Tur Detayı

 • Süresi: 9 GÜN-8 GECE
 • Bölgeler: BULGARİSTAN-K.MAKEDONYA-SIRBİSTAN-BOSNA HERSEK-HIRVATİSTAN-KARADAĞ-ARNAVUTLUK-YUNANİSTAN
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 10 EYLÜL
Tur Detayları

İZMİR HAREKETLİ

BÜYÜK BALKAN VE YUNANİSTAN TURU

GECE YOLCULUĞU YOK!

10 -18 EYLÜL 2022

9 GÜNDE 8 ÜLKE

Balkanlar’ın Avrupa’sı Şehirler

8 GECE 9 GÜN KONAKLAMA

*** LÜKS OTOBÜSLER İLE ULAŞIM İMKANI!

*** 4* HOTELLERDE KONAKLAMA İMKANI!

*** 8 SABAH KAHVALTISI FiYATA DÂHİL!

*** 8 AKŞAM YEMEĞİ FİYATA DÂHİL!

*** MAKEDON EĞLENCESİ FİYATA DÂHİL!

*** SELANİKTE TAVERNA FİYATA DÂHİL!

*** OHRİ TEKNE TURU FİYATA DÂHİL!

*** TÜM ŞEHİR VERGİLERİ FİYATA DÂHİL!

*** TÜM ŞEHİR GİRİŞ ÜCRETLERİ FİYATA DÂHİL!

*** TÜM TURİST VERGİLERİ FİYATA DÂHİL!

*** TÜM ŞEHİR ve KÜLTÜR TURLARI FİYATA DÂHİL!

*** EKSTRA TUR YOK!

1. Gün: Sabah: URLA-İZMİR–ÇANAKKALE-GELİBOLU-KEŞAN- EDİRNE -KAPIKULE -SOFYA

10 Eylül 2022  05:00’de belirlenen noktadan Siz değerli konuklarımızı alarak, seyahatimize başlıyoruz. İlk gece yolculuğumuz yolda geçecektir.

Yolda verilecek uygun molalarla, İzmir- Ayvalık - Edremit üzerinden, Lâpseki’ye ulaşıyoruz. Yeni açılan köprüyü kullanarak Gelibolu’ya geçip, kahvaltı molası veriyoruz. Daha sonra 2 saatlik bir yolculuğun ardından Balkanlara açılan kapı şehrimiz Edirne’ye ulaşıyoruz. Edirne’de ilk olarak 2. Beyazıt Tıp Külliyesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mimar Sinan’ın Ustalık eserim dediği Selimiye Camisini ziyaret ediyoruz. Sonrasında alışveriş ve yemek molası veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Kapıkule Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamlayarak Bulgaristan’a geçiyoruz. Plovdiv (Filibe) şehrini panoramik gezdikten sonra Sofya’ya ulaşıp otelimize yerleşiyoruz.

2. Gün: SOFYA– ÜSKÜP
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra panoramik şehir turumuza başlıyoruz. St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Parlamento, Milli kütüphane, Eski Kraliyet saray, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Banya Başı Camii görülecek yerler arasındadır.. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Panoramik şehir turumuzun ardından Üsküp ’e hareket ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizin sonrasında, Avrupa’nın en eğlenceli küçük başkentlerinden, Vardar Vadisi üzerinde ,Vardar nehrinin iki kıyısında bulunan  YAHYA KEMAL’in şehri Skopje’ye varıyoruz. Üsküp’de Taş Köprü, FYROM Meydanı, (Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri) Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Evi, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Mustafa Paşa Camii ve Murad Paşa Camii, Çifte Hamamlar ile Davud Paşa Hamamı  göreceğimiz yerler arasında… Üsküp ’de keyifli şehir turumuzu da gerçekleştirip,  otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Üsküp ’teki otelimizde.

