Tur Detayı

 • Süresi: 5 GÜN-4 GECE
 • Bölgeler: KARS-SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ-KATERİNA AV KÖŞKÜ-SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ-SARIKAMIŞ KÜTÜK EV-ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ-ERZURUM-PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 01-08-15 ŞUBAT
Tur Detayları

Doğu Ekspres'li Kars Erzurum Palandöken Turu (2023) 

3 GECE THE KARS PARK&KALE OTEL KONAKLAMA
1 GECE ERZURUM PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ PALAN OTEL KONAKLAMA

Direkt Uçuş Konforu:
İZMİR - KARS | ERZURUM - İZMİR
Doğu Ekspresi ile Muhteşem Manzaralara Şahit Olacaksınız..
En Güzel Manzaraya Sahip Rota
KARS - ERZURUM ARASI DOĞU EKSPRESİ İLE SEYAHAT DENEYİMİ

KARS ŞEHİR TURU, ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ, ERZURUM ŞEHİR TURU

SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ & PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ

Otellerde KAHVALTI ve AKŞAM YEMEĞİ DAHİL!

(5 GÜN-4 GECE) TUR TARİHLERİ:

3.TUR: 1-5 Şubat 2023

4.TUR: 8-12 Şubat 2023  5.TUR: 15-19 Şubat 2023

Kalkış Yerleri: Adnan Menderes Havalimanı

Gezilecek Yerler: KARS ŞEHİR TURU, ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ, SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ, ERZURUM ŞEHİR TURU, PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ

PROGRAM

1. Gün: İZMİR - KARS - KARS MERKEZ TURU

Sabah 08:30 İzmir Adnan Menderes Havaalanında buluşuyor ve 10:00'da kalkacak olan İzmir - Kars direkt uçuş konforu ile Kafkas şehri Kars'a iniyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi yöresel lezzetleri tadacağımız restaurantımızda alıyor ve Kars merkez gezimize başlıyoruz. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Katerina Sarayı, Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii),İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi görüyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Kars’ın yöresel lezzetlerinde alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyor ardından akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama: The Kars Park Otel, Kars Kale Otel vb.

2. Gün: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - KAFKAS GECESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ilk durağımız Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Harabeleri’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Rehberimizin eşsiz anlatımları ile tarihte kısa bir yolculuk yapıyoruz. Ani Harabeleri gezimizin ardından Çıldır Gölüne geçiyoruz. Öğle yemeğimizi Çıldır Gölünün meşhur sarı balığını tadarak değerlendiriyoruz. Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur yapıyoruz. (Ekstra) Çıldır gölü çevresini keşfederek, Kars şehir merkezine dönüyor ve otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan yöresel yemekli Kafkas Gecesine katılıyoruz. Akşam yemeğinde Kaz Etli ve yöresel tatlılardan oluşan menümüzü alıyor ve Kafkas Gecesi’nde yöresel dans gösterileri ve etkinlikleri izliyoruz. Ardından konaklamak üzere otelimize dönüyoruz.

Konaklama: The Kars Park Otel, Kars Kale Otel vb.

3. Gün: TAM GÜN SARIKAMIŞ TURU - KATERİNA AV KÖŞKÜ - OBSİDYEN TAŞI - SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ - SARIKAMIŞ ŞEHİTLER ANITI

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yekpare ağaçtan çivi kullanılmadan oluşturulmuş şu an hala özelliğini koruyan Katerina Av Köşküne gidiyoruz. Çarlık dönemine ait Türk filmlerinin çoğu bu köşk ve çevresinde çekilmiştir. Tarihte kısa bir yolculuk yaptıktan sonra dünyanın en değerli taşları arasında yer alan Obsidyen taşını görmek ve alışveriş yapmak üzere serbest zaman alıyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz kayak takımı kiralayıp kayak yapabilir, dileyen misafirlerimiz Sarıkamış manzarasına karşı sıcak içeceklerini yudumlayabilir. Serbest zamanımızın ardından Sarıkamış'ı Ruslar'dan geri almak için düzenlenen harekatta şehit düşen on binlerce Türk askeri anısına, Kazım Paşa Tepesi'nde 99 metre yüksekliğinde inşa edilen Şehitler Anıtını görüyor ve şehitlerimizi bir kez daha anıyoruz. Sarıkamış turumuzun ardından otelimize gidiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama: The Kars Park Otel, Kars Kale Otel vb.

