Bilgilendirme

GÜZEL ATLAR DİYARI KAPADOKYA TURU

2 GECE YP 4* OTELLERDE KONAKLAMA, KONFORLU ARAÇLARLA ULAŞIM !

Galeri

Kılavuz

  • Süresi: 3 Gece 3 Gün
  • Bölgeler: KAPADOKYA
  • Başlangıç Noktası: İZMİR
  • Bitiş Noktası: İZMİR
  • Tarihler: 22-25 MART
  • Fiyat Açıklaması: İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 389 TL
Tur Detayları

PERŞEMBE GECE YOLCULUĞU

Akşam saat 21.00’da belirlenen noktalardan hareket ediyor ve Güzel Atlar Ülkesi Kapadokya turumuza başlıyoruz. Yolda verilecek kısa molalar sonrası sabah saatlerinde Aksaray’a varıyoruz.

1.GÜN 

Aksaray Orhan Ağaçlı tesislerinde alacağımız sabah kahvaltısından sonra ilk ziyaret durağımız olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ülkemizin doğal güzelliklerinden bir tanesi olan Ihlara Vadisi içinde birçok kiliseyi barındırmakta. Bu kiliselerden Yılanlı ve Ağaçaltı kiliselerini görüyoruz. Ardından bölgedeki en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehrini ziyaret ediyoruz. Büyük bir topluluğu içinde barındıracak ve ihtiyaçlarını karşılayacak mekânlardan oluşur. Öğle yemeği için serbest zaman alıyor, sonrasında   harika bir manzaraya sahip olan Güvercinlik Vadisine gidiyoruz. Doğanın dev bir anıt görünümüne soktuğu, insanlığın da yıllarca barındıkları ilginç kaya oluşumlarına tanık oluyoruz. Sonrasında Kapadokya’nın en yüksek yerleşimi olan noktada yer alan Uçhisar Kalesini görme fırsatı yakalıyoruz. Ardından bölgede çıkan değerli taşları görmek için Onyx atölyesine varıyor, taşın yapısı ile ilgili bilgiler alıyoruz. Sonraki istikametimiz, birçok fotoğrafın çekildiği meşhur nokta O Ağacın Altı oluyor ve kısa bir kahve molası veriyoruz. Gezimize peribacalarının oluşumunun en iyi örneklerini görebileceğimiz Paşabağ Vadisi ve Devrent Vadisi ile devam ediyoruz. Çok farklı peri bacaları oluşumlarını gözlemliyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.GÜN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kapadokya ‘nın en güzel bölgelerinden biri olan Çavuşin’i ziyaret ediyoruz. Köyün içinde bulunan eski Camii, küçücük patika yollarını ve eski köyün zirvesini görüyor ve çanak çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Ardından Kapadokya’da gezilecek en güzel duraklardan biri Mustafapaşaya gidiyoruz. Panoramik olarak eski Rum evleri arasındaki gezimizi tamamlayıp bölgenin en güzel şarap fabrikası Turasan Şarap fabrikasını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Ürgüp’e uğruyor, ardından Göreme Açık Hava Müzesine hareket ediyoruz. Kapadokya’nın en önemli kaya kiliseleri ve freskleriyle meşhurdur. Otelimize geri dönüyor; akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Sonrasında dileyen misafirlerimizle Kapadokya Türk gecesine katılıyoruz(Ekstra). Konaklama otelimizde.

3.GÜN

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Dönüş yolumuzda Konya’ya varmadan önce Sultan Han Kervansarayını geziyoruz. Daha sonra Konya’ya hareket. Konya denilince akla gelen ilk şey tabii ki Mevlana Dergâhı: Tanrı ve insan sevgisini birleştiren, sevgiyi arayanların bu yeri gezmeden geçmesi mümkün değildir. Öğle yemeği sonrası İzmir’e hareket ve akşam İzmir’e varış. Sonraki turlarımızda görüşmek dileği ile..

 

Fiyata Dahil Olanlar

*Konforlu araçlar ile ulaşım

*Programda belirtilen tüm geziler

*Otelde yarım pansiyon konaklama ( 2 sabah kahvaltısı / 2 akşam yemeği )

*Profesyonel rehberlik hizmetleri

*Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri ( Müze Kartı Öneriyoruz.)

*Otelde ve gezi boyunca yapılan tüm şahsi harcamalar

*Belirtilmeyen tüm öğle ve akşam yemekleri ile ekstra içecekler

* İsteğe bağlı balon turu

* Kapadokya Türk gecesi ( aperatif  + limitsiz içecek ) 

Önemli Bilgiler

 

  • TEKNİK SEBEPLERDEN DOLAYI PROGRAMDAKİ VE OTELLERDEKİ HER TÜRLÜ DEĞİŞİKLİK HAKKINI ŞİNO TUR SAKLI TUTAR.

 

Tarihler/Fiyatlar

TAKSİTLENDİRME TABLOSU:

BANKALAR

        3 TAKSİT

         6 TAKSİT

          9 TAKSİT

 AXESS 

399 TL

       399 TL

407 TL

BONUS

412 TL

      426 TL

441 TL

WORLD

404 TL

     409 TL

415 TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800