Tur Detayı

 • Süresi: 3 GÜN-2 GECE
 • Bölgeler: OYUNCAK MÜZESİ – BEYLERBEYİ SARAYI – KIZ KULESİ – TOPKAPI SARAYI – DOLMABAHÇE SARAYI – YILDIZ PARKI – FORUM AVM. – MİNİATÜRK – RAHMİ M. KOÇ MÜZESİ – SULTANAHMET – AYASOFYA – ŞEREFİYE SARNICI
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 28-30 OCAK 2022
Tur Detayları

İSTANBUL KÜLTÜR ve KEYİF TURU

28 - 30 OCAK 2022 ( 3 GÜN – 2 GECE )

OYUNCAK MÜZESİ – BEYLERBEYİ SARAYI – KIZ KULESİ – TOPKAPI SARAYI – DOLMABAHÇE SARAYI – YILDIZ PARKI – FORUM AVM. – MİNİATÜRK – RAHMİ M. KOÇ MÜZESİ – SULTANAHMET – AYASOFYA – ŞEREFİYE SARNICI…

 5* LİMAK EURASIA LUXURY HOTEL FARKI İLE…

YARIM PANSİYON KONAKLAMA

*** İçişleri Bakanlığı’nın son yayımladığı genelgeye göre; aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden; otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatlerden önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığının değerlendirildiği bildirilmiştir. Uçakla gerçekleştirilecek olan seyahatlerde aşısız kişiler için PCR testi zorunluluğu devam etmektedir.

28 Ocak 2022, Cuma: İzmir / İstanbul ( Oyuncak Müzesi – Beylerbeyi Sarayı – Kız Kulesi… )

Sabah 05.00 Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale seyahat önü, 05.15 Üçyol Ziraat Bankası önü, 05.25 Alsancak Lozan Meydanı Fuar kapısı önü, 05.35 Yunuslar Mavikule önü, 05.45 Mavişehir Ege Park Havaş önü ve 06.00 Bornova Ege Kampüs kavşağından hareket. Yolda verilecek kahvaltı molasının ardından İzmir-İstanbul otoyolundan ve dünyanın dördüncü en uzun açıklıklı asma köprüsü Osmangazi Köprüsü’den geçerek öğle saatlerinde güvenli bir yolculukla ulaştığımız İstanbul’da Anadolu yakasındaki gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak Göztepe’de bulunan İstanbul Oyuncak Müzesi’ne gidiyoruz. Burası 23 Nisan 2005 yılında şair/yazar Sunay Akın tarafından tarihi bir köşkte kurulmuştur. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği müze gezimizin ardından yaklaşık 150 yıllık tarihiyle Anadolu Yakası’nın en görkemli yapılarından olan Beylerbeyi Sarayı gezimizi yapacağız. Sarayın, Rönesans, Barok ve doğu-batı üslubunun kaynaştırılması ile yapılmış ve yazlık saray olarak kullanılan muhteşem mimari ve dekorasyonuna hayran kalacaksınız. Hakkında çeşitli rivayetler anlatılan, efsanelere konu olan Kız Kulesi karşısında verilecek fotoğraf molasında eşsiz kareler sizleri beklemekte. Gelen akşamla birlikte karadan gerçekleştireceğimiz boğaz turumuzda Çengelköy, Kuleli, Vaniköy, Kandilli, Küçüksu ve  Anadolu Hisarı üzerinden Asya yakasının Avrupa'ya en yakın noktası olan Kavacık'ta bulunan 5* Limak Eurasia Luxury Hotel’imize geliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

29 Ocak 2022, Cumartesi: İstanbul ( Boğaz Turu / Karadan – Dolmabahçe Sarayı – Yıldız Parkı – Miniatürk – Rahmi Koç Müzesi… )

Otelimizde alacağımız keyifli sabah kahvaltımızın ardından bugün ki programımıza başlıyoruz. FSM Köprüsünün muhteşem Boğaziçi manzarası eşliğinde Asya’dan Avrupa’ya geçiyor ve karadan gerçekleştireceğimiz Boğaz turumuzda sırasıyla; Rumeli Hisarı, Aşiyan, Bebek, Arnavutköy, Kuruçeşme ve Ortaköy sahilini görerek Beşiktaş semtinin sırtlarında Yıldız Sarayı’nın alt tarafında, Boğaz’a hâkim bir konumda yer alan Yıldız Parkı ve Korusu’na ulaşıyoruz. Kısa bir kahve molası veriyor ve 1843 ve 1856 yılları arasında yapılmış önemli yapılardan biri olan Dolmabahçe Sarayı gezimizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul Boğazı'nın Avrupa kıyısında 600 metre boyunca uzanmış olan Dolmabahçe Sarayı gezimiz sonrası öğle yemeğimizi almak üzere Bayrampaşa’da 495.000 metrekarelik bir alana kurulu, Forum İstanbul’a gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Avrupa’nın en büyük köpekbalığı ailesine sahip İstanbul Sea Life Akvaryum, dünyanın en iyileri arasında bulunan Jurassic Land ve Türkiye’nin ilk Legoland Discovery Center’ında gönüllerince vakit geçirebilirler. Rehberimizin belirlediği saatte buluşarak Türkiye’nin minik bir maketini görebileceğimiz Sütlüce‘de ki Miniatürk Müzesi’ne gidiyoruz. İstanbul'un Hasköy semtinde, Haliç kıyısında yer alan Rahmi M. Koç Müzesi gezimizin ardından dolu dolu geçen bir günün ardından akşam saatlerinde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