4. Gün: DOĞU EKSPRESİ İLE KARS-ERZURUM SEYAHATİ - PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ TURU

Otelimizde erken saatlerde alacağımız kahvaltımızın ardından 08:00’da hareket edecek olan Kars-Erzurum Doğu Ekspresi seyahatimiz için Kars Garı'na gidiyoruz. Trende yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek bu büyüleyici seyahatte Kars - Erzurum istikametinde harika manzaralar eşliğinde fotoğraf çekme şansımız olacak. Erzurum Garında bizleri bekleyen aracımıza yerleşiyor ve öğle yemeğimizde meşhur Cağ Kebabı yeme şansını elde ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Erzurum’un meşhur Oltu Taşı ürünlerinin sergilendiği Taşhan’a gidiyoruz. Büyüleyici taşlar arasındaki gezintimizin ardından 2011 yılında 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'na ev sahipliği yapan ve Türkiye ve dünya kış turizminin yeni cazibe merkezlerinden biri PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ'ne gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanımızda dileyen misafirlerimiz kayak, kızak ve teleferik gibi aktivitelere katılabilir. Serbest zaman sonrası akşam yemeğimizi almak ve konaklamak üzere otelimize gidiyoruz.

Konaklama: PALANDÖKEN KAYAK MERKEZİ PALAN OTEL vb.

5. Gün: ERZURUM MERKEZ – İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Türkiye’nin en büyük medresesi olan ve ilginç öyküsüyle hafızalara kazınan Çifte Minareli Medrese olacak. Ardından Ulu Camii, Yakutiye Medresesi (zaman olması durumunda), Üç Kümbetler gezilerimizi tamamlayıp Milli Mücadele Kongre Merkezi'ni ziyaret ediyor ve Erzurum Havaalanına geliyoruz. 12:40 ta kalkacak Erzurum-İzmir direkt uçuşu ile dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Bir sonraki tur organizasyonunda tekrar görüşmek dileğimiz ile bu muhteşem gezimizi sonlandırıyoruz.Fiyata Dahil Olanlar

 • İzmir - Kars , Erzurum - İzmir arası Uçak Bileti
 • 3 Gece Kars'ta Konaklama
 • 1 Gece Palandöken Kayak Merkezinde Konaklama
 • 4 Sabah Kahvaltısı, 4 Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Transferler
 • Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmeti
 • Kars-Erzurum Arası Doğu Ekspresi Pulman Seyahat 
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Tren Seyahatinde Alınan Ekstra Harcamalar
 • Kişisel Harcamalar, Alışverişler
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton Turu
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Kayak Merkezlerindeki Telesiyej biniş ücretleri, Kayak Malzemeleri vb Harcamalar
 • Programda Belirtilen Ekstra Turlar
 • Tüm Öğlen yemekleri

Önemli Bilgiler

 • Uçaklı turlarda kimlik ibraz ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon sonrası tarafınıza tur evrağı gönderilir ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Uçaklı turlarda isim soyisim TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı iptallerde Şino Tur sorumlu değildir.
 • Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat değişiklikleri ya da iptallerden Şino Tur sorumlu değildir.
 • Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden ya da mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan Şino Tur sorumlu değildir.
 • TCDD'den kaynaklı tüm tren saati değişikliği, rötar ve iptallerden Şino Tur sorumlu değildir. Kars-Erzurum Doğu Ekspresi Treninde, numaralı yer olmaması durumunda trenin numarasız vagonunda veya restoran bölümünde yolculuk yapılacaktır. Trende hiç yer olmaması durumunda ise Kars’tan Erzurum’a  güzel manzaralar eşliğinde araç ile seyahat edilecektir.

Tarihler/Fiyatlar

Tarih

İki Kişilik Odada
Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

Çocuk

01.02.2023


6.899,00 TL


8.299,00 TL


6.899,00 TL

0 - 2 Yaş 400,00 TL
3 - 6 Yaş 4.699,00 TL
7 - 12 Yaş 5.999,00 TL

08.02.2023


6.899,00 TL


8.299,00 TL


6.899,00 TL

0 - 2 Yaş 400,00 TL
3 - 6 Yaş 4.699,00 TL
7 - 12 Yaş 5.999,00 TL

15.02.2023


6.599,00 TL


7.999,00 TL


6.599,00 TL

0 - 2 Yaş 400,00 TL
3 - 6 Yaş 4.699,00 TL
7 - 12 Yaş 5.999,00 TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800