SALZBURG & HALLSTATT GEZİLERİ DAHİL!

Bilgilendirme

AVUSTURYANIN RÜYA KASABASI HALLSTATT

*TUNA’ NIN İNCİSİ BUDAPEŞTE

*TARİHİ DOKUSUYLA MÜNİH

*ORTA ÇAĞ KENTİ & MASAL ŞEHİR PRAG

*SLOVAKYA’NIN ŞİRİN KENTİ BRATİSLAVA

*AVRUPANIN KALBİ ZARİF KENT VİYANA

* MÜZİK DEHASI MOZART'IN ŞEHRİ SALZBURG

Galeri

Kılavuz

  • Süresi: 9 Gün - 8 Gece / Uçaklı - Münih Başlangıç
  • Tarihler: 3-11 Temmuz
Tur Detayları

2020 ORTA AVRUPA TURU

 (İzmir'den Uçakla gidiş – Otobüsle dönüş)

MÜNİH BAŞLANGIÇ 

3-11 TEMMUZ 2020  

KİŞİ BAŞI 849 € YERİNE 739 € ERKEN REZERVASYON

ALMANYA / AVUSTURYA / ÇEK CUMHURİYETİ / SLOVAKYA / MACARİSTAN 

MÜNİH / SALZBURG /  HALLSTATT / VİYANA / CESKY KRUMLOV / KARLOVY VARY / PRAG  BRATİSLAVA / BUDAPEŞTE / ESZTERGOM / VİSEGRAD / SZENTENDRE / BELGRAD / SOFYA

9 GÜN – 8 GECE TÜM GEZİLER DÂHİL 7 ÜLKE            

1.GÜN: İZMİR / MÜNİH

Sabah saat 06.00’da Adnan Menderes Dış hatlar terminalinde buluşma. Sun Expres Tarifeli seferi ile Münih’e varıyoruz. Şehre varışımızla Münih Saray’ı, Marienplatz, Münih belediye binası, Frauenkirche kilisesi, Asam kilisesi ve alışveriş caddesi gezilecek yerler arasındadır.  Serbest zaman ardından otele transfer oluyoruz.  Birçok alternatif eğlence mekânına sahip Münih şehrinde, gece hayatını keşfetme fırsatı yakalıyoruz. Konaklama Münih’te.

2.GÜN: MÜNİH / SALZBURG / HALLSTATT / VİYANA

Sabah kahvaltısının ardından Mozart’ın doğum yeri Salzburg  şehrine hareket ediyoruz Mozart'ın Evi, Mirabell Sarayı ve Bahçesi, Dom Katedrali, Mozartplatz, Kleinermarkt, Hellbrunn Sarayı & İngiliz Bahçeleri göreceğimiz yerler arasında. Son olarak Salzburg’un en güzel, en popüler caddesi olan; mağazalar, butikler, restoranlarla dolu Getreidegasse’de zaman geçiyoruz. Bir sonraki durağımız Hallstatt.. Nefes kesen manzarasıyla Avrupa’nın en güzel yerlerinden biri.  Avusturya’da bulunan bu muhteşem kasaba doğal güzelliği ve görselliği ile UNESCO dünya mirası listesinde yerini almıştır. Tarihi 15. yüzyıla uzanan Roma Katolik Kilisesi, Romanesk kulesi, Gotik freskleri ve mimarlık harikası tasarımı ile kasabanın en görkemli yapısı. Hallstatt, Alp dağlarına özgü, 16. yüzyıldan kalma evleriyle bir tuz madeni kasabası olmasından ötürü, dünyanın en eski tuz madenini ziyaret ediyor ve yer altındaki tuz gölünü keşfediyoruz. Hallstatt köyünün sokakları ve meydanı, kilisesi, göl turları, restoranları ve kafelerini keşfetmenin ardından Avusturya’nın başkenti Viyana’ya ulaşıyoruz. Konaklama Viyana’da.

3.GÜN:  VİYANA / MAYERLING / SCHÖNBRUNN

Kahvaltı sonrası zengin tarihin yanı sıra sanatında merkezi olan başkent Viyana’da; Opera Binası, Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento Binası, Belediye Binası, 1365 yılında kurulan Üniversitesi, Maria Terasa Meydanı, Hof Theatre, Votiv Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Ardından Mayerling & Schönbrunn Sarayı’nın bahçelerini ziyaret ediyoruz. Otele transfer. Konaklama Viyana’da otelde.