30 Ocak 2022, Pazar: İstanbul ( Tarihi Sultanahmet Meydanı – Sultanahmet Camii – Ayasofya Camii – Topkapı Sarayı – Şerefiye Sarnıcı … ) – İzmir

Otelimizde alacağımız keyifli sabah kahvaltımızın ardından çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak İstanbul’un gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yerini alan Tarihi Sultanahmet Meydanı’na ulaşıyoruz. Hipodrom yani bugünkü adıyla At Meydanı’na doğru yürüyoruz. Hipodrom da ki gezimiz Osmanlı İmparatorluğu’na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi ile başlıyor ve Dikilitaş (obelisk), Yılanlı (burmalı) sütun ve Örmeli sütun ile devam ediyor. Sonrasında muhteşem çinileriyle mavi cami olarak da bilinen Sultanahmet Camii’sini dolaştıktan sonra dünya kültür mirasının en önemli üyelerinden biri olan Ayasofya Camii’sini geziyoruz. Sultanahmet Camii’nin karşısında bulunan ve kilise olarak inşa edilen yapı, İstanbul’un fethinden sonra önce camiye, 1935 yılında müzeye ve 2020 yılında ise tekrardan camiye dönüştürülmüştür. Gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Gezimize bir mimarlık harikası olan Topkapı Sarayı ile devam ediyoruz. Topkapı Sarayı’na girişle birlikte o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan - Bağdat - Mecidiye Köşklerini görebilirsiniz. Bugün ki son durağımız 8 yıl süren titiz restorasyon sürecinin ardından gün yüzüne çıkarılan Şerefiye Sarnıcı olacak. 1600 yıl önce inşa edilmiş bu tarihi sarnıçta güzel sütunlar, tuğlalı kubbe ve kemerler bulunmaktadır. Keyifli bir günün ardından turlarımızı tamamlayıp İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Avrasya Tüneli’nden Anadolu yakasına geçiyoruz. Keyifli bir yolculukla verilecek molaların ardından gece geç saatlerde İzmir’e varış.

Başka bir ŞİNO TUR seyahatinde buluşmak dileğiyle…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Programda belirtilen ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • İstanbul’da 5* LİMAK EURASIA LUXURY HOTEL’de vb. 2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )                                     
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Tüm otoban ve köprü geçiş ücretleri
 • ŞİNO TUR güvencesi

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İlk gün yolda alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün yolda alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler                                                              
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze-Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri

Önemli Bilgiler

 •  Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART’ı mutlaka almanızı öneririz.
 •  Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 •  Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 •  Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile acentemiz değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 •  Araçta, uçakta veya otelde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 •  Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 •  Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 •  Pandemi, mücbir sebepler (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberin verdiği zamanlamalara uymamaları gibi nedenlerden tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  acentemiz sorumlu tutulamaz.
 •  3 Kişilik odalar, otellerin müsaitlik durumuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. Trpl odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır.
 •  Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik no ve HES Kodu ibrazı şarttır.
 •  Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
 •  Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.       
 •  Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilir.

  Tarihler/Fiyatlar

   TUR BEDELİ

  NAKİT

   

   TEK

  ÇEKİM

   

  3

  TAKSİT

   

  6

  TAKSİT

   

  9

  TAKSİT

   

   12

  TAKSİT

  İki kişilik odada kişi başı

  899 TL

   922 TL

  954 TL

  987 TL

  1017 TL

   1041 TL

   

  Tek kişilik oda

  1299 TL

   

  1333 TL

  1378 TL

  1426 TL

  1470 TL

   

  1504 TL

   

  *** 07-12 yaş

  699 TL

   717 TL

  742 TL

  768 TL

  791 TL

   809 TL

   

  *** 02-06 yaş

  499 TL

   512 TL

  530 TL

  548 TL

  565 TL

   578 TL

  *** Çocuk indirimleri iki yetişkinin yanındaki konaklamada geçerlidir.

  Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

   

   

   

  Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800