Tur Detayı

 • Süresi: 6 GÜN-5 GECE
 • Bölgeler: ADANA-ANTAKYA-GAZİANTEP-HALFETİ-BALIKLIGÖL-HARRAN-URFA-GÖBEKLİTEPE-MARDİN-MİDYAT-NİSSİBİ-KAHTA-NEMRUT-ADIYAMAN-MARAŞ
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 08 EKİM
Tur Detayları

URLA ve İZMİR ÇIKIŞLI OTOBÜSLE GAP TURU

Adana,Antakya,Harbiye,Gaziantep,Halfeti,Balıklıgöl,Harran,Şanlıurfa,

Göbeklitepe,Mardin,Midyat,Nissibi,Kahta,Nemrut,Adıyaman,Maraş

Antakya-Gaziantep-Şanlıurfa-Midyat-Adıyaman’da konaklama

HALFETİ-NEMRUT-GÖBEKLİTEPE-HARRAN-MİDYAT-HASANKEYF FARKI İLE…

6 GÜN-5 GECE KONAKLAMA 3.300 TL

2.TUR 24 -  30 EYLÜL 2022

3.TUR 8-14 EKİM 2022

1.GÜN 

16:00  URLA VERGİ DAİRESİ ÖNÜ

15:30 ÜÇKUYULAR ZİRAAT BANKASI ÖNÜ (SHELL BENZİN İSTASYONU KARŞISI)

17:00 KONAK SABANCI KÜLTÜR MERKEZİ ÖNÜ

17:30 KARŞIYAKA VAPUR İSKELESİ KARŞI YOLU

17:45 YUNUSLAR

18:00 GİRNE MC DONALD’S ÖNÜ

18:30 EGE ÜNİVERSİTESİ ACİL ÖNÜ

Siz değerli misafirlerimizi kayıt esnasında belirlenen noktalardan alarak keyifli bir yolculuğa başlıyoruz.

2.GÜN: ADANA–SABANCI CAMİİ-TAŞKÖPRÜ-HATAY  ARKELOJİ MÜZESİ-ST.PIERRE KİLİSESİ-HABİBİ NECCAR CAMİ-HARBİYE ŞELALESİ

Sabah erken saatlerde Pozantı taraflarında sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’nin en büyük cami olma özelliğine sahip Sabancı Merkez Cami rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Şehrin simgesi olan Taşköprü’yü fotoğrafladıktan sonra otobüsümüzle Çan-Ezan-Hazzan seslerinin birlikte duyulduğu medeniyetler beşiği ilimiz Antakya’ya gidiyoruz. Antakya Arkeloji ve mozaik müzesini geziyoruz. Daha sonra Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı St.Pierre kilisesine gidiyoruz.Gezimiz sonrası Antakya’nın eşiz yöresel lezzetlerini tatmak için öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana gidiyoruz.Daha sonra Habibi Neccar Camiyi görüp Harbiye Şelalelerine gidiyoruz.Burada ki serbest zamanımızın ardından konaklama gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yolda ekstra alınacaktır.

Öğle Yemeği : Ekstra

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Grand Boğaziçi Otel

3.GÜN: GAZİANTEP –ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-TAHMİS KAHVESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-BÜYÜK PASAJ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yol alıyoruz. Gaziantep’te güzel anılarla başlıyoruz. İlk önce Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Ardından Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISI, ZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ oluyor. Konaklama yapmak üzere otelimize gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Ekstra

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Met Gold Hotel

4.GÜN: HALFETİ -BALIKLIGÖL-HARRAN- ŞANLIURFA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin; geçmişten günümüze olan hikâyesini BİRECİK BARAJI ’nda sakince yapacağımız tekne turumuz(ekstra) sırasında dinliyoruz.  Sular altındaki evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte geçmişi hayal ediyoruz. Buradaki gezimiz sonrası Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜR RAHMAN CAMİ ziyaret ettikten sonra Tevrat`ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran`a (Haran) bağladıkları HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİni SURLAR’ ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek ziyaretimizi tamamlıyor ve günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuza devam ediyoruz. otelimize yerleşiyor ve dileyen konuklarımızla; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ ’ne(EKSTRA) gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Ekstra

