Bilgilendirme

DOĞU KARADENİZ MİNİ TUR ( 12 EYLÜL/17 EYLÜL)

AMASYA – ORDU – GİRESUN – TRABZON -GÜMÜŞHANE -RİZE – SAMSUN

(PERŞEMBE YAYLASI - TİREBOLU– AKÇAABAT - ORDU BOZTEPE – KARACA MAĞARASI HAMSİKÖY – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ - FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI –  UZUNGÖL – ÇAYKARA – KÜMBET YAYLASI)

Galeri

Kılavuz

 • Süresi: 5 Gece 5 Gün
 • Bölgeler: PERŞEMBE YAYLASI - TİREBOLU– AKÇAABAT - ORDU BOZTEPE – KARACA MAĞARASI HAMSİKÖY – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI – UZUNGÖL – ÇAYKARA – KÜMBET YAYLASI
 • Başlangıç Noktası: İzmir
 • Bitiş Noktası: İzmir
 • Tarihler: 12 Eylül / 17 Eylül
 • Fiyat Açıklaması: İki Kişilik Odada Kişi Başı 865 TL
Tur Detayları

DOĞU KARADENİZ TURU

AMASYA – ORDU – GİRESUN – TRABZON

GÜMÜŞHANE -RİZE – SAMSUN

PERŞEMBE YAYLASI - TİREBOLU– AKÇAABAT - ORDU BOZTEPE – KARACA MAĞARASI HAMSİKÖY – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ

FIRTINA VADİSİ – AYDER YAYLASI –  UZUNGÖL – ÇAYKARA – KÜMBET YAYLASI

5 Gece – 5 Gün

Konforlu araçlar ile Ulaşım

12 EYLÜL: Akşam 22.30 ‘de belirlenen noktalardan konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Gerekli molalar ile gece yolculuğu yapıyoruz.

13 EYLÜL: 1.GÜN: İZMİR / AMASYA / PERŞEMBE YAYLASI / ORDU / ORDU BOZTEPE / GİRESUN

Sabah saatlerinde bilim adamları, nice sanatkârlar, şairler yetiştirmiş ve Osmanlı döneminde şehzadelerin eğitim gördüğü Amasya’ ya varıyoruz. Varışımızla AMASYA MÜZESİ – BAYEZİD PAŞA CAMİİ ve akıl hastalarının müzikle tedavi edildiği günümüze ulaşan BİMARHANE  ( Darüşşifa ) görüyoruz. Şehzadeler şehri Amasya’dan ayrılıyor; ilk Karadeniz yayla gezimizi yapmak üzere Perşembe yaylasına hareket ediyoruz. 1.500 metre rakımlı Perşembe Yaylası ve yaylada ki menderesler bir dünya harikası.. Hiçbir yapılaşmanın bulunmadığı, pürüzsüz güzellikte yemyeşil tepeler ve tepe eteklerinde daracık alanda kilometrelerce uzanan menderesleri görüyoruz. Ardından Ordu’ ya hareket.. Ordu şehrinin sembolü olan Boztepe ‘ye çıkıyoruz. Muhteşem manzarasını fotoğraflayıp ayrılıyoruz. Giresun’da bulunan otelimize transfer ve yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği Giresun’da. 

14 EYLÜL 2.GÜN: GİRESUN / TİREBOLU / AKÇAABAT / TRABZON / KARACA MAĞARASI -GÜMÜŞHANE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından hareket. Panoramik olarak Giresun kalesini görüyor; ardından Tirebolu’da bir çay fabrikasına misafir oluyoruz, çayın işlemesini görüp çaylarımızı yudumluyor ve arzu edenler alışveriş yapabilir. Yolumuza devam ediyor; Akçaabat’ da öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Trabzon gezimizi gerçekleştiriyor;  Ayasofya Müzesi, Atatürk Köşkü göreceğimiz yerler arasında. Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon’un ünlü  telkâri sanatını görebileceğimiz yöreye özgü takı ve ev ürünleri için alışveriş molası veriyoruz.  Alışveriş molamızın sonrasında Gümüşhane sınırları içerisinde bulunan Türkiye’deki Damlataş Mağaralarının en iyi örneği olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Denizden 1550 m. yükseklikte bu yeraltı sarayı; çok çeşitli renklerde sarkıtlar, dikitler, mağara çiçekleri, mağara incileri, traverten havuzları ve basamakları ile görenleri büyülemektedir. Otele transfer ve yerleşme. (Gümüşhane veya Maçka dolaylarında konaklama)

 

