Tur Detayı

 • Süresi: 3 GÜN-2 GECE
 • Bölgeler: CUMHURİYET MÜZELERİ-ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ-ANKARA KALESİ-HAMAMÖNÜ-ESKİŞEHİR-ODUNPAZARI-KURTULUŞ MÜZESİ-MASAL ŞATOSU
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 02-17 ŞUBAT
Tur Detayları

Ankara > Eskişehir Yüksek Hızlı Tren İle…

Ankara & Anıtkabir & Eskişehir Turu

Nova Vista Deluxe Hotel, By Radisson Individuals
Sömestr Tatili: 4.Tur: 02-04 Şubat
5.Tur: 17-19 Şubat

Kalkış Yerleri: Saat: 21.00 ’de GİRNE BULVARI (Acenta Önü), 21.15 ’de MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü), 21.25 ’de BOSTANLI (İskele Önü Durakları), 21.30 ’da KARŞIYAKA (Anıt Önü), 21.45 ’de LOZAN (Atatürk Lisesi Önü), 22.00 ’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri Önü), 22.30 ’da BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü)

Gezilecek Yerler: Ankara & Anıtkabir & Eskişehir

PROGRAM

1.Gün: İzmir’den Çıkış ve Ankara ‘ya Yolculuk / Ankara 'ya varış ve Ankara - Anıtkabir Turu

1.GECE: İzmir’den Çıkış ve Ankara ‘ya Yolculuk

Saat: 21.00 ’de GİRNE BULVARI (Acenta Önü), 21.15 ’de MAVİŞEHİR (Ege Park AVM Önü), 21.25 ’de BOSTANLI (İskele Önü Durakları), 21.30 ’da KARŞIYAKA (Anıt Önü), 21.45 ’de LOZAN (Atatürk Lisesi Önü), 22.00 ’de ÜÇYOL (Şehirlerarası Otobüs Ofisleri Önü), 22.30 ’da BORNOVA (Ege Üniversitesi Kampüs Önü) ’den siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. SalihliUşakAfyonkarahisarPolatlı üzerinden ANKARA ’ya ulaşıyoruz.

1. GÜN: Anıtkabir – Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet Müzeleri – Anadolu Medeniyetleri Müzesi – Ankara Kalesi – Hamamönü – YHT – Yüksek Hızlı Tren – Eskişehir

Atamızın ebedi istirahatgahı olan ANITKABİR ile ziyaretlerimize başlıyoruz. Duygu yüklü bu anlamlı ziyaretimiz sonrası aracımızdaki yerimizi alarak ULUS için hareket ediyoruz. KURTULUŞ SAVAŞI (1.Meclis Binası), CUMHURİYET (2.Meclis Binası) MÜZELERİ ’ni ziyaret ettikten sonra, Dünyaca ünlü ANADOLU MEDENİYETLERİ MÜZESİ ’ni gidiyoruz. Sonrasında ANKARA KALESİ ’sine doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Kentin tarihi dokusunu yansıtan sokaklarında yürüyerek, ANKARA EVLERİ ’ni görüyor, SAMAN PAZARI, KOYUN PAZARI ve BAKIRCILAR ÇARŞISI ’nı keşfediyoruz. Tarihin yeniden canlandığı HAMAMÖNÜ ise son ziyaret noktamız oluyor. Konaklarını, Camilerini görerek, MEHMET AKİF ERSOY MÜZESİ ’ni geziyoruz. Ardından ANKARA GARI ’na ulaşıyor ve HIZLI TREN ile adı “Eski” kendisi “Yeni” şehrimiz ESKİŞEHİR ’e doğru hareket ediyoruz. Şehre ulaştığımızda yürüyerek, Avrupa kenti görünümündeki caddeleri ile yıldızı parlayan şehre ulaştığımızda ilk olarak; değişiminin en güzel şahitleri olan HALLER GENÇLİK MERKEZİ ve 222 PARK (eski kereste fabrikası)’ı görmeye gidiyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası otelimizin konumunun merkezi olması sebebiyle konuklarımız arzu ederlerse yürüyüşe çıkabilir, dilerlerse şehri bir baştan diğer başa tramvayla gezerek şehrin ışıklı ve renkli dünyasını keşfedebilirler. Konaklama otelimizde.

