EKSTRA TUR YOK

Galeri

Kılavuz

  • Süresi: 8 GÜN / 8 GECE
  • Tarihler: 4-12 Ekim
Tur Detayları

OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU

8 GÜN - 8 GECE BALKANLARDA 7 ÜLKE

5 AKŞAM YEMEĞİ + 1 YEMEKLİ BALKAN GECESİ

TÜM ŞEHİR VERGİLERİ & GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL!

KİŞİ BAŞI 375 €URO EKSTRA TUR YOK!

YUNANİSTAN - MAKEDONYA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ - HIRVATİSTAN -BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN

SELANİK - MANASTIR - RESNE - OHRİ - TİRAN - İŞKODRA - BUDVA - KOTOR - DUBROVNİK - POÇİTEL - MOSTAR - SARAYBOSNA - BELGRAD - ÜSKÜP – KAVALA

TUR HAREKET TARİHİ:   4-12 EKİM

 

İZMİR - ÇANAKKALE - İPSALA / AKŞAM ÇIKIŞ 4 EKİM

Akşam saat 19.00’da belirlenen noktalardan konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Çanakkale – Keşan yolu üzerinden sabah saatlerinde İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz.

1.GÜN:  İPSALA - SELANİK  5 EKİM

Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Uygun bir tesiste vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Selanik’e hareket ediyoruz. Şehre varışımızı takiben 1493-1912 yılları arası Kasımiye Cami olarak hizmet vermiş olan Aya Dimitri Kilisesi’ni ve eski Osmanlı Hükümet Binası olan Makedonya Hükümet Binası’nı panoramik olarak görüp Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün evine ulaşıyoruz.  Atamızı doğduğu topraklarda ve evinde andıktan sonra EXPO Fuar Alanı, Gallianus Zafer Takı, Rotonda (Hortacı Cami), Venizelos Heykeli, Aristoteles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule ve Büyük İskender heykelini görüp otelimize geçiyoruz.

Konaklama Selanik otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yunan Tavernası eğlencesine katılabilirler.

2. GÜN: SELANİK - MANASTIR - RESNE - OHRİ  6 EKİM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Manastır’a hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yürüyüş turumuza başlıyoruz. Osmanlı Çarşısı, ‘‘Manastır’ın Ortası’’ türküsünde söz edilen çeşme, pınar ve havuz, İsakiye Cami, 2. Filip ve Melek Gabriel heykelleri, Şirok Sokak, Pekmez Meydanı, Eleni’nin Evi’ni gördükten sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri lise eğitimini aldığı Manastır Askeri İdadisini ziyaret ediyoruz. Ardından Ohri’ye yola çıkıyoruz.

Yolumuz üzerinde Resne’ye uğrayıp Niyazi Bey Sarayı’nı görüyoruz. Makedonya’nın incisi olarak adlandırılan Ohri’ye varışımızın ardından yürüyüş turumuza başlıyoruz. Mimarisi çok iyi şekilde korunmuş ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış Ohri’de Aziz Klement, Aziz Neum, Kiril ve Methodius Heykelleri, Çınar Meydanı, Halvetiye Tekkesi ve Türk Çarşısı’nı görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ohri Gölü tekne gezisine katılabilirler. Meşhur Ohri İncisi alışverişimizin ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama  Ohri otelimizde. Akşam yemeği geleneksel Balkan gecesi eğlencemizde.

3.GÜN: OHRİ - ELBASAN - TİRAN - İŞKODRA  7 EKİM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Arnavutluk’a doğru yola çıkıyoruz. Sınır pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Elbasan üzerinden başkent Tiran’a ulaşıyoruz. Panoramik olarak yapacağımız şehir turumuzda Ethem Bey Cami, Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, İskender Bey Meydanı ve Heykeli göreceklerimiz arasında. Tiran’da vereceğimiz öğlen yemeği molasının ardından Arnavutluk sınırları içerisinde yer alan İşkodra’ya ulaşıyoruz. Panoramik olarak şehrin en önemli tarihi eseri İşkodra Kalesinin surlarını görüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama İşkodra otelimizde.