4.GÜN:  VİYANA / CESKY KRUMLOV / KARLOVY VARY / PRAG

Otelde alınan kahvaltı sonrası Çek Cumhuriyeti’nin sevimli kasabası Cesky Krumlov’a ulaşıyoruz. Şehirde St. Vitus Kilisesi ve 13. yy da yapılmış olan Cesky Krumlov Kalesi dikkat çeken iki önemli yapıdır. Kale içerisinde bulunan kuleden tüm şehri izleme imkânı bulabilirsiniz. . Sonrasında Çek Cumhuriyeti’nin Bohemya bölgesinde bulunan Karlovy Vary şehrine hareket. Ülkenin kaplıcalarıyla ünlü turizm kentidir.  1918 yılında Atatürk’ün tedavi amaçlı ziyaret ettiği bu kentte kaldığı oteli, muhteşem sarayları, 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Serbest zamanda Çek hediyelik eşyaların satıldığı mağazalarda zaman geçirebilirsiniz. Gezimizin ardından Prag şehrine hareket ediyoruz. Konaklama Prag ‘da otelde.

5.GÜN:  PRAG / TEREZİN / PRAG

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag şehrini geziyoruz. Tarihi dokusu ve büyüleyici atmosferi ile Orta Avrupa’nın ‘Masal Şehri ‘olarak adlandırılan Prag’da Karlova caddesi, Başbakanlık Binası, Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, Astrolojik Saat, Mustek Meydanı, Vaslavske Bulvarı görülecek yerler arasında. Sonrasında Çek topraklarındaki en ünlü Nazi kamplarından olan ve birçok acıyı içinde barındıran Terezin toplama kampını göreceğiz. Terezin, Çek Cumhuriyeti’ndeki en büyük nazi kampıdır. 2. Dünya Savaşı’nda Almanların Çekoslavakya’ya girişiyle birlikte bu kale toplama kampına ve tüm Terezin şehri de Getto’ya dönüştürülmüş. Prag şehrine geri dönüyoruz. Konaklama Prag’ta.

Dileyenler Orta çağ gecesine katılabilir. Ortaçağ müziği ve ortaçağı yaşatan show ve gösteriler eşliğinde eğlenme fırsatı (Ekstra)

6.GÜN:  PRAG / BRATİSLAVA / BUDAPEŞTE

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından parlamentosu, devlet binaları, üniversiteleri, müzeleri ve tiyatroları ile Slovakya’nın siyasi ekonomik ve kültürel merkezi Bratislava ya hareket ediyoruz. Bratislava Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya’ya hem de Macaristan’a sınırdır. (Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır.) Rehberimiz eşliğinde Bratislava da eski şehri gezip, Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte’ye hareket ve varış. Panoramik şehir turunda; Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog binaları, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli Köprü, Kale, Mathias Kilisesi, Gellert göreceğimiz yerler arasında. Konaklama Budapeşte’de. Akşam dileyenlerle Budapeşte’nin kıyılarında Tuna Nehri'nde tekne gezisi. (Ekstra)

7.GÜN:  BUDAPEŞTE / ESZTERGOM & VİSEGRAD & SZENTENDRE

Alınacak sabah kahvaltısı ardından Budapeşte'ye 50 km uzaklıktaki Esztergom şehrine hareket ediyoruz. Ülkenin en büyük kilisesi olan Esztergom Basilica bu şehirde bulunuyor. Ayrıca, Türk tarihinde önemli bir yeri olan ve ismini şehirden alan Esztergom Kalesi de bu şehrin en önemli simgelerinden birisi.  Esztergom gezimizi tamamlayıp geldiğimiz yol üzerinden küçük bir köy olan Visegrad'a doğru yola çıkıyoruz. Visegrad: alınacak öğle yemeğinin ardından Tuna nehrinin en güzel manzaralarından biri VISEGRAD tepesinden seyredilecektir. Sonrasında tematik müzelerle dolu Szentendre’ye gidiyoruz. Arnavut kaldırımlı ara sokaklarını, her sokakta ufak bir sanat galerisini, bir müze veya el sanatları atölyelerini görme imkânı buluyoruz. Elişi örtüler, porselen - cam eşyalar, şarap, oyuncak bebekler, folklorik kostümler ve ahşap hediyelikler satan onlarca dükkânlarda alıveriş yapabilirsiniz. Budapeşte şehrine geri dönüyoruz. Konaklama Budapeşte ‘de otelde. Dileyenlerle Çigan gecesine katılıyoruz. ( Macar yemekleri ve geleneksel Showları ile eğlence dolu bir Macar gecesi / Ekstra) Konaklama Budapeşte’de.