Akşam Yemeği: Ektstra yemekli sıra gecesi

Konaklama: Dedeman Hotel

5.GÜN: GÖBEKLİTEPE-MARDİN – MİDYAT

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra GÖBEKLİTEPE ’ye giderek; heyecan veren bilinen ve bilinmeyenlerine birlikte yolculuk yapıyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu ’nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından bu kez de Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN’e doğru hareket ediyoruz. Mardin’e ulaştığımızda; Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan Deyr-ul Zafaran Manastırını ziyaret ediyoruz. Mardin’in yöresel tadlarına bakmak üzere yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Mardin’in dar sokaklarınından geçerek Mardinin muhteşem taş evlerini görüyoruz. Ardından yöreyle bütünleşmiş yöresel ürünlerin olan;Badem şekeri,Dibek kahvesi, Eşek sütü sabunları,bakır çerezlikler ve şamdanlar gibi ürünleri satın almak için serbest zaman veriyoruz.Aynı zamanda serbest zamanımızda rehberimizin bizlere göstereceği Mardin müzesi,Ptt evi,Zinciriye medresesini gezebilirsiniz.Mardin’in eşsiz güzelliklerine üzülerek veda ederek Midyat’a doğru hareket ediyoruz.İl durağımız birçok dizilere ev sahipliği yapmış olan Midyat Konukevini ziyaret ediyoruz.Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği Telkari sanatının en iyi ve en ince örneklerini bulabileceğimiz Telkari dükkanına giriyoruz.Konaklama ve akşam yemeği almak üzere otelimize geçiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Ekstra

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Matiat Hotel

6.GÜN: HASANKEYF –NİSSİBİ KÖPRÜSÜ -NEMRUT DAĞI– ADIYAMAN

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf gezimizi tamamladıktan sonra Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman üzerinden geçerek Siverek’e doğru ilerliyoruz. Öğle yemeği molamızı veriyoruz.Kahta’ya doğru ilerlerken Nissibi Köprüsünden geçerek Atatürk Baraj Göletini fotoğraflıyoruz.Kahta’ya ulaşarak bizi bekleyen minibüslere binerek Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışı sonrası otele varış. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’da otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Ekstra

Akşam Yemeği: Otelde Set Menü veya Açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama: Antiochos Hotel

7.GÜN: KAHRAMANMARAŞ-İZMİR

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Kahraman unvanıyla onurlandırılan kentimize doğru yol alıyoruz. Kahraman Maraşlıların canları pahasına kendilerini siper ederek bu cennet vatanı bize emanet ederken yaptıklarını rehberimizden dinliyor ve bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Kentle özdeşleşmiş Sütçü İmam Anıtında   bir hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Ahır Dağı’nın cömertliğinin Kahramanmaraş insanın elinin üretkenliğiyle buluştuğu 150 yıllık lezzet ünlü Kahramanmaraş Dondurması ’nı yerinde yemek için Yaşar Pastanesi ’ne gidiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan Sonra kente veda ederek Adana-Pozantı yolundan devam ederek gece geç saatlerde İzmir’e varıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olanlar

 • Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
 • Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı  Konaklama 
 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım 
 • Profesyonel Rehber ile Çevre Gezileri 
 • Otobüs içi ikramları 
 • Şinotur Güvencesi 
 • Otelde alınan  Açık Büfe 5 Sabah Kahvaltısı 
 • Otelde alınan Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Tüm Öğlen Yemekleri 
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler 
 • Tüm Özel Harcamalar 
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
 • 1 Akşam yemeği ( Sıra Gecesi )
 • Nemrut Dağı minibüs ücreti 75.00-TL
 • Halfeti Tekne Turu 35.00-TL
 • Sıra Gecesi Urfa yemekli 130.00-TL
 • Müze giriş ücretleri + Müzekart

Önemli Bilgiler

 • Çocuk indirimlerimiz bir odada konaklayan 2 yetişkin ile birlikte sağlanır. 1 Yetişkin yanında çocuk indirimi verilmemektedir. 1 Oda da sadece 1 çocuk için indirim sağlanmaktadır.
 • 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir. Ancak otelin müsaitliğine göre rica edilebilir. Tur anında odaları ayırmak ve 1 DBL + 1 SNGL şekline çevirmek mümkün değildir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
 • Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • ŞİNOTUR, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.

Tarihler/Fiyatlar

İzmir Çıkışlı Gap  Turu

2 Kişilik Odada

Kişi başı Ücreti

3. Kişi

(Ek Yatak)

Tek Kişi

1.Çocuk
0 – 6 Yaş

1.Çocuk
7 – 12 Yaş

PEŞİN

3.300.00-TL

3.300.00-TL

4.000.00-TL

2.050.00-TL

2.800.00.-TL

TAKSİTLİ

3.630.00-TL

3.630.00-TL

4.400.00-TL

2.250.00.-TL

3.080.00-TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800