4.GÜN: İŞKODRA - BUDVA - KOTOR - DUBROVNİK - TREBİNJE  8 EKİM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Adriyatik kıyısında doğal bir çekiciliğe sahip olan ve Balkanların en genç ülkesi Karadağ’a gidiyoruz. İlk olarak Sveti Stefan adasını panoramik olarak görüp ünlü tatil merkezi Budva’ya geçiyoruz. Dar sokaklarıyla ve küçük küçük dükkanlarıyla sevimli atmosfere sahip Budva Stari Grad’da serbest zaman veriyoruz. Molamızın ardından Kotor’a yola çıkıyoruz.

Kısa bir yolculuk ile ulaşacağımız Kotor’da ilk olarak surların en yüksek noktasında bulunan Şifacı Hanımımız Kilisesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Skurda Nehri kenarından yürüyerek Kotor Stari Grad’a geçip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Utanç Taşı, Saat Kulesi, Dük Sarayı, Napolyon Tiyatrosu, Silah Meydanı, Drago Sarayı, Grgurina Sarayı (Denizcilik Müzesi), Pima Sarayı, Aziz Tryphon Katedrali, Kampana Çeşmesi, Aziz Luke ve Nicholas Kiliseleri, Azize Clara Fransisken Manastırı yürüyüş turumuzda göreceklerimiz arasında. Öğle yemeği molamızın ardından kelebek kanadı gibi iç içe girmiş üç körfezden oluşan Kotor Körfezi’ni arabalı vapur ile geçerek Dubrovnik’e devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Herzeg Novi’yi panoramik olarak görüyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan surlar içindeki eski Dubrovnik’te Pile Kapısı, Aziz Onofrio Çeşmesi, Aziz Kurtarıcı Kilisesi, 14. yüzyıl Eczanesi’ne ev sahipli yapan Fransisken Manastırı, Luza Meydanı, Orlando Heykeli, Sponza Sarayı, Aziz Basil (Vlah) Katedrali, Küçük Onorfio Çeşmesi, Saat Kulesi, Rektör Sarayı, Gundilic Meydanı ve Heykeli, Meryem’in Miracı Katedrali göreceklerimiz arasında. Daha sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz.Akşam yemeği ve konaklama Trebinje veya Mostar otelimizde.

5.GÜN: TREBİNJE - POÇITEL - BLAGAJ - MOSTAR - SARAYBOSNA 9 EKİM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan, eğimli bir tepeye kurulmuş tipik Türk Köyü Poçitel’in eteklerinde 16. yüzyıl Osmanlı evlerini ve Şişman İbrahim Paşa Cami’ni aşağıdan görerek keyifli bir çay molası veriyoruz. Mostar’a varışımızı takiben daracık sokakları, çatılara balıksırtı şeklinde yerleştirilmiş kayrak taşları, Eğri Köprü, Mostar Köprüsü ve Koski Mehmed Paşa Cami’ni göreceğimiz gezimize başlıyoruz.  Öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrası Balkanların tarih ve kültür merkezi Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Neretva Nehri’nin muhteşem manzarası eşliğinde yapacağımız yolculuk sırasında içilebilir suyundan doldurabileceğimiz Zdrava Voda’yı (Güzel Su) ve Jablanica’da, Alman-İtalyan kuvvetlerinin ikmal treni geçerken Yugoslavlar tarafından havaya uçurulan Neretva Köprüsü’nü göreceğiz. Daha sonra 17. yüzyıl Osmanlı Köprüsü’nü panoramik olarak göreceğimiz Konjic’ten geçip Saraybosna’ya ulaşıyoruz. Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya varışımızı takiben Miljacka Nehri’nin çevresinde yürüyüşe başlıyoruz. İnat Kuca (İnat Evi), 1992’de bombalanan Vijecnica (Ulusal Kütüphane), Seher Köprüsü, Hünkar Köprüsü, Hünkar Cami, İsa Bey Hamamı, At Meydanı Parkı, 1914’te Avusturya-Macaristan veliahdı Franz Ferdinand’ın, Sırp Gavrilo Princip tarafından vurulduğu Latin Köprüsü göreceklerimiz arasında. Daha sonra Osmanlı döneminde (Pax Ottomana) Balkan ticaretinin kalbi olmuş Baş Çarşı’ya geçiyoruz. Avusturya ilhak döneminde büyük ölçüde harap olmuş Baş Çarşı’dan günümüze çok küçük bir bölüm kalmış. İkiye bölünen eski çarşı alanında bir tarafta Doğu’ya diğer tarafta ise Batı’ya ait izleri görüyoruz. Gazi Hüsrev Bey Bezistanı, Taşlıhan, Ferhadiye Cami, İsa’nın Yüce Kalbi Katedrali, Sırp Ortodoks Katedrali, Spomenic Multietnico (Çok Etnikli) Heykeli, Gradzka Trznica (Şehir Pazarı), Sonsuz Ateş, iki kez katliam yapılan Pazar Yeri, Gazi Hüsrev Bey Cami ve Medresesi (Kurşunlu Medrese), Bursa Bezistanı, Morica Han, Sahat Kula ve Sebil yürüyüş gezimizde göreceklerimiz arasında. Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna otelimizde.

