Galeri

Kılavuz

  • Süresi: 2 Gün / 1 Gece
  • Bölgeler: Eğirdir,Isparta,Sagalassos,Yarışlı ve Salda Gölü
  • Başlangıç Noktası: İzmir
  • Bitiş Noktası: İzmir
  • Tarihler: 27/28 Nisan
Tur Detayları

SAGALASSOS TURU
2 GÜN / 1 GECE
 27/28 NİSAN 
KİŞİ BAŞI 319 TL
BARİDA OTEL KONAKLAMASI İLE…

1. GÜN İZMİR / EĞİRDİR / ISPARTA :
Sabah belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra yolda kısa molalar vererek Aydın Denizli karayolu üzerinden Isparta’ya doğru yola çıkıyoruz.Isparta’ya vardığımızda öğle yemeği için alacağımız serbest zamanın ardından Süleyman Demirel ve Gül Heykelleri, Firdevs Bey Camii, Kutlu Bey Ulu Camii Ve Firdevs Bey Bedestenini görüp alış veriş için serbest zaman.
Gezimize, Eğirdir Gölü ile devam ediyoruz. Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü. Doğal içme suyu havzası olmasının yanı sıra biyolojik çeşitlilik değerleri bakımından uluslararası öneme sahiptir.

Avrupa’da 514, Türkiye’de ise 454 farklı kuş türü bulunurken, Türkiye’de bulunan kuş türlerinin 225’i Eğirdir Gölü ve çevresinde barınıyor. Eğirdir Gölü ev sahipliği yaptığı türlerin yanında balıkçılık, tarım (özellikle elma üretimi), içme suyu temini gibi kullanım değerleri ile çevresine hayat veriyor. Göldeki balık ç5eşitlerinden kerevit ve sudak türlerinin neredeyse tamamı yurtdışına ihraç ediliyor. Bununla birlikte bölgedeki elma üretimi Türkiye’nin toplam üretiminin yaklaşık yüzde 20’sini oluşturuyor.
Göl kenarında yürüyüş ve çay molamızın ardından Isparta’da bulunan otelimize yerleşiyoruz.
Akşam ve yemeği ve konaklama 5* Barida otelimizde.

2.GÜN: ISPARTA / SAGALASSOS / YARIŞLI & SALDA GÖLÜ /İZMİR :
Otel’de alacağımız sabah kahvaltısından sonra Burdur’un Ağlasun ilçesinde bulunan Sagalassos Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz.
Sagalassos Antik Kenti, denizden 1450 ile 1600 metre yükseklik arasına kurulmuş Akdeniz'deki önemli bir şehirdir, milattan önce 333 yılına dayanmaktadır. Güvenlik kaygısı ve suyun bolluğundan dolayı yüksek bir bölgeye kurulan antik kent, Roma İmparatorluğu etkisi altına kalan bir kültüre sahip.

Ayrıca, en az bin yıllık seramik üretimi ile Sagalassos antik dönemlerdeki en uzun seramik üretimi merkezi olarak UNESCO Dünya Miras Listesi’ne önerilmektedir.
Antoninler Çeşmesi, Neon Kütüphanesi, Agorası, Roma Hamamı, Marcellom (gıda pazarı) Meclis Binasını rehberimizin vereceği bilgiler eşliğinde geziyoruz.
Gezimizi tamamladıktan sonra Burdur’a doğru yola çıkıyoruz.
Vardığımızda, şehir merkezinde yer alan Burdur Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Birçok medeniyetin miras bıraktığı tarihi eserlerin sergilendiği bu müze 2002 yılından beri ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Müzenin ön ve arka bahçelerinde Roma dönemine ait Psidia Bölgesi mezar stelleri (yüksekliği eninden uzun yekpare bir taştan oluşan yapıtlar)  ve çeşitli dönemlere ait taş eserler sergilenmektedir.
Burdur’dan ayrıldıktan sonra yolumuzun üzerinde bulunan Yarışlı Gölünü görüp, Türkiye'nin en derin tatlı su gölü, beyaz kumu, suyunun temizliği ve turkuaz rengiyle oluşan güzel manzarasıyla 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak bilinen Salda Gölü’ne ulaşıyoruz.
Mars kayaç oluşumları ve kumullarının benzerliğiyle dikkati çeken Salda Gölü, yeryüzünde Mars’ın jeolojik yapısına benzerlik gösteren iki noktadan biri olarak kabul ediliyor. Yuvarlak yapıya sahip göl, suların çekilmesiyle içinde görülmeye başlayan 7 beyaz adayla dikkati çekiyor.Bu eşsiz manzaraya karşı yürüyüşümüzü tamamlayıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra İzmir dönüş yoluna geçiyoruz.
Yolda vereceğimiz molalarımızdan sonra İzmir’e varıyoruz. Bir dahaki ŞİNO TUR organizasyonunda görüşmek üzere!

Fiyata Dahil Olanlar

5* Barida Otelde Y.P konaklama ( 1 akşam yemeği / 1 sabah kahvaltısı )
Konforlu araçlar ile ulaşım
Programda belirtilen tüm çevre gezileri
Profesyonel rehberlik hizmeti
Seyahat sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Müze ve Ören yeri giriş Ücretleri
Otelde yapılan ekstra harcamalar ve içecekler
Öğle yemekleri ve ilk gün sabah kahvaltısı

Tarihler/Fiyatlar

ÜCRETLENDİRME :
ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 319 TL
ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 319 TL
TEK KİŞİLİK ODA : 409 TL
0-6 YAŞ ÇOCUK (İKİ YETİŞKİN İLE BERABER KONAKLAMA ŞARTI İLE) – KOLTUK VERİLMEZ : ÜCRETSİZ
7-12 YAŞ ARASI ÇOCUK (İKİ YETİŞKİN İLE BERABER KONAKLAMA ŞARTI İLE): 249 TL


TAKSİT TABLOSU
:

TUTAR

 

 

 

 

 

 

NAKİT : 319 TL

TEK ÇEKİM

2 TAKSİT

3 TAKSİT

4 TAKSİT

5 TAKSİT

6 TAKSİT

AXESS

329 TL

333 TL

337 TL

342 TL

347 TL

352 TL

MAXIMUM

331 TL

339 TL

344 TL

349 TL

355 TL

360 TL

WORLD

329 TL

334 TL

335 TL

337 TL

338 TL

341 TL

BONUS

333 TL

341 TL

346 TL

352 TL

358 TL

364 TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800