SUN EXPRESS HY.

Tur Detayı

 • Süresi: 4 GÜN-3 GECE
 • Bölgeler: DİYARBAKIR-MİDYAT-MARDİN-ŞANLIURFA-GAZİANTEP-HATAY-ADANA
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 02-08-16 MART
Tur Detayları

KASIM & OCAK SÖMESTR ve KIŞ DÖNEMİ

Uçakla 3 Gece 4 Gün
 Butik GAP TURU

Diyarbakır-Midyat-Mardin-Şanlıurfa-Gaziantep-Hatay-Adana

Şanlıurfa'da 12 bin yıllık geçmişiyle "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen ve
UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe Gezisi farkıyla süper program...

Doğu Anadolu 'nun En Gözde Kentlerinden; Diyarbakır,
Taşların dile geldiği Güneş ‘in Ülkesi Mardin,
12.000 yıllık tarihi ile Göbeklitepe,
Tarih’in En Eski yerleşimlerinden ve ilk Üniversitesinin yer aldığı Harran,
Peygamberler Şehri Şanlıurfa, Saklı ve Sessiz Kent Halfeti,
Sokakları Tarih ve Lezzet Kokulu Gaziantep,
Gastronomi ve Tarih’in En Önemli Merkezlerinden Antakya,
Doğulu Batılı yönleriyle kültür karması ve mutfağıyla meşhur; Adana...

Güneydoğu Anadolu ‘nun En Popüler Şehirlerini Kışa Uygun Bir Şekilde Bir Araya getirdik!

6.Tur: 24-27 Ocak (Sömestr), 7.Tur: 31 Ocak-03 Şubat (Sömestr) 01-08-15 Mart

Kalkış Yerleri: 05:00 - İzmir Adnan Menderes Havalimanı

Gezilecek Yerler: Diyarbakır, Mardin, Göbeklitepe, Harran, Urfa, Halfeti, Gaziantep, Antakya, Adana

PROGRAM

1. Gün: İzmir, Diyarbakır, Batman, Hasankeyf, Midyat, Mardin

Acentamızın 1 Gün önce belirteceği saatlerde alanda oluyoruz. Saat: 05.00 ’de İZMİR ADNAN MENDERES HAVALİMANI İç hatlar terminalinde oluyor ve uçuş işlemlerimiz için SUNEXPRESS HAVA YOLLARI check in kontuarına gidiyoruz. TC Kimliklerimiz ile birlikte check-in bagaj işlemlerini tamamlayarak İzmir’den XQ9192 sefer sayılı saat: 05.45 uçağı ile DİYARBAKIR ‘a olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Çin Seddi’nden sonra dünyada korunagelmiş en uzun 2.yapı olan DİYARBAKIR SURLARI ’na ve şehre bizler de “Hoş bulduk !..” diyor ve kenti gezmeye başlıyoruz. Kendisinden önce şarkısı gelen şanslı yapılardan birisi olan MARDİN KAPI ’dan kuşbakışı gördüğümüz HEVSEL BAHÇELERİ ’nin çölün ortasındaki vaha gibi duran güzelliğine hayran kalırken, yönümüzü sur içine çeviriyor ve şehre girerek DÖRT AYAKLI MİNARE (ŞEYH MUTAHHAR CAMİİ)’ne gidiyoruz. Sonrasında tarihi ve ihtişamı ile büyüleyecek bir başka önemli yapı ULU CAMİ ’yi ziyaretimiz sonrası CAHİT SITKI TARANCI EVİ ’ne gidiyoruz. Minik bir çay kaçamağı yaparak TARİHİ HASAN PAŞA HANI ‘nda kullanacağımız serbest zaman sonrası, buluşarak DAĞ KAPI ’ya gidiyor ve bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz. Ardından Petrol kuyuları ile bize göz kırpmaya başlayan BATMAN ‘ı geçerek, Dicle Nehri’nin iki yakasını ayırdığı, Süryanice “KİFOS”, Osmanlıca “KAYALAR VE MAĞARALAR KENTİ” anlamındaki “HISN-I KEYFA” ya yani günümüzün HASANKEYF ’ini panoramik olarak görüyoruz. Film platolarının gözde mekânı MİDYAT ’a ulaşarak, “Sokaklarında yürümezseniz Midyat’ı anlayamazsınız !..” diyor ve DEVLET KONUKEVİ ’ne gidiyoruz. Dileyen yolcularımız burada; yakın zamanda çekilen “Sıla” filmiyle ününe ün katan konağı ziyaret edebilir, dileyen yolcularımız da gümüş alışverişi yapabilirler. Ardından “Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN” için hareket ediyoruz. Otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama MARDİN ‘deki otelimizde.