8.GÜN:  BUDAPEŞTE / BELGRAD

Otelde alınan kahvaltı sonrası Sırbistan başkenti Belgrad şehrine hareket ediyoruz. Belgrad’a varışımızla şehir turuna başlıyoruz. Kale Meydanı, Askeri Müze, Saat kulesi, İstanbul Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı, Taş Meydan, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi göreceğimiz yerler arasında. Konaklama ve akşam yemeği Belgrad’da otelde.

9.GÜN:  BELGRAD  / SOFYA  /İZMİR

Otelde alınan kahvaltı sonrası Bulgaristan başkenti Sofya’ya ulaşıyoruz. Ardından yürüyüş turumuza başlıyoruz. Aleksandır Nevski Katedrali, Ayasofya Kilisesi, Meçhul Asker Anıtı ve Sonsuz Ateş, Ivan Vazov Mezar Anıtı, Osvoboditel (Kurtarıcı) Anıtı, Bulgar Ulusal Meclisi, Rus (Mucizeci Aziz Nikola) Kilisesi, Etnografya Müzesi (dışarıdan), Ulusal Müze (dışarıdan), Savunma Bakanlığı, Ivan Vazov Ulusal Tiyatrosu (dışarıdan), Ulusal Arkeoloji Müzesi (eski Ulu Cami), Aziz George Rotundası, eski Largo ana binası, Bakanlar Meclisi, Başkanlık Divanı, Balkan Oteli, Aya Nedelya Kilisesi, Vitosha Bulvarı, Sofya Heykeli, Tsentralni Hali (Meyve Sebze Pazarı) ve Banya Başı Cami yürüyüş turumuzda göreceklerimiz arasında.

Sofya turu ardından  Kapıkule sınır kapısına varıyor, gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra İzmir’e geri dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

Münih  / İzmir aktarmasız tarifeli uçak bileti (tek yön)

Program belirtilen tüm şehir turları

Bölgelerde konforlu otellerde 8 gece konaklama

Otellerde 8 sabah kahvaltısı

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Tüm şehir vergileri

Seyahat sağlık sigortası

Münih  / İzmir aktarmasız tarifeli uçak bileti (tek yön) Konforlu otobüsler ile programda belirtilen tüm ulaşımlar

Fiyata Dahil Olmayanlar

Programda belirtilen ekstra geceler / yemekler

Öğle ve akşam yemekleri / Tüm şahsi harcamalar

Otellerde yapılan ekstra harcamalar ve içecekler

Müze ören yeri vb giriş ücretleri

Yurt dışı çıkış harcı

Vize ücreti

65 yaş üzeri 15 € sürprim farkı

Önemli Bilgiler

Turumuzun gerçekleşebilmesi için yeterli sayıda katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ŞİNO Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.

Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.

Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek hava şartları ve muhalefeti, teknik olay ve arızalardan veya devletlerarası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden veya gecikmelerden ŞİNO Turizm sorumlu tutulamaz. .

ŞİNO TUR  hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden,  teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

 

Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.

Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında ŞİNO TUR’un sorumluluğu bulunmamaktadır.

Tur programı ŞİNO TUR SEYAHAT ACENTASI  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

 ŞİNO TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak  ŞİNO TUR`un hiçbir sorumluluğu yoktur. ŞİNO Tur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında  ŞİNO Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

Tarihler/Fiyatlar

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI NAKİT 739 €

TEK ÇEKİM

2 TAKSİT

3 TAKSİT

4 TAKSİT

5 TAKSİT

6 TAKSİT

AXESS

760 €

769 €

780 €

791 €

803 €

814 €

MAXIMUM

764 €

784 €

796 €

808 €

820 €

833 €

WORLD

761 €

772 €

775 €

779 €

783 €

788 €

BONUS

770 €

788 €

801 €

814 €

828 €

842 €

03-11,99 YAŞ :  619 € İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERDİLİR

0-2 YAŞ:         339 €    İKİ YETİŞKİN YANIDA GEÇERLİDİR.

TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI :  350 €

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800