6.GÜN: SARAYBOSNA - BELGRAD  10 EKİM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Sırbistan’a doğru yola çıkıyoruz. Vlasenica üzerinden ulaşacağımız Zvornik’te Drina Nehri kenarında uygun bir tesiste öğle yemeği molamızı veriyoruz. Daha sonra Kanuni Sultan Süleyman’ın ilk aldığı kale unvanına sahip Sabac’tan geçip Belgrad’a ulaşıyoruz. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a girişimizi takiben panoramik turumuzda Kızıl Yıldız ve Partizan stadyumları, Ulusal Kütüphane, Aziz Sava Katedrali, Karadordev Parkı, Bakanlıklar, BM tarafından uyarı amaçlı bombalanan Genel Kurmay İstihbarat Birimleri, İsa’nın Miracı Kilisesi, Türk Konsolosluğu,  Eski Kraliyet Sarayı, Pionirski Parkı, Adalet Sarayı, Taş Meydan, Sırbistan Millet Meclisi (eski Battal Cami), Nikola Pasic (eski Marx Engels) Meydanı, Moskova Oteli, Terazi Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Knez Mihailova Heykeli, Belgrad Halk Tiyatrosu ve Ulusal Müze’yi görüyoruz. Daha sonra yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad Üniversitesi fakülte binaları, Öğrenci Parkı, Dorcol (Dörtyol), Musevi Cemaat Evi ve Bayraklı Cami’ni görerek Belgrad Kalesi’ne (Kale Meydan) geçiyoruz. İstanbul Kapı, Saat Kulesi ve Saat Kapısı, Tuna ve Sava Nehirleri birleşim noktası, Savaş Adası,  Cingaliya (Çingene) Adası, Hünkar Tepesi, Victor Heykeli (Pobednik), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Fransa’ya Şükran Anıtı, Kent Teslim Anıtı göreceklerimiz arasında. Yürüyüş turumuz sonrası ünlü Knez Mihailova caddesinde küçük bir mola veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrad otelimizde. Dileyen misafirlerimiz Belgrad’ın Skadarlija, Sava Mala, veya Beton Hala bölgelerinde ünlü gece hayatı keşfe çıkabilirler.

