Galeri

Kılavuz

  • Süresi: 5 Gece 5 Gün
  • Bölgeler: Kavala – Selanik – Manastır – Resne – Ohri – Kalkandelen – Üsküp – Priştina- Prizren- Üsküp
  • Tarihler: 24 Ekim / 29 Ekim
Tur Detayları

GECE YOLCULUĞU:

Akşam saat 19.30’da belirlenen noktalardan misafirlerimizi alarak İpsala sınır kapısına hareket ediyoruz.

1. Gün: İPSALA / SELANİK

Sabah saatlerinde İpsala sınır kapısına varıyor, gümrük ve pasaport işlemlerimizden sonra uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Ardından ilk durağımız olan Kavala ’da Su Kemerleri, Liman, Pargalı İbrahim’in yaptırdığı İbrahim Paşa Camii, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi’ni görüyoruz. Sonrasında Selanik şehrine hareket ediyoruz. Şehre varışımızla Eski Osmanlı Hükümet Konağı, ULU ÖNDER M.KEMAL ATATÜRK’ün Evi, Aristoteoles Üniversitesi, Helexpo fuar alanı, Kordon, Beyaz Kule, Büyük İskender Heykeli, Rotonda, Zafer Takı,  Kütüphane, Bedesten, Hamza bey Camii, Aristoteoles Meydanını görüyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Selanik’te otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile Yunan Tavernasında gece eğlencesine katılıyoruz.

2. GÜN: SELANİK / MANASTIR / RESNE / OHRI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Makedonya’ ya hareket ediyoruz. İlk durağımız Manastır. ULU ÖNDER M. KEMAL ATATÜRK ‘ün okulu ‘nu( Askeri Lise)ziyaret ediyoruz. Ardından Şirok Sokak , İsakiye Camii , Elene’ nin Evi , Saat Kulesi , Pekmez Meydanı ve Osmanlı'dan   kalan Ordu Evi’ni görüyoruz. Yol güzergâhımızda bulunan Resne’de Resneli Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Makedonya’nın incisi olan ve mimarisi çok iyi şekilde korunmuş, UNESCO tarafından dünya mirasları listesine alınan Ohri’ ye hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte Osmanlıdan kalan çok sayıda yapıların izlerini ve taş döşemeli dar sokaklarında yer alan eski Osmanlı evlerini görüyoruz. Oluşum bakımından Balkanların en derin ve eski gölü Ohri gölü görülecek yerler arasında. Otele transfer ve yerleşme.  Konaklama Ohri’ de.

3. GÜN: OHRI / TETOVA / ÜSKÜP

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Üsküp’e hareket ediyoruz. İlk olarak yol güzergâhımızda bulunan Tetova’ da  ( Kalkandelen ) Alaca Camii ve ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Sersem Ali Baba tarafından 16.yy ‘ da kurulan Hacı Bektaş Harabati Baba Tekkesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Üsküp şehrine ulaşıyoruz. Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Alaca Camii, İsa bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Çifte hamam ve Davut paşa Hamamları, Rahibe Terasa Anıtı, görülecek yerler arasında. Konaklama Üsküp’te otelimizde. Akşam yemeğimizi Üsküp’ de yerel bir restoran’ da eğlence eşliğinde alıyoruz.

4. GÜN: ÜSKÜP / PRİZREN / PRİŞTİNE / ÜSKÜP

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Kosova’ ya hareket ediyoruz. İlk olarak Prizren şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sinan Paşa Camii , 17 yy ‘ dan kalma Türk Hamamı , Bektaşi Tekkesini görüyor ve  Kosova başkenti Priştine’ ye geçiyoruz. Şehir turumuzda 15.yy ‘ da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılan Çarşı Camii, Saat Kulesi, Osmanlı konakları, Sultan Murat türbesini görüyoruz. Kosova turumuzu bitiriyor ve Üsküp’ e hareket ediyoruz. Konaklama Üsküp ‘de otelimizde.

5. GÜN: ÜSKÜP / İPSALA / İZMİR

Son gün otelde alınan kahvaltımızın ardından, Gevgeli sınır kapısına ulaşarak Yunanistan’ a giriş yapıyoruz. Meşhur Kavala kurabiyesi alışverişimizin ardından İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından İzmir’e hareket ediyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

Konforlu otobüsler ile ulaşım

• Programda belirtilen tüm turlar

• 4* otellerde konaklama ve sabah kahvaltıları

• Üsküp ‘de yemekli 1 balkan gecesi

• Seyahat sağlık sigortası

• Profesyonel rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Vize Ücreti ( 120 € )

• Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

• Yapılan tüm şahsi harcamalar

• Müze giriş ücretleri

• Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

• Selanik’ de Taverna Gecesi ( isteğe bağlı)

70 YAŞ ÜZERİ SİGORTA BEDEL FARKI MÜŞTERİYE AİTTİR.  

Önemli Bilgiler

YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR! EN AZ 6 AY GEÇERLİLİĞİ OLMALIDIR

PASAPORTUNDA KKTC GİRİŞ DAMGASI OLAN YOLCULAR YUNANİSTAN’A GİRİŞ YAPAMAZ

VİZE BAŞVURULARINDA ŞİNO TUR ARACI KURUM OLUP VERİLMEYEN VİZELERDEN SORUMLU DEĞİLDİR

ŞİNO TUR GEREKLİ DURUMLARDA PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK HAKKINI SAKLI TUTAR

Tarihler/Fiyatlar

BANKALAR

3 TAKSİT

6 TAKSİT

 WORD

290 €

295 €

 AXESS

285 €

 285€

 MAXIMUM

 283 €

283 €

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800