Otobüslü

Galeri

Kılavuz

  • Süresi: 3 Gece 3 Gün
  • Başlangıç Noktası: İzmir
  • Bitiş Noktası: İzmir
  • Tarihler: 18-21 Haziran & 01-04 Ekim
Tur Detayları

GECE YOLCULUĞU PERŞEMBE
Akşam saat 20.00’da belirlenen noktalardan hareket ediyor ve Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya turumuza başlıyoruz. Yolda verilecek kısa molalar sonrası sabah saatlerinde Aksaray’a varıyoruz.

1.GÜN   CUMA
Aksaray Orhan Ağaçlı tesislerinde alacağımız sabah kahvaltısından sonra ilk ziyaret durağımız olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ülkemizin doğal güzelliklerinden bir tanesi olan Ihlara Vadisi içinde birçok kiliseyi barındırmakta. Bu kiliselerden Yılanlı ve Ağaçaltı kiliselerini görüyoruz. Ardından bölgedeki en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehrini ziyaret ediyoruz. Büyük bir topluluğu içinde barındıracak ve ihtiyaçlarını karşılayacak mekânlardan oluşur. Öğle yemeği için serbest zaman alıyor, sonrasında   harika bir manzaraya sahip olan Güvercinlik Vadisine gidiyoruz. Doğanın dev bir anıt görünümüne soktuğu, insanlığın da yıllarca barındıkları ilginç kaya oluşumlarına tanık oluyoruz. Sonrasında Kapadokya’nın en yüksek yerleşimi olan noktada yer alan Uçhisar Kalesini görme fırsatı yakalıyoruz. Ardından bölgede çıkan değerli taşları görmek için Onyx atölyesine varıyor, taşın yapısı ile ilgili bilgiler alıyoruz. Sonraki istikametimiz, birçok fotoğrafın çekildiği meşhur nokta O Ağacın Altı oluyor ve kısa bir kahve molası veriyoruz. Gezimize peribacalarının oluşumunun en iyi örneklerini görebileceğimiz Paşabağ Vadisi ve Devrent Vadisi ile devam ediyoruz. Çok farklı peri bacaları oluşumlarını gözlemliyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN  CUMARTESİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kapadokya ‘nın en güzel bölgelerinden biri olan Çavuşin’i ziyaret ediyoruz. Köyün içinde bulunan eski cami, küçücük patika yollarını ve eski köyün zirvesini görüyor ve çanak çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Ardından Kapadokya’da gezilecek en güzel duraklardan biri Mustapaşaya gidiyoruz. Panoramik olarak eski Rum evleri arasındaki gezimizi tamamlayıp bölgenin en güzel şarap fabrikası Turasan Şarap fabrikasını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ürgüp’e uğruyor, ardından Göreme Açık Hava Müzesine hareket ediyoruz. Kapadokya’nın en önemli kaya kiliseleri ve freskleriyle meşhurdur. Otelimize geri dönüyor; akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Sonrasında dileyenler Kapadokya Türk gecesine katılabilir. Konaklama otelimizde.

3.GÜN  PAZAR
Sabah alacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Dönüş yolumuzda Konya’ya varmadan önce Sultan Han Kervansarayını geziyoruz. Daha sonra Konya’ya hareket. Konya denilince akla gelen ilk şey tabii ki Mevlana Dergâhı: Tanrı ve insan sevgisini birleştiren, sevgiyi arayanların bu yeri gezmeden geçmesi mümkün değildir. Öğle yemeği sonrası İzmir’e hareket ve akşam İzmir’e varış.

Fiyata Dahil Olanlar

*Konforlu araçlar ile ulaşım
*Programda belirtilen tüm geziler
*4* Otel’de yarım pansiyon konaklama ( 2 sabah kahvaltısı / 2 akşam yemeği )
*Profesyonel rehberlik hizmetleri
*Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
*Kapadokya Türk gecesi- 2. Gün dileyenler için Balon Turu
*Otelde ve gezi boyunca yapılan tüm şahsi harcamalar
*Belirtilmeyen tüm öğle ve akşam yemekleri ile ekstra içecekler

Tarihler/Fiyatlar

Çift Kişilik Odada Kişi Başı :849TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 849 TL
Tek Kişilik Oda :1,119 TL
0-6 Yaş Çocuk (İki Büyük ile beraber konaklama şartı ile) : 549 TL
7-12 Yaş Çocuk (İki Büyük ile beraber konaklama şartı ile) :749 TL

TUTAR

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI NAKİT 849 TL

ADVANTAGE, AXESS, BANKKARTCOMBO, BONUS, CARDFINANS, MAXIMUM, PARAF, WORLD

TEK ÇEKİM

2 TAKSİT

3 TAKSİT

4 TAKSİT

6 TAKSİT

 

868,89

883,31

892,55

901,95

921,27

 

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800