3. Gün: ÜSKÜP- BELGRAD
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Üsküp’ten ayrılıyoruz. SIRBİSTAN’ın başkenti, eski YUGOSLAVYA’nında başkenti olan BELGRAD’a ulaşıyoruz. Sırpça’da ‘’Beyaz Şehir’’ anlamına gelen BELGRAD’a ulaşıyoruz. Panoniyen Ovası’nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık ve huzurlu olan BELGRAD’ ta  otobüsümüz ile  panoramik şehir turunun yanısıra, yürüyüş turuda yapıyoruz. Bu esnada, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapısı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydanı, Öğrenci Meydanı, Bayraklı Camii, Tuna Nehri ve Sava Nehrinin buluştuğu noktayı görüp, Belgrad’ın İstiklal Caddesi diye bilinen, Knez Mihailo Caddesinde serbest zaman veriyoruz. Buradan otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği BELGRAD’da otelimizde.

4. Gün: BELGRAD – SARAYBOSNA
Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak, BOSNA-HERSEK’ in başkenti Saraybosna’ya ulaşıyoruz. İki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Saraybosna, barındırdığı dini çeşitliliği ile Avrupa’nın Kudüs’ü kabul edilir.1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da, önce; Sebil Çeşmesi, Bursa Bedesteni, Baş Çarşı Camii, görüp ilerleyerek, Başçarşı’daki gezintimizle turumuza devam ediyoruz.  Tarihi Osmanlı Hanı olan Morica Han,  Kanuni Sultan Süleyman’ın halasının oğlu, Gazi Hüsrev Bey Camii, Sinagog, Bedesteni görüyoruz ve  Ferhadiye Caddesine giriş yapıyoruz. Burada, Ferhadiye Camii ve Avusturya mimari tarzında olan binaları görüp, İsa’nın Kalbi Katedrali önünde, yolda bulunan  Bosna Gülü veya Kanlı Gül olarak tabir edilen simgeler hakkında rehberimizden bilgileri alıp,  bağımsızlık sembolü SÖNMEYEN ATEŞ’i görmeye gidiyoruz. Devamında, alışveriş için  vereceğimiz serbest zamanda,  Boşnak Böreğini tatma şansına da sahip olacağız. Daha sonra, 1914'te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, Bosna Savaşı’nda günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği Eski Kütüphane, gezilerimizi tamamlayarak, yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  Saraybosna ’da otelimizde.

5. Gün: SARAYBOSNA VRELO BOSNA -MOSTAR – DUBROVNİK – TREBİNJE
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra MOSTAR'a doğru yol alıyoruz. Burada, Neretva Nehri üzerinde bulunan, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki kendinizi tarihin içinde hissedeceğiniz Mostar Köprüsü, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamamı geziyoruz ve Kuyumcular Çarşısı’nda serbest zaman veriyoruz, Dalmaçya kıyılarının eşsiz manzarasında büyülenerek İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, ortaçağdan kalma tarihi eserleri ile muhteşem bir şehir olan DUBROVNİK’e ulaşıyoruz. Buradaki gezimize, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dâhil olan Eski Şehir gezisi ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane gibi yapıları ve Limanı görerek serbest zaman sonrası TREBİNJE’ye hareket ediyoruz. Konaklama, TREBİNJE.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6. Gün: TREBİNJE– KOTOR- BUDVA - (ULJİN-İŞKODRA)
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Balkanlar’ın en sakin, en yeşil ve en güzel ülkelerinden biri olan KARADAĞ’a hareket ediyoruz. Göz alabildiğine uzanan doğal güzellikleri, yüzyıllara meydan okuyan tarihi ile etkileyici KARADAĞ’da, tarih boyunca coğrafi şartlarından dolayı Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen KOTOR'a ulaşıyoruz. Deniz Kapısı’ndan, Mareşal TİTO’nun ünlü sözünün yazıldığı kapıdan geçerek, Eski Şehir’e (Stari Grad)  giriyoruz.Utanç Meydanı, Tarihi Saat Kulesi, Rektör Sarayı,  Beskuça, Pima Palata, Aziz Tripun Katedrali, Grigurina Palata,  Aziz Luka Kilisesi, Müzik Okulu, ve Aziz Nicola ile Klara Kiliselerini, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kısa bir yolculuk ile, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden BUDVA bizi karşılıyor.. Budva’nın merkezinde  Kale içerisinde kurulmuş olan,  Eski  Şehir’e giriyoruz. Şairler meydanını görüp, plaj bölgesinde kahve keyfi bizleri bekliyor…  Sonrasında, St. Stefan Adasının muhteşem manzarasını fotoğraf karelerimize ekliyoruz. Konaklama İŞKODRA’daki otellerimizde. Akşam yemeği otelimizde.

