Tur Detayı

 • Süresi: 7 GÜN-6 GECE
 • Bölgeler: TOKAT-SİVAS-DİVRİĞİ-KEMALİYE-TUNCELİ-ELAZIĞ-MALATYA-NİĞDE
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 14 EKİM
Tur Detayları

Anadolu ‘nun Az Bilinen Zenginliklerine Yolculuk

Otobüs ile Anadolu'nun Gizli Hazineleri Turu

Tokat-Sivas-Divriği-Kemaliye-Tunceli-Elazığ-Malatya-Niğde

“ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA!”

Çorum ‘dan Tokat ‘a, Sivas, Kangal, Divriği ‘den Kemaliye ‘ye..
Erzincan ‘dan Tunceli’ye, Elâzığ ‘dan Malatya, Niğde ve Konya 'ya uzanan
Anadolu Kentleri Keşfi için yola çıkıyoruz…

EĞİN’in Evleri ve Doğasında, KAYBOLMAYA…
KARANLIK KANYON‘da, Kanyonun sesini DİNLEMEYE…
TOHMA KANYONU’nun renklerini KEŞFETMEYE…
HİTİTLER’in, gizemli dünyasına YOLCULUK YAPMAYA…
MUNZUR’un doğuşunu gözelerinde KARŞILAMAYA…
HARPUT’tan ELAZIĞ’a BAKMAYA…
Dünyanın ve Türkiye’nin zorlu yolları arasında sayılan KEMALİYELİLER TAŞYOLU’nda YÜRÜMEYE…
NİĞDE’de GÜMÜŞLER MANASTIRI’nı keşfedip, KARAMAN’da TAHIL AMBARLARI’nı inceleyip, KONYA’da ÇATALHÖYÜK’ü tanımaya NE DERSİNİZ?

KARANLIK KANYON ‘DA TEKNE TURU YAPMA İMKANI İLE

Çorum, Hattuşa Antik Kenti, Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı, Tokat, Sivas, Kangal, Divriği, Karanlık Kanyon ve Kanyon ‘da Tekne Turu, Lökhane, Kemaliye, Sırakonaklar Köyü, Apçağa Köyü, “Ta Tu Ta”, Tunceli, Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık, Pertek, Çemişgezek, Tahar Köprüsü, Elazığ, Harput, Hazar Gölü, Malatya, Niğde, Karaman, Konya

TUR TARİHLERİ (6 GECE 7 GÜN) – 5 Gece Otel Konaklamalı

14 EKİM 2022

Kalkış Yerleri: Saat 18.00 ’da ÜÇKUYULAR (Opet İstasyon Karşısı), Saat: 18.30 ’de ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü), 18.45 ’de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü), 19.00 ’da BAYRAKLI (Bayraklı Üst Geçit Duraklar Önü), 19.15 ’de KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka Anıt Karşısı), 19.20 ’da KARŞIYAKA YUNUSLAR (Yunuslar Karşısı Mavi Kule Önü), 19.30 ’de MAVİŞEHİR (Mavişehir Ege Park Önü), 20.00 ‘da BORNOVA (Ege Üniversitesi Eğitim Kampüsü Önü)

Gezilecek Yerler: Çorum, Hattuşa Antik Kenti, Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı, Tokat, Sivas, Kangal, Divriği, Karanlık Kanyon ve Kanyon ‘da Tekne Turu, Lökhane, Kemaliye, Sırakonaklar Köyü, Apçağa Köyü, “Ta Tu Ta”, Tunceli, Munzur Vadisi Milli Parkı, Ovacık, Pertek, Çemişgezek, Tahar Köprüsü, Elazığ, Harput, Hazar Gölü, Malatya, Niğde, Karaman, Konya

1.Gün: İzmir, Afyon, Ankara, Çorum

Saat 18.00 ’da ÜÇKUYULAR (İnönü Caddesi metro çıkışı otobüs durakları), Saat: 18.30 ’de ÜÇYOL (Otobüs Ofisleri Önü), 18.45 ’de LOZAN MEYDANI (Fuar Kapısı Önü), 19.00 ’da BAYRAKLI (Bayraklı Üst Geçit Duraklar Önü), 19.15 ’de KARŞIYAKA ANIT (Karşıyaka Anıt Karşısı), 19.20 ’da KARŞIYAKA YUNUSLAR (Yunuslar Karşısı Mavi Kule Önü), 19.30 ’de MAVİŞEHİR (Mavişehir Ege Park Önü), 20.00 ‘da BORNOVA (Ege Üniversitesi Eğitim Kampüsü Önü) yolcularımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Uşak, Afyon, Ankara yolunu izleyerek gerekli molaların ardından ÇORUM ’a ulaşıyoruz.

