SUN EXPRESS GİDİŞ / PEGASUS DÖNÜŞ

Tur Detayı

 • Süresi: 5 GÜN-4 GECE
 • Bölgeler: DİYARBAKIR-MARDİN-GÖBEKLİTEPE-ŞANLIURFA-HALFETİ-BELKIS-ZEUGMA-GAZİANTEP-HATAY-ANTAKYA
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 26-30 OCAK 2022
Tur Detayları

DİYARBAKIR - MARDİN - ŞANLIURFA

GAZİANTEP - HATAY

26-30 OCAK / 5 GÜN-4 GECE

*** İçişleri Bakanlığı’nın son yayımladığı genelgeye göre; aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden; otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatlerden önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığının değerlendirildiği bildirilmiştir. Uçakla gerçekleştirilecek olan seyahatlerde aşısız kişiler için PCR testi zorunluluğu devam etmektedir.

26 OCAK 2022, Çarşamba: İZMİR – DİYARBAKIR – MARDİN

Sabah saat 04.30 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Bagaj / bilet işlemleri sonrasında saat 06.00 da Diyarbakır’a hareket. Saat 08.00 da Diyarbakır’a varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. İlk olarak Tarihi Hasan Paşa Hanı’nda yöresel sabah kahvaltımızı (ekstra) yapıyor ve Diyarbakır’da yaya olarak tanıtım turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında; Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi ve Müzesi Dört Ayaklı Minare, Saray Kapı, İç Kale, Diyarbakır Surları ve Cennet Bahçeleri (Hevsel Bahçeleri) bulunmakta. Öğle saatlerinde Masal Şehri Mardin’e geçiyoruz. Varışımızı takiben alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında Mardin’i boydan boya keşfe çıkıyoruz. Mardin Müzesi'ni gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi görüyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde serbest zaman veriyoruz. Son olarak Sabancı Müzesi'ni gezdikten sonra otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

27 OCAK 2022, Perşembe: MARDİN – GÖBEKLİTEPE – ŞANLIURFA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak eski bir güneş tapınağının üzerine kurulmuş olan Roma kalesinden dönüştürülen Deyrulzafaran Manastırı’na geçiyoruz. Kubbeleri, kemerli sütunları,  ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekân taş nakışları ile bizlere görsel bir şölen sunan manastır 640 yıl boyunca Dünya Süryanilerinin Patriklik Merkezi olmuştur. Günümüzde Mardin Metropolitinin ikametgâhı olan manastır ziyaretimizin ardından Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesi’ne gidiyoruz. Seyir Terasından Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Mardin’den ayrılıyor ve Peygamberler şehri Urfa’ya hareket ediyoruz. Şehir merkezine varmadan önce Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe gezimizi yapacağız. Günümüzde, Dünya’nın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Merkeze varışımızı takiben Hz. Eyüp’ün çile çektiği mağara, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ve ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Yusuf Paşa Camii, Fırfırlı Camii görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan sıra gecesine (ekstra) gidiyoruz. Sonrasında konaklama otelimizde.

28 OCAK 2022, Cuma: ŞANLIURFA – HALFETİ – BELKIS / ZEUGMA – GAZİANTEP

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında belirlenen saatte hareket. İlk olarak Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Gümrük Han’ın etrafında konumlanmış olan Urfa çarşılarında (Sipahi, Kazaz, Kürkçü, Eskici Pazarı vb.) verilecek serbest zamanda alışveriş yapma imkânı bulabileceksiniz. Çarşılarda yemeni, peştamal, şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Belirlenen saatte Urfa’dan ayrılıyor ve Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Birecik’te Gülbaba Restorantta alınacak öğle yemeğinde (ekstra) patlıcan kebabının lezzetine doyamayacaksınız. Ardından Nizip ilçesinin 10 km. doğusunda, Fırat’ın kıyısında tepeler üzerine kurulmuş Belkıs / Zeugma Antik Kenti’nde dünyaca ünlü mozaiklerin çıkışını yerinde görüyoruz. Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "dünyada siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde tekne turu (ekstra) yapıyor ve bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Şehir merkezine varışımızı takiben otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