7. Gün: İŞKODRA –PRİZREN- OHRİD
Sabah kahvaltımızı otelimizde alarak,  KARADAĞ ile ARNAVUTLUK arasında sınır oluşturan İşkodra Gölü'nün ucunda kurulu İŞKODRA şehrine hareket ediyoruz. 435 sene Osmanlı yönetiminde kalmış ve Osmanlı ordusunun önemli üslerinden biri olan  İşkodra’da, tarihi Kale’yi gördükten sonra, KOSOVA Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaparak, Şar Dağı’nın kuzey eteklerinde dağlar arasındaki konumu ve klasik mimarisi ile tam bir Osmanlı kenti görünümüne sahip PRİZREN’e varıyoruz. Buradaki turumuzda, Sinan Paşa Camii, Meryemana Kilisesi, Halveti Tekkesi, Mehmet Paşa Camii ve Hamamı ve Taşköprü görülecek yerler arasındadır. Kentin sempatik çarşısında verilecek serbest zamanı takiben şehirden ayrılıyor ve ülkenin başkenti PRİŞTİNE güzergâhından ilerleyerek, MAKEDON sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaparak, TETOVA-GOSTİVAR yolunu takip ederek, MAKEDONYA’NIN muazzam güzellikteki OHRİD şehrine ulaşıyoruz. Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş , Ohridlilerin Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’in üzerine düşmüş’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyüş turu yapıyoruz. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Kiril Alfabesini bulan Kiril ve Methodi kardeşlerinin heykelleri,  Asırlık Çınar Ağacı, Ali Paşa Camii, Halvetiye Tekkesi, Türk Çarşısını geziyor ve meşhur sedef-inci takılardan alışverişler yapıyoruz. Doğal güzelliğiyle de göz kamaştıran, Unesco'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki bu güzel şehirdeki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

8. Gün: OHRİD-RESNE-MANASTIR (BİTOLA) – SELANİK
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen OHRİD GÖLÜ’nde tekne turu yapıyoruz. Daha sonra Ohrid’den ayrılıyoruz. Yol güzergahında   1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE ye uğruyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüyoruz. Turumuzun devamında, Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti  MANASTIR’a (Bitola) hareket ediyoruz.  Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra, Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Türkülere konu olan Manastır’ın ortasındaki Havuz ve Çeşme görülerek serbest zaman veriyoruz. Buradan, Selanik ’e yol alıyoruz. Konaklama Selanik’teki otelimizde. Akşam konuklarımızla Taverna Gecesi yaşamaya gidiyoruz.

9. Gün: SELANİK -KAVALA-İPSALA-İZMİR
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Selanik ‘te turumuza başlıyoruz.  Aya Dimitrios Kilisesi, Atatürk’ün Evi, Rotonda , Zafer Kemeri, Beyaz Kule, Hamza Bey Camii ve Bedesteni, B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Venizelos Heykeli gezilerimizi yaparak, KAVALA’ya geçiyoruz. Kavala’da, Kanuninin yaptırmış olduğu Su Kemerleri, Liman, İbrahim Paşa Camii, (St. Nichololas Kilisesi) İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilerimizi gerçekleştirerek,  meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizi yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Daha sonra, İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan-Gelibolu-Çanakkale-üzerinden gece geç saatlerde İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

 • Lüks Otobüslerle Ulaşım
 • 4* Otellerde 8 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Programda Belirtilen Şehir Turu
 • 8 Adet Otelde Sabah Kahvaltısı Dâhil
 • 8 Adet Akşam Yemeği (Boşnak ve Makedon Gecesi Dâhil )
 • Selanik’te alınan taverna
 • Otel ve Gümrük Vergileri
 • Ohrid Tekne Turu
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Çok Girişli Shengen Vizesi +Seyahat Sağlık Sigortası ( 145 Euro )
 • Yurtdışı Çıkış Pulu ( 150 TL )
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri
 • Şoför Bahşişleri (5 Euro)

Tarihler/Fiyatlar

TÜM TARİHLER

4*  Oteller

İki / Üç Kişilik Odada Kişi Başı

485 EURO  

Tek Kişilik Oda

635 EURO

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800