2.Gün: Çorum, Hattuşa Antik Kenti, Yazılıkaya Açık Hava Tapınağı, Tokat
Sabah kahvaltımızı (ekstra) SUNGURLU ’daki tesislerde alıyor ve leblebisiyle ünlü kentimiz ÇORUM ’a doğru yol alıyoruz. İlk durağımız Hititlere 450 yıl başkentlik yapmış HATTUŞA ANTİK KENTİ oluyor. “UNESCO Dünya Mirası” ve “Dünya Belleği” Listelerindeki antik kentimizde Hatti ve Hititlerin heyecan dolu yaşamlarına ve dünyalarına doğru yolculuğa çıkıyoruz. 6 km lik surları, 71 mt uzunluğundaki yeraltı geçidi, sarayları, anıtsal kapılarıyla büyülendiğimiz şehirden ayrılarak YAZILIKAYA AÇIK HAVA TAPINAĞI ’na gidiyoruz. Bir zamanlar İmparatorluğun ulusal tapınağı olarak Hititlere ev sahipliği yaparken, kutlamaların ve törenlerin yapıldığı günlerdeki haliyle hayal ederken onların dünyasının derinliklerine iniyoruz. Ardından yönümüzü Roma İmparatoru Julius Sezar'ın, “Veni, Vidi, Vici…” (Geldim, Gördüm, Yendim…) dediği kentimiz TOKAT için yola çıkıyoruz. Ahşap ve kalem işinin elele vererek süslediği LATIFOĞLU KONAĞI ’nı geziyoruz. Sonrasında Selçuklu Mimarisi ‘nin güzel eserlerinden GÖK MEDRESE ‘yİ görerek, komşusu TAŞHAN ’da serbest zaman kullanıyoruz. Yazma, bakır ve yöresel el sanatları alışverişi yapma imkanını yakaladığımız han ve sırtını yasladığı tepenin üzerindeki bir kartal yuvası gibi duran, Roma döneminde yol güvenliği için kurulmuş TOKAT KALESİ ’ni ve KAYA MEZARLARI ’nı uzaklardan selamlıyor ve HALIT SOKAĞI ‘nda minik bir yürüyüş yapıyoruz. ULU CAMİ, YAĞIBASAN MEDRESESİ, DEVECİLER HANIYAZMACILAR HANI ’nı görerek, Kültür, doğa ve şehir yaşamının el ele verip güzelliklerle donattığı günümüzü sonlandırıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama TOKAT ‘taki otelimizde.

3.Gün: Sivas, Kangal, Divriği, Karanlık Kanyon ve Kanyon ‘da Tekne Turu, Kemaliye
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, sonraki durağımız Sivas için hareket ediyoruz. Şehre ulaştığımızda; ilk Milli Kongre olma özelliğine sahip SIVAS KONGRESİ ’nin yapıldığı ATATÜRK KONGRE VE ETNOĞRAFYA MÜZESİ ’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra SELÇUKLU MEYDANI ’na geçiyor ve tarihin izlerini sürmeye devam ediyoruz. BURUCIYE, ÇIFTE MINARELI VE ŞIFAIYE MEDRESELERİ’ ni gördükten sonra Sivas’tan ayrılarak ÜRETİM ÇİFTLİĞİ ’ne gidiyoruz. Uluslararası Köpek Bilimi Federasyonu tarafından 'özel ırk' olarak kabul edilen KANGAL KÖPEKLERİ ’ni görerek hatıra fotoğrafımızı da aldıktan sonra, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki ULU CAMİ ve DARÜŞŞİFASI ’nı ziyaret etmek üzere DİVRİĞİ ‘ye geçiyoruz. Bakmaya doyamadığımız bu sanat şaheserini rehberimizden dinledikten sonra sıra DİVRİĞİ PİLAVI ’na geliyor. Görsel şölenimizi yemek sonrası, Divriğili ustalarının elinden çıkan bir başka sanat şaheseri olan DİVRİĞİ EVLERİ ’ni görerek taçlandırdıktan sonra aracımıza geçerek, ERZİNCAN ’ın ilçesi KEMALİYE için hareket ediyoruz. Ulaştığımızda ise hiç unutamayacağımız bir deneyime imza atıyor ve Fırat’ın kolu olan Karasu üzerinde bulunan, Dünya ‘nın ikinci büyük kanyonu, FIRAT ’ın gizli cenneti KARANLIK KANYON ’da tekne turuna (ekstra=tekne+minibüs)(suyun durumuna göre yapılmaktadır.) Doğanın sunduğu bu olağanüstü güzelliklerle büyülenirken, 1870’li yıllarda gündeme gelen ancak 2002 yılında açılan TAŞYOL ’u da görme imkanı yakalıyoruz. Ardından doğası, kültürü ve evleriyle, sevda, hasret ve gurbet kokan türküleriyle, taş işçiliğinin benzersiz örnekleri ve mühendislik harikası köprüleri eski ismiyle EĞİN; yeni ismiyle KEMALİYE ’ye ulaşıyoruz. Her bir kapı tokmağı seyirlik olan evlerin arasında yürüyerek günü sonlandırıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama KEMALİYE ‘deki otelimizde.