15 EYLÜL : 3. GÜN:  GÜMÜŞHANE / HAMSİKÖY / FIRTINA DERESİ / ZİLKALE / PALOVİT ŞELALESİ / AYDER YAYLASI

Otelde alınan kahvaltının ardından, yol güzergâhımızda bulunan Hamsiköy sütlacını (ekstra)  tatma imkânı buluyoruz. Panoramik olarak Hamsiköy’ü görüyoruz. Ardından   Sürmene ilçesinde bulunan 1800’lü yıllarda yapılmış olan kale ev görünümüyle ve tarihi dokusu bozulmamış Memişağa Konağını ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada yöreye özgü bal alışverişi yapabilirler. Sonrasında Fırtına deresine hareket. Fırtına vadisi üzerinden dere yatağında 100 m yükseklikte bulunan Zilkale’ye hareket. Yol üzerinde Çinçiva kemer köprünün görülmesi. Kalenin gezilmesi ve fotoğraf çekimi ardından Palovit şelalesine gidiyoruz. Bölgenin debisi en yüksek şelalesi olan Palovit’in görülmesinin ardından Ayder yaylasına ulaşıyoruz. Konaklama için akşam saatlerinde otele transfer oluyoruz.

16 EYLÜL: 4. GÜN: AYDER / RİZE / OF / UZUNGÖL / ÇAYKARA / VAKFIKEBİR / TİREBOLU / KÜMBET YAYLASI / SAMSUN

Otelde kahvaltımızı alıp, Rize’ye doğru hareket ediyoruz. Yol güzergâhında Rize bezinin üretildiği fabrikadan alışveriş imkânı. Of – Çaykara – Taşkıran güzergâhından Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Doğasıyla tüm dünyayı kendine hayran bırakan, Karadeniz turizminin gözbebeği Uzungöl’de yapacağımız ziyaret sonrası Vakfıkebir’de serbest alıveriş molası. Ardından bölgenin eşsiz yaylarından Kümbet yaylasına ulaşıyoruz. 1640m rakımlı yaylada doğa yürüyüşleri yapıyor ve Samsuna hareket ediyoruz. Konaklama ve akşam yemeği samsunda otelde.

17 EYLÜL: 5. GÜN: SAMSUN / BANDIRMA VAPURU / ONUR ANITI / GAZİ MÜZESİ / İLK ADIM ANITI DÖNÜŞ YOLU

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor; ilk olarak Mustafa Kemal Atatürk ‘ün Samsuna çıktığı noktaya dikilen anıt, Kurtuluş savaşının başlangıcı sayılan bu anı simgelen Onur Anıtını görüyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919’da Samsun’a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru ’nu ziyaret ediyoruz. Son olarak gazi Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyor ve dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

OTELLER:

GİRESUN ( 1 GECE ) :  OTEL NEW JASMİN  vb..

MAÇKA ( 1 GECE ) :  MEDD GARDEN OTEL  / Zigana Gümüşkaya Yaylakent ( Gümüşhane)

AYDER ( 1 GECE ) :  AYDER KONAK OTEL / ORİS AHŞAP OTEL vb…

SAMSUN ( 1 GECE) : ANEMON OTEL / YAFEYA HOTEL vb..

Fiyata Dahil Olanlar

 • Konforlu araçlar ile Ulaşım
 • Araç içi ikramlar
 • Programda belirtilen tüm geziler
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 4 gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 4 sabah kahvaltısı / 4 akşam yemeği

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Müze ve Ören yeri / Milli Park giriş Ücretleri
 • Tüm yaylalar minibüs ücretleri
 • Öğle yemekleri ve molalar da yapılan harcamalar
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Otellerde alınan ekstra içecekler

Önemli Bilgiler

1-ŞİNO TUR  hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

2-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

3-Tur programı ŞİNO TUR SEYAHAT ACENTASI  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

4- Programda yer alan ancak yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından ŞİNO TUR sorumlu tutulamaz. Yolculara herhangi bir geri ödeme yapılmaz.

5- BM kararı ile gidelecek olan destinasyonun savaş ve doğal felakat halinde olması, gezinin başka bir tarihe – program ve fiyat aynı kalmak kaydıyla – ertelenmesini mecbur kılacaktır.

6 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ŞİNO TUR sorumlu değildir.

7- Bazı Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

8-Gezi süresi 5 gündür. Otel konaklaması 4 Gece’dir.

9- Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

Tarihler/Fiyatlar

BANKALAR

3 TAKSİT

6 TAKSİT

MAXIMUM

875 TL

875 TL

AXESS

882 TL

890 TL

WORLD

899 TL

910 TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800