Bilgilendirme

Kültürel Varlıklar Tarihi Eserler - Doğal Güzellikler Ve Lezzet Zenginlikleri ile  GÜNEYDOĞU'DA BİR KEŞİF GAP TURU 6 Gece 6 Gün!

Galeri

Kılavuz

 • Süresi: 6 Gece 6 Gün
 • Bölgeler: TARSUS - ADANA - ANTAKYA – GAZİANTEP – ADIYAMAN - MARDİN – URFA - KAHRAMANMARAŞ
 • Başlangıç Noktası: İzmir
 • Bitiş Noktası: İzmir
 • Tarihler: 7 Ekim / 13 Ekim
 • Fiyat Açıklaması: İki Kişilik Odada Kişi Başı 899 TL
Tur Detayları

Akşam 20.00 ‘de belirlenen noktalardan konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Gerekli molalar ile gece yolculuğu yapıyoruz.

1.GÜN: TARSUS / YEDİ UYURLAR MAĞARASI / TARSUS ŞELALE / NUSRET MAYIN GEMİSİ / ADANA / TAŞKÖPRÜ / ANTAKYA

Uşak  - Afyon –Ankara – Aksaray üzerinden Pozantı’ya ulaşıyor ve kahvaltı molası veriyoruz. Sonrasında Tarsus’a hareket ve halk dilinde bilinen ismiyle Yedi Uyurlar Mağarasını görüyoruz. Kırk Kaşık Bedesteni, Tarsus Şelalesi, Eski Tarsus evlerini, Nusret Mayın Gemisini de görüyor Adana iline hareket ediyoruz. Panoramik şehir turumuzda; Ulu Camii, Saat kulesi, Meşhur Taş Köprüyü görüyoruz. Sonrasında kültür ve hoşgörü kenti Antakya’ya varıyor ve otele yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği Antakya’da.

2.GÜN: ANTAKYA / HARBİYE / HARBİYE ŞELALESİ / GAZİANTEP

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Antakya merkezden ayrılıyor, Harbiye’ye ulaşıyoruz. Antik Daphne kentinin merkezi.. Efsanevi hikâyeler eşliğinde Harbiye Şelalesini görüyor ardından görülmeye değer Antakya Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Tarihi Camii Habibi Neccar, Katolik Kilisesi, Protestan Kilisesi ve Ortodoks kiliselerini ziyaret etme şansımız oluyor. Ve Hıristiyanlığın ilk kilisesi olarak kabul edilen, aynı zamanda Katolik, Protestan ve Ortodoks olarak mezheplerine ayrılmadan önceki ilk kilisesi olduğu da kabul edilen St. Pierre Kilisesini ziyaret ediyoruz. Antakya’dan ayrılıyor Gaziantep’e ulaşıyoruz. Ziyaret edenlerde hayranlık bırakan Gaziantep Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında panoramik olarak Gaziantep Kalesini görüyoruz. Antep’e özgü çeşit çeşit baharatların ve fıstıkların bulunduğu çarşıları geziyor, Tahmis kahvesinde, otantik bir mekânda Menengiç kahve molası veriyoruz. Gaziantep yemeklerini tanımak için Emine Göğüş Mutfak Müzesini ziyaret ediyor, otele transfer ve yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği Gaziantep’ de.

 

3.GÜN: GAZİANTEP / BİRECİK / HALFETİ /ATATÜRK BARAJI / NEMRUT / ADIYAMAN

Otelde alınan kahvaltının ardından, Birecik’e hareket.  Tarih boyunca önemli medeniyetlerin yerleşimlerine sahip olmuş Birecik’ de nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarını görüyoruz. Sonrasında kayıp şehir olarak anılan Halfeti’ye gidiyoruz. Birecik Barajının yapımı ile Halfeti topraklarının neredeyse yarısı sular altında kalmış. Tekne turu ile keşfetme imkânı yakalıyoruz. Büyük bir kısmı sular altında kalmış Savaşan köyünü, Rum kalesinin kalıntılarını ve tarihi mağara evlerini görüp fotoğraflıyoruz. Tur sonrası Atatürk barajına hareket. Fırat nehri üzerinde kurulu, özellikle büyüklüğü, su miktarı ve elektrik üretimi ile ön planda olan barajı seyir terasından izliyoruz. Ardından değişik pek çok kültüre merkezlik etmiş olan kültür ve turizm kenti Adıyaman’a varıyoruz. Unesco Dünya Kültür Miras listesinde yer alan Nemrut dağına minibüslerle ulaşıyoruz.  Çevresindeki Kommagene uygarlığı eserleriyle birlikte, dev heykeller, Tümülüs ve Cendere köprüsü ve sonrasında gün batımı için Nemrut dağındayız. Otele transfer, konaklama ve akşam yemeği Adıyaman’da otelde