2. Gün: Mardin, Kasımiye Medresesi, Göbeklitepe, Şanlıurfa, Balıklıgöl, Sıra Gecesi

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra DEYRULZAFARAN MANASTIRI ’na gidiyoruz. Muhteşem mimarisi ile Süryani Kilisesi’nin önemli merkezi olan manastırı ziyaret ederken, Süryanileri de yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Ardından birçok modacının gözde defile mekanı olan KASIMİYE MEDRESESİ için hareket ediyoruz. Bir zamanların çok önemli eğitim merkezlerinden birisi olan medresenin, hüzünlü hikayesinin eşlik ettiği tasavvuf öğretisinin en güzel örneğine ev sahipliği yaptığı yapıyı, ziyaretimizin ardından 1.Caddeye gidiyoruz. Yapacağımız yürüyüş sırasında; ŞEYH ÇABUK CAMİİ ’ni, ESKİ SÜRYANİ KATOLİK PATRİKHANE BİNASI ’nı, CUMHURİYET MEYDANI ’nı, Mardin evlerini ve sokaklarını, çarşılarını, pasajlarını görüyor ve ULU CAMİ ’ye ulaşıyoruz. Ziyaretimiz sonrası dönüşümüzü 1. Cadde üzerinden gerçekleştirirken KASIM TUĞMANER CAMİ, TUĞHAN, ŞAHKULUBEY KONAĞI ’nı görüyor ve şehre veda ediyoruz. Ardından bizleri günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine götürecek GÖBEKLİTEPE ’ye gidiyoruz. Heyecan veren, bilinen ve bilinmeyenlerine doğru zaman tünelinde birlikte yolculuk yapıyoruz. İnsanoğlunun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından ŞANLI şehrimiz ŞANLIURFA için hareket ediyoruz. BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ. İBRAHİM MAĞARASIHALİL-ÜR RAHMAN CAMİ ‘ni ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam için hazırlandıktan sonra (ekstra) SIRA GECESİ ‘ne katılan misafirlerimiz ile geleneksel restoranımıza gidiyoruz. Bu akşam otelde yemek almıyoruz, SIRA GECESİ tercih etmeyen misafirlerimiz ise URFA ‘nın geleneksel mutfaklarının, kebaplarının tadına bakma fırsatı yakalayabilirler. SIRA GECESİ Tercih eden misafirlerimiz ise; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ ’ne birlikte gidiyoruz. Akşam yemeğimizi müzik eşliğinde keyifle tamamladıktan sonra, otelimize dönüyoruz. Konaklama ŞANLIURFA ‘daki otelimizde.

3. Gün: Harran, Halfeti, Gaziantep

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra; Tevrat`ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran `a (Haran) bağladıkları adını sıcak havasından alan HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİ ’ni, SURLAR ’ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görüyor ve aracımıza geçiyoruz. Ardından Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin, geçmişten günümüze olan hikâyesini; BİRECİK BARAJI ’nda yapacağımız tekne turumuz(ekstra) sırasında dinliyoruz.  Sular altında kalan evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte bir zamanların Halfeti’sini hayal ediyoruz. Öykünün sonunda “Fırat’ın suyundan, Halfeti’nin havasından ve toprağından ayırmayın beni diyen!” Dünyaca ünlü SİYAH GÜL ’ün yetiştiği topraklardan ayrılarak, Güneydoğu Anadolu’nun en büyük, Türkiye’nin 8.ili ve Milli Mücadelemiz sırasında destan yazan “Gazi” ünvanlı şehrimiz GAZİANTEP ’e gidiyoruz. Sıra kendimizi ödüllendirmeye geldi diyor ve “Acaba ne yemesek ???” diye düşünerek ünlü lezzetlerinin tatlarına bakmaya başlıyoruz. Kebabıyla, katmeriyle, baklavasıyla, kahvesiyle lezzet durağı şehrimizde enerjimizi topladıktan sonraki durağımız GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ oluyor. Dünyanın en büyük Mozaik Müzelerinden birisi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin de sergilendiği, dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan müzemizi ziyaretimizin ardından Ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ ’ne gidiyoruz. Müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden birisi olan kahvehanede kahvelerimizi içtikten sonra, Baklavacılar ve Fıstıkçıların eşlik ettiği sokaklar boyunca yürüyerek; ALMACI PAZARI ’nı, BAKIRCILAR ÇARŞISI ’nı, ZİNCİRLİ BEDESTEN ’i, ALAÜDDEVLE CAMİ ’ni, KARAGÖZ CAMİ ’ni, NURİ PAŞA CAMİ ’ni görüyoruz. Ardından otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Konaklama GAZİANTEP ‘deki otelimizde.

