SUN EXPRESS HY.

Tur Detayı

 • Süresi: 8 GÜN-7 GECE
 • Bölgeler: VENEDIK - ROMA - NAPOLI - POMPEI - SIENA - FLORANSA - PISA - NICE - MILANO - VERONA - GARDA
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 25-28 HAZİRAN / 12-26 TEMMUZ / 16 AĞUSTOS / 06-13-20 EYLÜL
Tur Detayları

İzmir’den Aktarmasız Direkt gidiş ve dönüş konforu ile…

SunExpress Hava Yolları ile Venedik gidiş, Venedik dönüş.

Bella İTALYA & NİCE & MONACO

Venedik (1) & Roma (3) & Napoli & Pompei & Siena & Floransa (1)
Pisa & Monaco & Nice (1) & Milano (1) & Verona & Garda

Zorunlu Ekstra Yok! Yol Üzeri Ekstra Yok!
400 € Değerindeki Tüm EKSTRA TURLAR Dahil!
Tüm Şehir Turları Fiyata Dahil!

İtalya ‘nın Başkenti & Dünya Turizm Merkezlerinden
Roma ‘da 3 Gece Konaklama Ayrıcalığı ve Nice & Monaco farklılığı bu programda!

7 Gece 8 Gün (7 Gece Otel Konaklama)
Kurban Bayramı Özel: 1.Tur: 25 Haziran - 02 Temmuz
Kurban Bayramı Özel: 2.Tur: 28 Haziran - 05 Temmuz
3.Tur:
 12-19 Temmuz, 4.Tur: 26 Temmuz-02 Ağustos, 5.Tur: 16-23 Ağustos,

6.Tur: 06-13 Eylül, 7.Tur: 13-20 Eylül, 8.Tur: 20-27 Eylül

Kalkış Yerleri: 15.00 - İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar

Gezilecek Yerler: Venedik (1) & Roma (3) & Napoli & Pompei & Siena & Floransa (1) Pisa & Monaco & Nice (1) & Milano (1) & Verona & Garda

PROGRAM

1. Gün: İzmir – Aktarmasız Direkt Olarak Venedik Uçuşu, Outlet Turu, Venedik veya Civarı Konaklama

Acentamızın 1 gün evvel SMS ile bildireceği saatte alanda oluyoruz. Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından SunExpress Hava Yolları ‘na ait XQ890 sefer sayılı uçuşu ile 17:00 ’de Venedik ‘e hareket ediyoruz. Lokal saat ile 18.40 ‘da varışın ardından tur otobüsümüz ile Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Venedik Outlet Turu yapıyoruz. Alışveriş, dinlenme ve atıştırma molasından sonra, otelimize transfer oluyoruz. Geceleme VENEDİK veya Civardaki otelimizde.

2. Gün: Venedik, Roma

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Venedik Şehir Turu için hareket ediyoruz. Kanallar Şehri olarak ünlenmiş ve Dünya ‘daki turizmde çok önemli bir marka olmuş VENEDİK ‘e varıyor ve şehir turumuz için vaperettolarla tarihi SAN MARCO MEYDANI ‘na geçiyoruz. MEYDAN VE SAN MARCO KATEDRALİ, DÜKLER SARAYI, BÜYÜK KANAL, RİALTO KÖPRÜSÜ rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz (Ekstra isteğe bağlı aktivite.) GONDOL TURU ‘na katılabilirler. Tur bitiminde serbest zaman veriyor ve sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte otobüsteki yerimizi alarak otelimize doğru yol alıyoruz. Venedik ‘e veda vakti geliyor ve ROMA ‘ya doğru yolculuğumuz sürecek. Uzun bir yolculuk sonrası otelimize ulaşıyoruz. Geceleme ROMA ‘daki otelimizde.

3. Gün: Roma, Tam Gün Roma Şehir Turu, Roma

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Roma Şehir Turu gerçekleştiriyoruz. Programımıza, Hıristiyanlığın Merkezi olarak kabul edilen VATİKAN ve SAN PİETRO KATEDRALİ ‘ni ziyaret ile başlıyoruz. En yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve mimarlık harikası olarak kabul edilen bu kilisede, Dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun;  İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anın tasnif edildiği heykeli görüyoruz. PİETA COLLOSSEOROMA FORUMUTRAİANO FORUMUCİRCO MASSİMO YARIŞ ALANI, Mussolini ´nin Halka seslendiği VENEDİK MEYDANIVİTTORİANO ZAFER ANITIAŞK ÇEŞMESİ {Fontana di Trevi} ve İSPANYOL MERDİVENLERİ {Piazza di Spagna} görülecek yerler arasında bulunmaktadır. ROMA Turumuzun bitiminde rehberin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Bolca fotoğraf çekilmeniz ve kendinize hatıra almanız için değerlendirebilirsiniz. Roma’nın keyifli kareleri sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ROMA ‘daki otelimizde.