4.GÜN: ADIYAMAN / HASANKEYF / MİDYAT/ TELKÂRİ ÇARŞISI

Otelde kahvaltımızı alıp, Mardin’e hareket ediyoruz. Öncesinde Batman üzerinden Hasankeyf’e ulaşıyoruz. Artuklu Köprüsü, El Rızık Camisi, Kale, Zeynel Bey Kümbetini görüyoruz. Ardından Midyat’a hareket. Çeşitli dizilere ev sahipliği yapmış Midyat Konuk evini ziyaret edeceğiz. Tarihi Midyat evlerini görüyor, sonrasında Süryani ustalarının ince ince işlenen telkari sanatını görüp, alışveriş yapabileceğiniz çarşıda serbest zaman alıyoruz. Sonraki ziyaretimiz, dünyada ayakta duran en eski Süryani Ortodoks Manastırı Mor Gabriel Manastırı (Deyrulumur) . Ziyaret sonrası otele transfer ve yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’de.

5.GÜN: MARDİN / GÖBEKLİTEPE / BALIKLIGÖL / URFA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor; Mardin turumuzu tamamlıyoruz. 700 yıllık bir tarihe sahip, mükemmel bir mimari yapısıyla, nakış nakış süslenmiş Kasımiye Medresesini ziyaret ediyor; Eski Ptt Binası, Şehidiye Camii, Ulu Camiilerini görüyor ve tarihi çarşılarında geziyoruz. Mardin’den ayrılarak Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. İlk olarak dünyanın en eski tapınak kalıntılarına ev sahipliği yapan Göbekli Tepe’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Urfa şehir merkezine geçerek; Halil Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, Makam Camii, Mevledi Hilal Camii, Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Tarihi çarşılardan Bakırcılar Çarşısı, Sipahiler, Hüseyinciler çarşılarını geziyor, Urfa kalesini panoramik olarak görüyoruz. Otele transfer ve yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği Urfa’da otelde. Dileyen konuklarımız akşam yemeği sonrası Sıra gecesine katılabilir. ( EKSTRA )

6. GÜN: ŞANLIURFA / HARRAN / KAHRAMANMARAŞ / İZMİR

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor; Harran’a hareket ediyoruz. Harran Ulu Camii, Harran Höyüğü, Harran Üniversitesi, Tarihi surlar, İç kale görüp Harran’dan ayrılıyoruz. Kahraman Maraş şehrine varışımızla, şehri yukarıdan izleyebileceğimiz Maraş Kalesinde fotoğraf molası veriyoruz.(ziyarete açık olması durumunda)Dünyaca ünlü Maraş dondurmalarının lezzetine bakıyor, Maraş çarşılarında serbest zaman ardından Ankara – Afyon  - Uşak üzerinden İzmir’e hareket ediyoruz.

Gece yolculuğu yaparak sabah saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

 • Konforlu araçlar ile Ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 5 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 5 sabah kahvaltısı / 5 akşam yemeği

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Müze ve Ören yeri /  Milli Park giriş Ücretleri
 • İsteğe Bağlı Tüm geziler – Tekne Tur Ücretleri
 • İsteğe Bağlı Urfa’da sıra Gecesi
 • Nemrut Dağı minibüs Ücreti
 • Öğle yemekleri ve molalar da yapılan harcamalar
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Otellerde alınan ekstra içecekler

Önemli Bilgiler

OTELLER:

ANTAKYA: 4* GRAND BOĞAZ İÇİ vb.

GAZİANTEP: 5* GRAND HOTEL – 4* HOLIDAY INN vb.

ADIYAMAN: 4* GRAND ISIAS vb.

MARDİN: 4* YAY GRAND  -  4*AKUTİ HOTEL (MİDYAT) vb.

URFA: 4* DEDEMAN OTEL vb.

1-ŞİNO TUR  hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

2-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

3-Tur programı ŞİNO TUR SEYAHAT ACENTASI  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

4- Programda yer alan ancak yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ŞİNO TUR sorumlu tutulamaz. Yolculara herhangi bir geri ödeme yapılmaz.

5- BM kararı ile gidelecek olan destinasyonun savaş ve doğal felakat halinde olması, gezinin başka bir tarihe – program ve fiyat aynı kalmak kaydıyla – ertelenmesini mecbur kılacaktır.

6 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ŞİNO TUR sorumlu değildir.

7- Bazı Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

8-Gezi süresi 6 gündür. Otel konaklaması 5 Gece’dir.

9- Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

Tarihler/Fiyatlar

BANKALAR

3 TAKSİT

6 TAKSİT

9 TAKSİT

WORLD

935  TL

945 TL

959 TL

AXESS

916 TL

925 TL

939 TL

MAXIMUM

910 TL

910 TL

910 TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800