29 OCAK 2022, Cumartesi: GAZİANTEP – HATAY / ANTAKYA

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyor ve Gaziantep turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Gaziantep’in tarihi beşiği olan; Bey Mahallesi olacak. Eski bir Ermeni Konağı’nda alınacak sabah kahvesi sonrasında Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesi'ni geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi’ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapabileceksiniz. Zeugma Mozaik Müzesi'nde; Zeugma antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve görebileceksiniz. Alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tahmis kahvesi içebilecek, Tütün Hanı'nda alışveriş yapabileceksiniz. Belirlenen saatte Antep’ten ayrılıyor medeniyetlerin buluştuğu, birlikteliğin ve kardeşliğin şehri Hatay’a gidiyoruz. Gelen akşamla beraber otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

30 OCAK 2022, Pazar: HATAY / ANTAKYA – İZMİR

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyor ve tüm gün sürecek olan Hatay turumuza başlıyoruz. İlk olarak Zeugma müzesinin açılışı nedeniyle dünyada 3. sıraya düşen Antakya Mozaik Müzesini ( M.S. 2.ve 5. yy arası Roma dönemine ait mozaikler ) geziyoruz. Ardından Şehir merkezine 2 km. mesafedeki Neccar Dağı yamacında, M.S. 1.yüzyılda kayalara oyularak yapılmış, Hıristiyanlık dininin yayıldığı ilk kilise olduğuna inanılan St. Pierre Kilisesi gezimizi yapacağız. Alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında Uzun çarşı, Demirciler çarşısı, Habib-i Neccar Camii gezilerimizi yaparken bir yandan da panoramik olarak göreceğimiz Rum–Ortodoks Kilisesi, Protestan ve Katolik Kilisesi, Tarihi Antakya evleri, Eski Antakya Sokakları arasında tarihe yolculuk yapıyoruz. Gelen akşamla birlikte alınacak akşam yemeği (ekstra) sonrasında belirlenen saatte Hatay Havalimanı'na hareket. Bagaj / bilet işlemleri sonrasında Pegasus Havayolları’nın saat 22.15 uçuşuyla İzmir’e hareket. Saat 23.55 te  İzmir’e varış ve gezimizin sonu. Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Diyarbakır’dan / Hatay’a programda belirtilen ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • Mardin’de, Şanlıurfa’da, Gaziantep’te ve Hatay’da 1’er gece YP. konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 4 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 4 )                                   
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • ŞİNO TUR güvencesi

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İzmir / Diyarbakır & Hatay / İzmir uçak bileti
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze-Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Şanlıurfa’da sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu

Önemli Bilgiler

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express & Pegasus Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden acentemiz sorumlu değildir.
 • Rezervasyon sırasında kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak rezervasyon görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçaklara el bagajı alınmayacaktır. El bagajı normal bagajınızla birlikte teslim edilecektir. İç hat uçuşlarda bagaj hakkınız toplam 15 kg + 7 kg dır.
 • Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART’ı mutlaka almanızı öneririz.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile acentemiz değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Araçta, uçakta veya otelde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pandemi, mücbir sebepler (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberin verdiği zamanlamalara uymamaları gibi nedenlerden tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitlik durumuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. Trpl odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır.
 • Turlarımızda zorunlu Tursab seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik no ve HES Kodu ibrazı şarttır.
 • Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
 • Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.
  • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilir.

  Tarihler/Fiyatlar

   

  TUR BEDELİ

  NAKİT

   

  TEK

  ÇEKİM

  3

  TAKSİT

   

  6

  TAKSİT

   

  9

  TAKSİT

   

  12

  TAKSİT

  İki kişilik odada kişi başı

  1500 TL

   1539 TL

  1591 TL

  1647 TL

  1697 TL

   1736 TL

  Tek kişilik oda

  2000 TL

   2052 TL

  2121 TL

  2196 TL

  2263 TL

   2315 TL

  *** 06-12 yaş

  1100 TL

   1129 TL

  1167 TL

  1208 TL

  1245 TL

   1273 TL

  *** 02-06 yaş

  700 TL

   718 TL

  743 TL

  769 TL

  792 TL

   811 TL

  *** Çocuk indirimleri iki yetişkinin yanındaki konaklamada geçerlidir.

  Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

   

   

   

  Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800