraeum, yeraltı sığınağı, kilise, askeri-sivil konutlar, yeraltı ibadethanesi, sunaklar, kaya mezarları, su kanalları) keyifle ziyaret ediyoruz. Ardından Çin Seddi’nden sonra Dünyada korunagelmiş en uzun 2.yapı olan DİYARBAKIR SURLARI ’na ve şehre bizler de “Hoş bulduk !..” diyor ve kenti gezmeye başlıyoruz. 1572-1575 tarihinde, Vezirzade Hasan Paşa tarafından yaptırılan HASAN PAŞA HANI ’nda muhteşem bir kahvaltıyla (ekstra) turumuza başlıyoruz.  Sonrasında 639 yılında inşa edildiği tahmin edilen, tarihi ve ihtişamı ile büyüleyecek ULU CAMİ ’yi ziyaret ediyoruz. Diyarbakır evlerinin özelliklerini en özgün şekliyle yansıtan, 120 yıllık bir konak olan AHMED ARİF MÜZE EVİ ise sonraki durağımız oluyor. Diyarbakır’ın ünlü şairlerinden Ahmed Arif ’in kişisel eşyaları ve el yazısıyla yazdığı şiirlerinin sergilendiği müze evi ziyaretimiz sonrası, bir başka Ünlü Şairimiz CAHİT SITKI TARANCI MÜZESİ ’ne gidiyoruz. “Yaş otuz beş! yolun yarısı eder !...”diyen Şairimizin doğduğu ve çocukluk yıllarını geçirdiği evi gördükten sonra, akşam yemeğimizi alıyor ve DİYARBAKIR HAVALİMANI ’na gidiyoruz. . SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ‘na ait XQ9283 sefer sayılı Saat: 23.05 uçuşu ile İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI ’na uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Saat: 01.15 'de indikten sonra bir başka seyahatimizde tekrar buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.

Müzeler ve Ören yerleri Hakkında Bilgi: Programda ismi geçen müze ve ören yerleri restorasyon, bakım veya turun gününe denk gelen bir tarihte ziyarete kapalı olabilir. Böyle bir durumda rehber insiyatifinde programda değişikliğe gidilecektir.

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı & PASAPORT ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.

Fiyata Dahil Olanlar

SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ile Mardin Erken Gidiş, Diyarbakır Geç Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
Turizm Belgeli Araçlarla Ulaşımlar ve Turlar
Urfa 'da 1 Gece, Mardin 'de 1 Gece Olmak Üzere 2 Gece Konaklama
Mardin 'de Otel 'de Alınacak Akşam Yemeği
Oteller ‘de Alınacak Olan 2 Sabah Kahvaltısı
Tamamı 5* Otellerde Konaklama Ayrıcalığı
GENÇAYSTAR Profesyonel Rehberlik Hizmeti
GENCAYSTAR Güvencesi
Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
(+65 Yaş Üzeri +50 TL Fark ödemektedir.)

Fiyata Dahil Olmayanlar

Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
Öğle Yemekleri, Molalar ve Dahil Olmayan Yemekler
Geleneksel Urfa Sıra Gecesi (Akşam Yemekli, İkramlı)
Star İptal Güvence Paketi (72 Saat Kala İptal ) 

Önemli Bilgiler

Otel Bilgileri Kalkış Yerleri
İzmir Hava Alanı (04:35)

Notlar

OTELLER HAKKINDA BİLGİ
1.Gece: Mardin 5*Anemon Grand Hotel v.b.-
2.Gece: Şanlıurfa 5*Elruha Hotel v.b.-
Aynı Standartı korumak kaydı ile değişiklik gösterebilir.

