Sınırlı Kontenjan!

Galeri

Kılavuz

  • Süresi: Günübirlik
  • Başlangıç Noktası: İzmir
  • Bitiş Noktası: İzmir
  • Tarihler: 14 Nisan
Tur Detayları

KEY ARABA MÜZESİ & LUCIEN ARKAS BAĞLARI TURU

KİŞİ BAŞI 60 TL


Sabah belirlenen noktalardan misafirlerimiz ile buluştuktan sonra yola çıkıyoruz. Turumuza başlamadan önce uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz (misafirlerimize ). Kahvaltımızı aldıktan sonra E. Özgörkey Grubu icra Kurulu Başkanı Murat Özgörkey ile icra Kurulu Başkan Yardımcısı Selim Özgörkey’in koleksiyonerlik ruhundan doğan 7.000 metrekare alana kurulu olan Key Araba Müzesini ziyaret ediyoruz. Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanında 2001 yılından beri titizlikle bir araya getirilen parçalarla oluşmuş farklı koleksiyonlar sergilenmektedir. Sonrasında Torbalı’daki Lucien Arkas Bağlarını ziyaret ediyoruz. LA Mahzen, dünyanın en iyi mahzenlerinin yer aldığı kitaba adını yazdırdı.
İtalya'da doğan 47 yaşındaki Paolo Basso, 2010 yılında hem Avrupa’da, hem de Şili'de düzenlenen yarışmalarda dünyanın en iyi sömelyesi seçilmiş. Basso, 2013 yılında bu kez Japonya'da düzenlenen yarışmada aynı unvanı üçüncü kez almaya hak kazanmış. 

Restoranlarda şarabı iyi tanıyan, şarap servis kurallarını bilen, şarap-yemek uyumu hakkında müşterilere bilgi veren servis elemanı olan sömelyeler; aynı zamanda restoran için doğru şarabı seçmek ve kavda doğru koşullarda saklamakla da görevlidir. Bu nedenle üç defa dünyanın en iyi sömelyesi seçilen Basso’nun kitabında en iyi 66 mahzeninin arasında bir Türk olarak LA Mahzen’in de yer alması, gurur verici olduğu kadar, Türkiye’nin bu konuda ne kadar geliştiğini gösteren önemli bir kanıt.

Ana tanrıça kenti Metropolis’in topraklarında Torbalı’da Türkiye’nin en büyük tek parsel organik bağı (1.168 dönüm) Lucien Arkas Bağları’nın içinde yer alan LA Mahzen; 3 bin metrekarelik mahzen bölümü, tadım alanı, bar, mutfak, 40 kişilik toplantı odası, 200 kişi kapasiteli veranda ve teras bölümlerinden oluşuyor. İçindeki restaurant ise hem İzmirlilere hem de bölgeyi gezen turistlere üzüm bağlarına karşı yemek yeme zevki sunuyor. 

Öğle yemeği ve mahzen gezisi için verilen serbest zamanın ardında dönüş yoluna geçiyoruz.

Bir başka Şino Tur organizasyonunda görüşmek üzere !


ŞİNO TUR TEKNİK SEBEPLERDEN DOLAYI PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK HAKKINA SAHİPTİR!

Fiyata Dahil Olanlar

Konforlu Otobüslerle Ulaşım                           
Profesyonel Rehberlik Hizmeti                        
Urla Şarapçılık’ta 4 çeşit şarap Tadımı              

Fiyata Dahil Olmayanlar

Sabah Kahvaltısı & Öğle Yemeği
Müze ve Ören Yerleri Girişi
Kişisel Harcamalar & İçecekler

Tarihler/Fiyatlar

KİŞİ BAŞI : 60 TL 

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800