4. Gün: Roma, Göller Bölgesi (Castel Gandolfo), Napoli, Pompei, Roma

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz OlanGöller Bölgesi (Castel Gandolfo) Turu’na çıkıyoruz. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı, göz alıcı doğal güzelliklerin olduğu bölge geziyoruz. İtalyanların hafta sonu tatilleri için tercih ettikleri bu bölgede otobüsle yapacağımız göl manzaralı gezi sonrasında rotamızı değiştiriyoruz. Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Napoli & Pompei Turu’na katılıyoruz. (Pompei Antik Kent giriş ücreti misafirlerimize aittir.) Antik Kent Pompe ’yi görme fırsatı elde edeceğiz. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve Dünya ‘nın günümüzdeki eski halini en iyi yansıtacak şekilde korunmuş, sayılı antik kentlerinden POMPEİ ’de yanar dağ patlaması sonucu Kalıntı Haline Gelmiş Dükkânlar, Köylülerin Yaşamış Oldukları Evler, Amfi Tiyatro, Şehir Meydanı görülecektir. POMPEİ tarihinde sonsuz lüksün sonunda yaşanılacak hikayelerle dolu bir ikon olarak kalmıştır. Duygu yüklü anılarla POMPEİ ‘ye veda ediyoruz. Gezi bitiminde Roma’ya geri dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ROMA ‘daki otelimizde.

5. Gün: Roma, Siena, Floransa, Floransa veya Montecatini Konaklama

Sabah kahvaltımızı son kez Roma ‘da aldıktan sonra, Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Siena Turu ‘na çıkıyoruz. Toscana Bölgesi ‘nin önemli tarihi şehri SİENA TURU ‘nu gerçekleştiriyoruz. Etrüxlerden Kalma Tarihi Ortaçağ Sokakları ‘nı gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacak, SİENA MEYDANI ve Gotik Roman Mimarisi ‘den örnekler göreceğiz. Turumuzun bitiminde FLORANSA ‘ya yolculuğumuz devam edecek ve aklımız SİENA ‘da kalacak. FLORANSA ‘ya varışımızın ardından şehir turu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda; ARNO NEHRİ, PONTE VECCHİO KÖPRÜSÜ, UFFİZİ SANAT GALERİSİ, SAN GİOVANNİ BATTİSTA VAFTİZHANESİ, SANTA MARİA DEL FİORE KATEDRALİ ve SİGNORİA SARAYI görülecek yerler arasındadır. Şehir Turu sonrasında; şehir merkezinde şehri yakından keşfetmek ve alışveriş için keyifli bir serbest zaman veriyoruz. Geceleme FLORANSA veya MONTECATİNİ Bölgesindeki otelimizde.

6. Gün: Floransa, Pisa, Monaco, Nice

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Pisa Turu ‘na çıkıyoruz. . PİSA GEZİSİ ’nde 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran, Dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü yapıyı görüyoruz. Panoramik gezi sırasında PİSA KULESİ, KATEDRAL, VAFTİZHANE ile MİRACOLİ MEYDANI gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. PİSA KULESİ ’nde bu hatıra fotoğrafını kesinlikle çektiriyor ve PİSA ’daki turumuzu tamamlıyoruz. Ve Fransa Rivierası ‘na doğru yolculuğumuz başlıyor. Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Monaco & Nice Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Cote d’Azur Bölgesi’nin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek Monaco prensliğine varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra, İtalya’nın en güzel kıyıları ve Fransız Rivierası olan isimlendiren sahillere bir yolculuğa çıkıyoruz. Nice şehrinin ünlü sahil şeridi Promenade des Angleis ile devam ediyor. Eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı, Adliye Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun bitiminde gecelememiz NICE ‘deki otelimizde.

7. Gün: Nice, Milano

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, Sanayi ve Moda Şehri MİLANO kent merkezine doğru devam ediyoruz. MİLANO Şehir Turumuz ‘da; Şehrin şık caddelerinde yürüyerek ÜNLÜ DOUMO MEYDANI ‘na varıyoruz. Meydan ‘da, İtalya ’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan DOUMO KATEDRALİ ’ni görüyoruz. GALERİA VİTTORİA EMANUELE ÇARŞISI KEŞFİ ve ÜNLÜ BUENOS AİRES BULVARI ‘da alışveriş yaparak MİLANO ’daki gezimizi noktalıyoruz. Geceleme MİLANO ‘daki otelimizde.

