Drama&Serez&Kavala&Selanik

Kılavuz

 • Süresi: 3 GÜN - 3 GECE
 • Bölgeler: Drama-Serez-Selanik-Kavala-İskeçe
 • Tarihler: 7-10 Mart
Tur Detayları

İSKEÇE KARNAVALI 2019

DRAMA-SEREZ-SELANİK-KAVALA TURLARI DÂHİL

7-10 MART 3 GÜN / 3 GECE-KİŞİ BAŞI 185 €

SELANİK 4* OTELDE 2 GECE OK. KONAKLAMA

GECE YOLCULUĞU  İZMİR / İPSALA 7 MART

Akşam saat 18.45’de belirlenen noktalardan konuklarımızı alarak İpsala sınır kapısına hareket ediyor, gece yolculuğu yapıyoruz.

1.Gün: İPSALA / DRAMA / SEREZ / SELANİK 8 MART

Sabah saatlerinde İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından yaklaşık iki saatlik bir yolculuk sonrası uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Molamızın ardından Drama ’ya ulaşıyoruz. Kent merkezinde Osmanlı Dönemi yapılarından olan ve mübadele sonrası kiliseye çevrilen Beyazıt Cami’ni gördükten sonra, küçük ve dar sokaklardan oluşan çarşısını gezmek üzere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra türkülere konu olmuş ve Debreli Hasan adıyla hafızalara kazınmış köprünün kalıntılarının bulunduğu Aya Varvara Çayı mesire alanına gidiyoruz. Drama ziyaretini tamamlıyor; Sereze doğru hareket ediyoruz. Özgürlük Meydanı, Vilayet Binası, Çandarlı İbrahim Paşa Bedesteni ve Zincirli Cami yürüyüş turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Selanik şehrine hareket ve konaklama Selanik’te.  4* Otelde.

2.GÜN: SELANİK  9 MART

Sabah kahvaltısının ardından Selanik şehrini rehberimiz eşliğinde keşfediyoruz. 1493-1912 yılları arası Kasımiye Cami olarak hizmet vermiş olan Aya Dimitri Kilisesi’ni ve eski Osmanlı Hükümet Binası olan Makedonya Hükümet Binası’nı panoramik olarak görerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün evine ulaşıyoruz.  Atamızı doğduğu topraklarda ve evinde andıktan sonra yürüyüş turumuza başlıyoruz. Rotonda (Hortacı Cami), Venizelos Meydanı, Bedesten, Hamza Bey Cami, Aristoteles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule ve Büyük İskender Heykeli yürüyüş turumuzda göreceklerimiz arasında. Turumuz sonrası serbest zaman. Konaklama Selanik’ te. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yunan Tavernası eğlencesine katılabilirler. Konaklama Selanik’te.

3.GÜN: SELANİK –KAVALA -İSKEÇE -İZMİR 10 MART

Sabah kahvaltısının ardından Kavala’ ya hareket ediyoruz. Şehre varışımızla Kavala yürüyüş turumuza başlıyoruz. Liman, Su Kemerleri, Pargalı İbrahim Paşa Cami (Havari Paul Kilisesi), Kavala Evleri, İmarethane, günümüzde cami olarak tek kalmış olan Halil Bey Cami, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Panagiai Kilisesi yürüyüş turumuzda göreceklerimiz arasında. Sonrasında İskeçe’ye hareket; varışımızla Karnaval coşkusuna katılıyoruz. Kostümlerle ve geleneksel giysilerle sokakların festival havasına büründüğü İskeçe’ de keyifli geçit törenlerini izliyor ve eğlenceye dâhil oluyoruz.  Rehberimizin belirlediği saatte buluşıyor; İpsala sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gümrükte freeshop alışverişi için serbest zaman alıyor; Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından İzmir’e hareket ediyoruz.

 

 

Fiyata Dahil Olanlar

 • Programda Belirtilen güzergâhlarda tüm ulaşımlar
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Selanik’ de 2 gece 4* otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Tüm şehir vergileri
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Vize Ücreti ( 120 € )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Müze giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
 • Yemekli Taverna Gecesi ( isteğe bağlı)
 • 64 -79 yaş arası sürprim farkı 15 €

Önemli Bilgiler

1-Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.

2-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

3-Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında ŞİNO TUR’un sorumluluğu bulunmamaktadır.

4-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

5-Tur programı ŞİNO TUR SEYAHAT ACENTASI  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

6- Yerel otoriteler tarafından varış esnasında ülkeye girişi herhangi bir sebeple engellenen yolculardan ŞİNO TUR sorumlu tutulamaz ve bu yolculardan herhangi birine geri ödeme yapılmaz.

7- BM kararı ile gidelecek olan destinasyonun savaş ve doğal felakat halinde olması, gezinin başka bir tarihe – program ve fiyat aynı kalmak kaydıyla – ertelenmesini mecbur kılacaktır.

 8-  ŞİNO TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak  ŞİNO TUR`un hiçbir sorumluluğu yoktur. ŞİNO Tur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında  ŞİNO Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

9 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ŞİNO TUR sorumlu değildir.

10- Bazı Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

11 -Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

Tarihler/Fiyatlar

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI NAKİT 185 €

TEK ÇEKİM

2 TAKSİT

3 TAKSİT

4 TAKSİT

5 TAKSİT

6 TAKSİT

AXESS

191 €

193 €

196 €

199 €

202 €

204 €

MAXIMUM

192 €

197 €

200 €

203 €

206 €

209 €

WORLD

191 €

194 €

195 €

196 €

197 €

198 €

BONUS

193 €

198 €

201 €

205 €

208 €

212 €

TEK KİŞİ KONAKLAMA : 285 €

0-2 YAŞ ( İKİ YETİŞKİN YANINDA KONAKLAMA) :  85 €

3-12 YAŞ ( İKİ YETİŞKİN YANINDA KONAKLAMA): 170 €

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800