4. Gün: Gaziantep, Adana, Hatay, İzmir

Sabah kahvaltı öncesi dileyen yolcularımız; yine otelimizin bulunduğu konumun avantajını kullanarak, yürüyerek çorbacıya gidebilirler. Sabahın çok erken saatlerinde tükenen, dillere destan BEYRAN ÇORBASI ’nı yerinde tadabilir ve sonrasında otele dönerek kahvaltı yapabilirler. Bu enerji dolu kahvaltının sonrasında otelimizden ayrılarak ADANA ’ya hareket ediyoruz. Toros Dağları’nın güneyinde verimli Çukurova ’nın toprakları üzerinde kurulmuş, Ülkemizin en büyük kentlerinden birisi olan ve adını da Uranos ’un oğlundan alan şehrimizi birlikte keşfediyoruz. Seyhan Nehri’nin iki yakasına kurulmuş 33 hektar büyüklüğündeki MERKEZ PARK ’ı görüyor ve Türkiye’nin en büyük camisi SABANCI MERKEZ CAMİ ’ni ziyaret ediyoruz. İhtişamı karşısında bizleri büyüleyecek farklı bir atmosfere götürecek bu olağanüstü yapının ardından yine görkemine hayran kalacağımız başka bir yapı olan Adana’nın simgelerinden TAŞKÖPRÜ ’ye gidiyoruz. SEYHAN NEHRİ ’nin AKDENİZ ’e doğru olan uzun yolculuğunda bizler de onu yalnız bırakmıyor ve bu anların anılarımıza yansıması için fotoğraflarımızı çektikten sonra finali ADANA KEBAP ’a ŞALGAM ’ın eşlik ettiği öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında ANTAKYA için yola çıkıyoruz. Ulaştığımızda Lübnan Dağları’ndan doğup Samandağ’a doğru yoluna devam eden; tersine akıyormuş gibi göründüğü için de ASİ ismini alan ünlü nehrimizin kenarında kurulmuş ANTAKYA ’yı keşfe çıkıyoruz. Hz. İsa’ya inanlara ilk kez “Hristiyan” adının verildiği St. PIERRE KİLİSESİ ’ne giderek ziyaret ediyor ve panoramik olarak da Antakya’yı görüntüleme fırsatı yakalıyoruz. Ardından ANTAKYA MOZAİK MÜZESİ ’ni gidiyor ve muhteşem eserlerine tanıklık ediyoruz. Bir zamanların meşalelerle aydınlatılan sütunlu caddesinin şimdiki ismiyle KURTULUŞ CADDESİ ’nin öyküsünü dinleyerek geçtiğimiz caddede; Anadolu’daki en eski camilerimizden HABİB-İ NECCAR CAMİ ve TÜRBESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Dinlerin buluştuğu kent Hatay’da SARIMİYE (SERMAYE) CAMİ ile sırt sırta vermiş KATOLİK KİLİSESİ ’nin tarihten sayfalar anlatır gibi kardeşçe duruşlarına tanıklık ettikten sonra Antakya’nın o kendine özgü daracık sokaklarında ilerliyor ve evlerini (eski ZENGİNLER MAHALLESİ) görüyoruz.  Akşam yemeğinde muhteşem ANTAKYA MUTFAĞI ’nın özgün yemeklerinin ve künefesinin de tadına bakma fırsatı yakaladıktan sonra araçtaki yerimizi tekrar alarak HATAY HAVALİMANI ‘na transfer oluyoruz. SUNEXPRESS HAVA YOLLARI 'na ait  XQ9023 sefer sayılı Saat: 23.00 uçağı ile İZMİR 'e olan uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bir başka yolculukta tekrar görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz. 