2. GÜN: Eskişehir – İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra kent manzarasını izleyebileceğimiz; adını park içinde bulunan yapay şelaleden alan ŞELALE PARK ’a gidiyoruz. Çoban Mustafa Paşa’ nın talimatı ile Acem Ali tarafından yapılan 15.yy yapısı diğer ismiyle KURŞUNLU KÜLLİYESİ ve dünyada açılan ilk LÜLETAŞI MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Ardından ODUN PAZARI ’nın o güzel evleri arasında yürümeye başlıyoruz. Lületaşı ustalarının küçük atölyelerinde beyaz altına nasıl şekil verdiklerini izleme ve alışveriş yapabilme fırsatı bulacağımız ATLIHAN ’da alacağımız serbest zamanın ardından Batı Cephesi Komutanı İsmet Paşa’nın da konakladığı MESTANOĞLU HALİL KONAĞI ’nda açılan ESKİŞEHİR KURTULUŞ MÜZESİ ’ni ziyarete gidiyoruz. Çağdaş teknoloji ile bilgiyi harmanlayarak bize sunan müzeden etkilenerek ayrılıyor ve Türkiye'den ve Dünya’dan modern ve çağdaş sanat eserlerinin sergilendiği bir buluşma noktası olan, OMM-ODUNPAZARI MODERN MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Keyifle ve şaşkınlıkla izlediğimiz, sanata doyamadığımız müze sonrası yine ilklerden birisi olan CAM SANATLARI MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Sonrasında BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ ’ne giderek zaman yolculuğuna çıkıyor ve tarihimize ışık tutan pek çok ünlüyü gerçek boyutlarıyla izleyerek keyif dolu dakikalar geçiriyoruz. Eskişehirli ’nin denize olan özlemini giderdiği 300 bin metrekarelik alana kurulu KENT PARK ’a gidiyoruz. Yapacağımız kısa yürüyüş sonrasında öğle yemeği için mola veriyor ve Eskişehir’in ünlü lezzetlerinden Çibörek (esktra) yemeye gidiyoruz. Ardından “Sevgi ve Aşk Şehri Eskişehir”in AŞK ADASI (SEVGİ ADASI)’nda minik bir yürüyüş yapıyor ve şehrin turizm merkezi KÖPRÜBAŞI ’na ulaşıyoruz. Dileyen konuklarımızla ekstra olarak motorlarla PORSUK ÇAYI ’nda tekne turu yaparak manzaranın ve ESKİŞEHİR ’in tadını çıkarıyoruz. Sonrasında HAMAMLAR ve ADALAR ’ı gezmek için serbest zaman kullanıyor ve İlk Türk yapımı otomobil DEVRİM ARABASI ’nı görmek için hareket ediyoruz. Ardından MASAL ŞATOSU ’nun da bulunduğu SAZOVA BİLİM SANAT PARKI ’na gidiyoruz. 400 bin metrekarelik alana kurulu GÖLET ’i, birebir ölçülerde yapılmış KORSAN GEMİSİ ’ni, MASAL ŞATOSU ’nu, SU ALTI DÜNYASI (Akvaryum) ’nı, HAYVANAT BAHÇESİ ’ni, TÜRK DÜNYASI ŞAHESERLERİ (ESMİNYATÜRK) ’ni gezmek için serbest zaman kullanıyoruz. Sonrasında otobüsteki yerimizi alarak güzel anılarla ESKİŞEHİR ’e veda ederek İzmir için hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molaların sonrasında İZMİR ’e varıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

 • Turizm Belgeli Araçlarla Ulaşımlar ve Turlar
 • Otel ‘de 1 GECE Yarım Pansiyon Konaklama
 • Otel ’de Alınan Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği (1)
 • Ankara 'dan Eskişehir 'e Yüksek Hızlı Tren Bileti
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • (+65 Yaş Üzeri Misafirler 30 TL fark öder.)

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Star İptal Güvence Paketi (Tren Biletini Kapsamaz)

Önemli Bilgiler

 • Tur programımızın fiyatlandırılması 28.10.2022 Tarihinde yapılmış olup, güne ait kur, mazot ve kdv değerleri göze alınarak yapılmıştır. Sezon içerisinde ön görülemeyen zamların artışları rakamlara yansıtılabilir.
 • Trende yan yana koltuk garantisi verememekteyiz.
 • Çocuk indirimlerimiz bir odada konaklayan 2 yetişkin ile birlikte sağlanır. 1 Yetişkin yanında çocuk indirimi verilmemektedir. 1 Oda da sadece 1 çocuk için indirim sağlanmaktadır.
 • 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir. Ancak otelin müsaitliğine göre rica edilebilir. Tur anında odaları ayırmak ve 1 DBL + 1 SNGL şekline çevirmek mümkün değildir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
 • Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.

Tarihler/Fiyatlar

Tarih

İki Kişilik Odada
Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

Çocuk

02.02.2023


1.999,00 TL


2.699,00 TL


1.999,00 TL

0 - 6 Yaş 1.299,00 TL
7 - 12 Yaş 1.799,00 TL

17.02.2023


1.999,00 TL


2.699,00 TL


1.999,00 TL

0 - 6 Yaş 1.299,00 TL
7 - 12 Yaş 1.799,00 TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800