SUN EXPRESS HY.

Tur Detayı

 • Süresi: 3 GÜN-2 GECE
 • Bölgeler: DARA ANTİK KENTİ-MOR YAKUP KİLİSESİ-ZEYNEL ABİDİN CAMİİ-KASIMİYE MEDRESESİ-DEYRULZAFARAN MANASTIRI-MARDİN MÜZESİ-ZİNCİRİYE MEDRESESİ-ULU CAMİ
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 22-24 OCAK / 29-31 OCAK / 12-14 ŞUBAT / 05-07 MART / 19-21 MART
Tur Detayları

Butik MARDİN

22 – 24 OCAK / 29 – 31 OCAK / 12 – 14 ŞUBAT / 05 – 07 MART  19 – 21 MART

*** Cumartesi'den Pazartesi'ye / 3 gün - 2 gece ***

10 / 12 Kişilik Gruplara Özel

*** İçişleri Bakanlığı’nın son yayımladığı genelgeye göre; aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden; otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatlerden önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığının değerlendirildiği bildirilmiştir. Uçakla gerçekleştirilecek olan seyahatlerde aşısız kişiler için PCR testi zorunluluğu devam etmektedir.

1.GÜN, Cumartesi: İZMİR – MARDİN

Sabah saat 04.30 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express Havayolları kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 05.55 da Mardin'e hareket. Saat 07.55 te masal şehri Mardin'e varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. İlk olarak sabah kahvaltımızı yapıyor ve Roma’nın Doğudaki en önemli Garnizon Kenti olan Dara Antik Kenti’ne yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuk’taki Efes antik kentini anımsatacaktır. Mardin ilinin önemli ilçelerinden olan Nusaybin’de, Mor Yakup Kilisesi ve Zeynel Abidin Cami Külliyesi'ni gezeceğiz. Mor Yakup Kilisesi; Zeynel Abidin Caminin sadece 100 metre doğusunda yer almaktadır. Yukarı Mezopotamya bölgesindeki en eski kiliselerden biri olarak bilinen bu kilise, MS 309 yılında Nusaybin piskoposluğuna getirilen Mor Yakup tarafından 313 yılında inşa ettirilmeye başlanmıştır. Mor Yakup Kilisesi İle Zeynel Abidin Caminin birbirleriyle olan ilişkisi sadece yakın konumlanmalarından ibaret olmayıp ortak bir geçmişi yansıtmaktadırlar. Zeynel Abidin Cami Külliyesi; cami, minare, iki türbe ( Zeynel Abidin ve onun kız kardeşi Sitti Zeynep Türbeleri ), şadırvan, medrese odaları, mezarlık alanı ve yeni abdesthane yapılarından oluşmaktadır. Cami külliyesinde yer alan türbelerdeki Zeynel Abidin ve kız kardeşi Sitti Zeynep, Hz. Muhammed’in 13. kuşaktan torunları olup tüm İslam aleminde kutsal sayılmaktadırlar. Türbe üzerindeki kitabeye göre cami 12. yüzyılda yapılmıştır. Gelen akşamla birlikte son olarak Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Seyir Terasından Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Daha sonra otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.GÜN, Pazar MARDİN

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında tüm gün sürecek olan açık hava müzesi konumunda ki güzel şehrimiz Mardin’i keşfe çıkıyoruz. İlk olarak eski bir güneş tapınağının üzerine kurulmuş olan Roma kalesinden dönüştürülen Deyrulzafaran Manastırı’na geçiyoruz. Kubbeleri, kemerli sütunları,  ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekân taş nakışları ile bizlere görsel bir şölen sunan manastır 640 yıl boyunca Dünya Süryanilerinin Patriklik Merkezi olmuştur. Günümüzde Mardin Metropolitinin ikametgâhı olan manastır ziyaretimizin ardından eski Mardin’de yürüyüş turumuza başlıyoruz. İlk olarak Mardin Müzesi'ni gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını ve Sabancı Müzesi'ni geziyoruz. Kırklar Kilisesi (Mor Behnam), Cumhuriyet Meydanı, Mardin Çarşıları ( Marangozlar, Bakırcılar, Kuyumcular Çarşıları ), Ulu Cami, taş işçiliği ile Mardin’in sembolü olmuş Kız Meslek Lisesi kapısı, Zinciriye Medresesi ve Şehidiye Cami yürüyüş turumuzda göreceklerimiz arasında. Öğle yemeğimiz kebapçı Rıdo’da. Abbaralar ve tarihi Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip güzel bir gün geçiriyoruz. Gelen akşamla beraber otelimize dönüş. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz yörenin meşhur Reyhani Gecesi'nde eğlenme fırsatı yakalıyor. Geceleme otelimizde.

3.GÜN Pazartesi: MARDİN – MİDYAT – MOR GABRİEL MANASTIRI – HAH KİLİSESİ – İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıp yeni keşiflere doğru Midyat’a doğru yol alıyoruz. İlk olarak Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş, Süryani milletti için dünyada yaşayan en eski Manastırı olan Mor Gabriel’i geziyoruz. Mor Gabriel Manastırı’nı gezip “ Dak ( ben ) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekân’’ Midyat merkeze yöneliyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi'ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat’ta Süryani–Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’rüzgarın esmeğe kıyamadığı şehir’’ müze kent Midyat’ta kendimizi yaya olarak, ülkemizde gümüş Telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan Midyat çarşılarına bırakıyoruz. Serbest zaman sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınan Anıtlı HAH Kilisesi'ni ve Manastırı'nı geziyoruz. Bu Manastır yeryüzündeki, Süryani milleti için çok önemli bir kilisedir. Merkeze dönüş. Alınacak akşam yemeğimizin ardından Mardin havalimanına geçiyoruz. Check-in işlemleri sonrası Sun Express Havayolları Kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 23.05 de İzmir’e hareket. Gece saat 01.20 de İzmir’e varış ve gezimizin sonu. Başka bir gezimizde buluşmak dileğiyle…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Programda belirtilen ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • Mardin'de 2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )                                       
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • ŞİNO TUR güvencesi

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İzmir / Mardin / İzmir Sun Express HY uçak bileti ücreti
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler                                                              
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze-Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Reyhani Gecesi

Önemli Bilgiler

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden acentemiz sorumlu değildir.
 • Rezervasyon sırasında kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçaklara el bagajı alınmayacaktır. El bagajı normal bagajınızla birlikte teslim edilecektir. İç hat uçuşlarda bagaj hakkınız toplam 15 kg + 7 kg dır.
 • Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART’ı mutlaka almanızı öneririz.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile acentemiz değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Araçta, uçakta veya otelde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pandemi, mücbir sebepler (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberin verdiği zamanlamalara uymamaları gibi nedenlerden tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitlik durumuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. Trpl odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır.
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik no ve HES Kodu ibrazı şarttır.
 • Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
 • Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilir.

Tarihler/Fiyatlar

 

TUR  BEDELİ

NAKİT

 

TEK

ÇEKİM

3

TAKSİT

 

6

TAKSİT

 

9

TAKSİT

 

12

TAKSİT

İki kişilik odada kişi başı

1250TL

 1282 TL

1326 TL

1372 TL

1414 TL

 1447 TL

Tek kişilik oda

1400 TL

 1436 TL

1485 TL

1537 TL

1584 TL

 1621 TL

*** 06-12 yaş

1100 TL

 1129 TL

1167 TL

1208 TL

1245 TL

 1273 TL

*** Çocuk indirimleri iki yetişkinin yanındaki konaklamada geçerlidir.

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800