Ziyaret Noktaları Hakkında Bilgi: Tur programları 2021 yılı istatistikleri baz alınarak hazırlanmış ve ziyaret noktaları yolcu istekleri doğrultusunda oluşturulmuştur. Bazı ziyaret noktaları kapalı olma durumu, restorasyon, ziyarete kapatılma gibi gerekçelerle rehber insiyatifi ile iptal edilebilir veya değişikliğe uğrayabilir.

Uçuşlar Hakkında Önemli Bilgi: Uçuş detayları tur programında turun hazırlandığı gün hava yolundan alınarak bilgi amaçlı verilmiştir. Uçuş kodları ve uçuş saatleri değişebilir. Lütfen turdan önce acentanızdan doğru uçuş kodlarını ve saatlerini edininiz.

Uçaklı Turlar Hakkında Önemli Bilgilendirme; Uçaklı turlarımızda Acentamız Havayolu ile grup anlaşması yaptığı için, PNR tüm grup için oluşturulmuştur. Check-In yapmak için ilgili tarihte ilgili buluşma saatinde TC Numaralarınızın bulunduğu kimlik kartı & PASAPORT ile havayolunun Check-In kontuarından gerçekleştirebilirsiniz. Acentamız ayrıca bilet çıktısı ve PNR bilgisi vermemektedir. Turdan 1 gün önce uçuş detayları yolcularımız için paylaşılmaktadır.

 

Fiyata Dahil Olanlar

 • SUNEXPRESS HAVA YOLLARI ile Diyarbakır Erken Gidiş, Hatay Geç Dönüş Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • Turizm Belgeli Araçlarla Ulaşımlar ve Turlar
 • Oteller ’de 1 GECE Yarım Pansiyon, 2 GECE Oda Kahvaltı (Urfa & Gaziantep) Olmak Üzere 3 GECE Konaklama
 • Oteller ’de 1 Akşam Akşam Yemeği (Urfa Gaziantep Hariç)
 • Oteller ‘de 3 Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • (+65 Yaş Üzeri +30 TL Fark ödemektedir.)

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri, Molalar ve Dahil Olmayan Yemekler
 • Geleneksel Urfa Sıra Gecesi (Akşam Yemekli, İkramlı)
 • Star İptal Güvence Paketi (72 Saat Kala İptal Hakkı Elde Et !) 100 TL

Önemli Bilgiler

 • Çocuk indirimlerimiz bir odada konaklayan 2 yetişkin ile birlikte sağlanır. 1 Yetişkin yanında çocuk indirimi verilmemektedir. 1 Oda da sadece 1 çocuk için indirim sağlanmaktadır.
 • 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir. Ancak otelin müsaitliğine göre rica edilebilir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
 • Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • GENCAYSTAR, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.
 • Tüm yolcularımızı araca bindikleri noktaya bırakıyoruz. Ayrıca duraklama yapılmamaktadır.
 • Tur programı Şino Tur Seyahat Acentesi kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

Tarihler/Fiyatlar

     Tarih                İki Kişilik Odada       Tek Kişi              Ek Yatak                 1. Çocuk                                      2. Çocuk

                                 Kişi Başı

02.03.2023 4.999,00 TL
4.499,00 TL
7.499,00 TL
5.999,00 TL
4.999,00 TL
4.499,00 TL
0 - 6 Yaş 3.499,00 TL
7 - 12 Yaş 3.999,00 TL
0 - 2 Yaş 3.499,00 TL
3 - 12 Yaş 4.499,00 TL
08.03.2023 4.999,00 TL
4.499,00 TL
7.499,00 TL
5.999,00 TL
4.999,00 TL
4.499,00 TL
0 - 6 Yaş 3.499,00 TL
7 - 12 Yaş 3.999,00 TL
0 - 2 Yaş 3.499,00 TL
3 - 12 Yaş 4.499,00 TL
16.03.2023 4.999,00 TL
4.499,00 TL
7.499,00 TL
5.999,00 TL
4.999,00 TL
4.499,00 TL
0 - 6 Yaş 3.499,00 TL
7 - 12 Yaş 3.999,00 TL
0 - 2 Yaş 3.499,00 TL
3 - 12 Yaş 4.499,00 TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800