TUR HAKKINDA NOTLAR & TAVSİYELER & UYARILAR
Tur programımızın fiyatlandırılması 26.04.2023 Tarihinde yapılmış olup, güne ait kur, mazot ve kdv değerleri göze
alınarak yapılmıştır. Sezon içerisinde ön görülemeyen zamların artışları rakamlara yansıtılabilir.
Turlarımızda Odalar Standart olarak anlaşma sağlanmış olup Maksimum (2 Yetişkin + 1 Çocuk) için müsait odalardır. 3.
Konulan Yatak her zaman Ek Yatakdır veya açılır kapanır bazalı kanepedir. Eğer ki 1 odada belirtilenden fazla
konaklamayı kabul ediyorsanız, sıkışıklığı kabul ediyorsunuz demektir.
Tur anında 3 Kişilik veya 2 Kişilik odaları ayırmak mümkün değildir. Acentamızın bu konuda bir değişiklik esnekliği
bulunmamaktadır.
Tur Rehberinin Whatsapp Grubu Kurmak veya benzer bilgilendirme yöntemlerini kullanması zorunluluğu olmayıp,
tamamen Tur Rehberi insiyatifindedir.
Tur için 1 Gün evvel SMS ile bilgilendirileceksiniz. Harici bir Arama yapılmayacaktır.
Uçak Bileti Dahil tur paketlerimizde Uçak Bileti İadesi Hava Yollarının iade - iptal şartları geçerli olacaktır.
Tur Otobüsü ile yaptığımız turlarda yolcularımızı aldığımız durağa bırakıyoruz. Harici bir duraklama yapılmayacaktır.
Ayrıca turda başlangıçta aldığımız durak sıralaması, Şöfor-Rehber insiyatifinde değiştirilebilir.
Özellikle Karadeniz & Gap ve Doğu rotasında uzak bir otobüslü tura çıkıyorsanız dönüş günü eve ulaşım konularınızı
lütfen ayarlayınız. Ayrıca farklı bir şehre dönecekseniz biletinizi 1 Sonra ki güne göre planlamanızı mağdur olmamanız
açısından öneriyoruz.
Otobüslü Turlarımızda her yolcumuz için 1 Parça hakkı olup, Uçaklı turlarımızda havayolunun ön gördüğünü 1 Parça
(15 kg) ve 1 Kabin boy hakkınız bulunmaktadır.
Otobüslü Turlarımızda önemli olacağını düşündüğünüz tüm eşyalarınızı lütfen yanınıza alınız. Otobüste yolculuk
esnasında veya dinlenme tesislerinde bagajlar açılmayacaktır.
1618 Nolu Kanun Kapsamında Fiyata Dahil Sigortanın Kapsamı; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur
hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire
ait özel harcamadır ve tur fiyatına dahil değildir.
Rehberimiz Hava Şartları, Sis, Trafik Yoğunluğu, Polis-Jandarma 'nın müsaade etmediği ziyaretler, deprem veya sel gibi
ön görülemeyen sebeplerde yaşadığını aksaklıklarda tur programından bazı ziyaret noktalarını iptal etme, gününü
değiştirme veya farklı alternatif yaratmak gibi değişiklik haklarına sahiptir. Bu durumda misafirin tazminat hakkı
bulunmamaktadır.
Covid-19 veya benzer bir salgından ötürü Karantina altındaysanız Turunuzu İptal hakkınız bulunmamaktadır. Söz
konusu tur için farklı bir isim verebilirsiniz.
Otellere yeni yönetmeliklere göre gelen Vergiler, Şehir Vergileri, Turist Vergileri Fiyatlarımıza dahil olmayıp, Misafirden
talep edilecektir. Acentamız bilgilendirme yapmakla yükümlüdür.
Uçaklı Turlarımızda Kabin Boy valizinize izin verilenin dışında Sıvı ve Akışkan formda malzeme bulundurmayınız.
Bazı nadir destinasyonlarımızda veya yoğun dönemlerde bölgeden rehber almaktayız. Böyle bir durumda rehberimiz
bölgede karşılayıp, tur bitiminde bölgede kalacaktır.
Turlarımızda 17 / 27 / 35 / 46 / 50 Kişilik Turizm Belgeli araçlar tercih edilmektedir.
Tur programımız Acentamızın WebSitesinde kayıtlı Hizmet Sözleşmesi ile bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

Tarihler/Fiyatlar

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk 2. Çocuk
15.11.2023 - 17.11.2023 8.999,00 TL
7.999,00 TL
11.999,00 TL
9.999,00 TL
8.999,00 TL
7.999,00 TL
0 - 6 Yaş 5.999,00 TL
7 - 12 Yaş 6.999,00 TL
0 - 2 Yaş 5.999,00 TL
3 - 12 Yaş 7.999,00 TL
24.01.2024 - 26.01.2024 8.999,00 TL
7.499,00 TL
11.999,00 TL
9.499,00 TL
8.999,00 TL
7.499,00 TL
0 - 6 Yaş 5.799,00 TL
7 - 12 Yaş 6.999,00 TL
0 - 2 Yaş 5.799,00 TL
3 - 12 Yaş 7.499,00 TL
31.01.2024 - 02.02.2024 8.999,00 TL
7.499,00 TL
11.999,00 TL
9.499,00 TL
8.999,00 TL
7.499,00 TL
0 - 6 Yaş 5.499,00 TL
7 - 12 Yaş 6.999,00 TL
0 - 2 Yaş 5.499,00 TL
3 - 12 Yaş 7.499,00 TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800