8. Gün: Milano, Garda, Sirmione, Verona, Venedik Aktarmasız Direkt Uçuş ile İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra MİLANO ‘dan ayrılıyoruz. Tüm Misafirlerimiz İçin Ücretsiz Olan; Verona & Garda & Sirminone Turumuz için yola çıkıyoruz. İlk Durağımız; İtalya ‘nın yüzölçümü bakımından en büyük göllerinden birisi olan GARDA GÖLÜ. İtalya'nın en büyük gölü olan GARDA GÖLÜ ‘nün İncisi SİRMİONE KASABASI ‘nın girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan SCALİGERO KALESİ karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş İtalyan mimarisini seyredeceğiniz sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan SİRMİONE ‘de masalsı bir yolculuk sizleri bekliyor olacak. Sıradaki durağımız; Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri; VERONA. Buradaki turumuz sonrasında, Venedik Havalima ‘nına transfer oluyoruz. Check-in, Bagaj ve Sonrasında Gümrük işlemlerimizi bitirerek SunExpress Hava Yolları ‘na ait XQ891 Sefer sayılı Saat: 19.40 uçuşu ile Aktarmasız Direkt Olarak İzmir ‘e olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İzmir Lokal Saati: 23.05 ‘de varıyor ve vedalaşıyoruz. Bir başka seyahatte görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

* Pompei Kulaklık + Pompei Giriş + Vaporetto & Venedik Şehir Girişi + Şehir Vergileri: 125 €
Tur Esnasında Rehbere ödenecektir.

Fiyata Dahil Olanlar

 • SunExpress Hava Yolları ile İzmir ‘den Aktarmasız Direkt gidiş, Direkt dönüş Ekonomi Uçak Bileti
 • Özel Araçlarla Ulaşımlar ve Programdaki Belirtilen Turlar
 • 1 Gece Venedik veya civarı, 3 Gece Roma, 1 Floransa, 1 Nice, 1 Milano olmak üzere 7 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Roma, Venedik, Milano, Floransa, Nice, Monaco Şehir Turları
 • Şehirler Arası Ulaşımlar
 • Otoban ve Geçiş Ücretleri
 • Ekstra Tur: Outlet Alışveriş Turu (30 Eur. Değerinde)
 • Ekstra Tur: Castel Gondolfo (Göller Bölgesi) (45 Eur. Değerinde)
 • Ekstra Tur: Napoli & Pompei Turu (Giriş Hariç) (60 Eur. Değerinde)
 • Ekstra Tur: Siena Turu (55 Eur. Değerinde)
 • Ekstra Tur: Pisa Turu (60 Eur. Değerinde)
 • Ekstra Tur: Monaco & Nice (75 Eur. Değerinde)
 • Ekstra Tur: Verona & Garda & Sirmione Turu (75 Eur. Değerinde)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Müze Ören yeri, Milli Park Giriş Ücretleri
 • Öğle ve Akşam Yemekleri, Molalar
 • Rehber ve Kaptan Bahşişleri
 • Şehir Vergileri
 • İsteğe Bağlı Zorunlu Olmayan Aktiviteler
 • Seyahat Sağlık Sigortası 0-64 Yaş: 15 €
 • Seyahat Sağlık Sigortası 65 Yaş Üzeri: 30 €
 • Schengen Vize + Hizmet Bedeli: 160 Eur. (Yeşil Pasaport İçin Vize Gerekmez.)
 • Yurtdışı Çıkış Fonu

Önemli Bilgiler

 • Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
 • Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 • Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya (alkol- sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 • Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
 • Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak, programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.
 • Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Gençaystar tarafından bildirilecektir.
 • Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Gençaystar tarafından bilgi verilecektir
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 • Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 • Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Şinotur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 • Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Şinotur sorumlu tutulamaz.
 • Ekstra turlar, servis aldığımız yerel Gençaystar tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 • Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 • Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

Tarihler/Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak 1. Çocuk
25.06.2023 999,00 €
829,00 €
1.299,00 €
1.029,00 €
999,00 €
829,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 799,00 €
28.06.2023 999,00 €
829,00 €
1.299,00 €
1.029,00 €
999,00 €
829,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 799,00 €
12.07.2023 999,00 €
829,00 €
1.299,00 €
1.029,00 €
999,00 €
829,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 799,00 €
26.07.2023 999,00 €
799,00 €
1.299,00 €
999,00 €
999,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
16.08.2023 999,00 €
799,00 €
1.299,00 €
999,00 €
999,00 €
799,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 779,00 €
06.09.2023 999,00 €
699,00 €
1.299,00 €
899,00 €
999,00 €
699,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 679,00 €
13.09.2023 999,00 €
729,00 €
1.299,00 €
929,00 €
999,00 €
729,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 709,00 €
20.09.2023 999,00 €
699,00 €
1.299,00 €
899,00 €
999,00 €
699,00 €
0 - 2 Yaş 199,00 €
3 - 12 Yaş 679,00 €

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800