7.GÜN: BELGRAD - ÜSKÜP 11 EKİM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında Pasarofça, Niş ve Aleksinac şehirlerini panoramik olarak göreceğiz. Üsküp’e ulaşımımızı takiben ilk olarak Üsküp Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz.  Vardar Nehri’nin iki yakasına kurulmuş olan şehir turumuza Mustafa Paşa Cami, Eski Valilik ve Telgrafhane (Günümüzde Balkan Üniversitesi Osmanlı Medeniyeti Araştırma Enstitüsü) ve Kutsal Kurtarıcı Kilisesi’ni dışarıdan görerek başlıyoruz. Daha sonra tarih boyunca ticaretin kalbi olmuş Türk Çarşısı’nı geziyoruz. Çarşı gezimizde Arasta ve Murat Paşa Camileri, Kapan Hanı, Sulu Han, Bedesten (Bezistan), Çifte Hamam, Davutpaşa Hamamı ve Saat Kulesi göreceklerimiz arasında. Daha sonra yürüyüşümüze ÜSKÜP 2014 PROJE bölgesinde devam ediyoruz. Proje kapsamında yeni dikilen heykelleri ve makyajlanan binaları ile görsel şölene dönüşmüş bu bölgede eskiye ait göreceğimiz tek eser Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış olan Taş Köprü. 2. Filip, Annelik, Büyük İskender, Kiril ve Methodius, Klement ve Neum, Çar Samuel, Justinianus, Selanik Suikastçıları ve Karposh heykelleri, Göz, Sanat ve Özgürlük köprüleri, Makedon Takı göreceğimiz yeni eserlerden bazıları. Makyajlanarak yeni görünümü verilen Ulusal Müze, Mücadele Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Dış İşleri Bakanlığı ve Ristik Saray ise dışarıdan göreceğimiz binalar arasında. Son olarak dışarıdan Azize Teresa Anı Evi ve Heykeli, Konstantin ve Helena Kilisesi ve tarihi Tren İstasyonu’nu görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Üsküp otelimizde. 

8.GÜN: ÜSKÜP - KAVALA - İPSALA - İZMİR  12 EKİM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kavala’ya hareket ediyoruz. Şehre varışımızın ardından Kanuni Su Kemerleri, Pargalı İbrahim Paşa Cami (Aya Nikola Kilisesi), İmarethane, Halil Bey Cami, Kavala Evleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Panagai Kilisesi’ni göreceğimiz yürüyüş turumuza başlıyoruz. Daha sonra Kavala’nın leziz deniz mahsullerini tadabileceğiniz keyifli bir öğle yemeği için mola veriyoruz. Molamızın ardından Kavala Kurabiyesi alışverişimiz için Nea Karvali’de bulunan yerel fırına geçiyoruz. Ardından İpsala sınır kapısına hareket ediyoruz. Pasaport işlemlerimiz sonrası Free Shop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Keşan - Çanakkale üzerinden geç saatlerde İzmir’e ulaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

Konforlu araçlar ile ulaşım

Programda belirtilen tüm geziler

Bölgenin en konforlu otellerinde 7 gece konaklama

Otellerde 7 sabah kahvaltısı – 5 akşam yemeği

1 akşam yemekli geleneksel Balkan gecesi

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Tüm şehir vergileri ve Kotor – Dubrovnik giriş ücretleri

Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Vize Ücreti (120 €)

Öğle yemekleri

Molalarda ve otellerde yapılan tüm şahsi harcamalar

Selanik’te Yunan Taverna gecesi (isteğe bağlı)

Ohri Tekne Gezisi 

Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

64-79 yaş arası sür prim farkı 15 €

Önemli Bilgiler

1-ŞİNO TUR  hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

2-Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.

3-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

4-Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında ŞİNO TUR’un sorumluluğu bulunmamaktadır.

5-Tur programı ŞİNO TUR SEYAHAT ACENTASI  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

6-  ŞİNO TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak  ŞİNO TUR`un hiçbir sorumluluğu yoktur. ŞİNO Tur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında  ŞİNO Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

7 -Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

 

Tarihler/Fiyatlar

TUTAR            
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI NAKİT 375 € TEK ÇEKİM 2 TAKSİT 3 TAKSİT 4 TAKSİT 5 TAKSİT 6 TAKSİT
AXESS 386 € 391 € 396 € 402 € 408 € 413 €
MAXIMUM 388 € 398 € 404 € 411 € 417 € 423 €
WORLD 387 € 392 € 394 € 396 € 398 € 400 €
BONUS 391 € 401 € 407 € 414 € 421 € 428 €

TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI : 140 €

02-11,99 YAŞ : 350 € İKİ YETİŞKİN YANINDA GEÇERDİLİR

0-1,99 YAŞ: 169 €    İKİ YETİŞKİN YANIDA GEÇERLİDİR.

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800