4.Gün: Kemaliye, Sırakonak Köyü, Apçağa Köyü, “Ta Tu Ta”, Vali Recep Yazıcıoğlu Köprüsü, Çemişgezek, Munzur Vadisi Milli Parkı ve Munzur Gözeleri, Tunceli
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra; bizi bekleyen minibüslerimize geçerek, turumuza (ekstra) başlıyoruz. MANİ YOLU ’na ulaşıyor ve güne başlıyoruz manilerle… Ardından KADIGÖLÜ ŞELALELERİ ’nin sevinçle güne merhaba deyişinin o güzel sesinin eşliğinde, LÖKHANE ’ye gidiyoruz. Maharetli ellerde dutun una dönüştükten sonra cevizle buluşmasını kutladığı doğal lezzetlerin tadına baktıktan sonra sıra SIRAKONAKLAR KÖYÜ ’ne geliyor. Minibüslerimize tekrar geçerek, Anadolu’daki Türk konut türlerinin gerçek bir temsilcisi kabul edilen evlerin bulunduğu köyde yürüyüşümüze başlıyoruz. Ardından Ahmet Kutsi Tecer ’in “Orda bir köy var uzakta “şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, APÇAĞA KÖYÜ ’ne gidiyoruz. Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar ulaştığı için ödüle layık görülen köyün ardından “Ta Tu Ta” (Tarım, Turizm, Takas) Projesi üyesi olan ekolojik tarım çiftliklerinden birine gidiyoruz. (“Ta Tu Ta”, Buğday Derneği tarafından yürütülen “Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası” projesinin kısa adı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan bu çiftliklerde isterseniz gidip gönüllü olarak çalışabiliyorsunuz. Çalışma karşılığında gönüllünün konaklama ve yemek ihtiyaçları çiftlik tarafından karşılanıyor. Ya da “Ben çalışamam ama oradaki hayatı görmek istiyorum!” diyorsanız, ücretli olarak konaklayabiliyorsunuz.) Ardından araçtaki yerimizi alarak, ÇEMİŞGEZEK ‘e doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Ülkemizde Devlet & Millet iş birliği ile yapılan ilk proje olma özelliğini de taşıyan, VALİ RECEP YAZICIOĞLU KÖPRÜSÜ ’nde hatıra fotoğrafı çektiriyoruz. Sonrasında adını Bizans imparatoru Çimiskes ’den alan Çemişgezek ’de, çayın kenarında keyifle yemeğimizi aldıktan sonra, UZUN HASAN TÜRBESİ ve YELMANİYE CAMİSİ ’ni ziyaret ediyor ve İN MAĞARALARI ’nı ve ÇEMİŞGEZEK KÖPRÜSÜ (TAHAR KÖPRÜSÜ) uzaktan selamlayarak, HOZAT üzerinden MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI ’na gidiyoruz. Çok sayıda endemik bitkiye ve zengin floraya ve 42.674 hektar alana sahip, Doğu Anadolu Bölgesi’ nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan, 1971 yılında milli park ilan edilen MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI’ nı ziyaret ediyoruz. Turumuzun etkileyici ziyaret noktalarından birisi olan, bakir doğanın sunduğu bu olağanüstü güzelliklere veda ederek, OVACIK ’a gidiyoruz. Munzur dağlarının güneyindeki Komünist Partili tek Belediye Başkanı seçilmiş ilçe olarak ünlenen OVACIK ’ı ziyaret ettikten sonra, (Açık ve müsait olması durumunda belediye ziyaretinde bulunarak ilçe hakkında bilgiler ediniyoruz.) Ardından sosyal yaşamı ile sürekli gündeme gelen Doğu Anadolu’muzun güzel ili TUNCELİ ’nin merkezine ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Geceleme TUNCELİ ‘deki otelimizde. 

5.Gün: Tunceli, Pertek, Tağar Vadisi, Harput, Elazığ
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, TUNCELİ ’de panoramik bir şehir turu yaparak, şehrimize veda ediyor ve PERTEK için yola çıkıyoruz. Bizi bekleyen minibüslerimize (ekstra) geçerek, SAĞMAN CAMİİTARİHİ KÖY ÇEŞMESİ ve KALE (Derun-ı Hisar) yi görüyoruz. Etkileyici manzara karşısında hayran kaldığımız tepeden aşağı inerek, ismini “Kuş Kanadı” ndan adını alan ilçemiz PERTEK ’e gidiyoruz. Panoramik olarak PERTEK KALESİ ’ni albümüz için görüntüledikten sonra KEBAN BARAJI suları altında kalmasıyla bir başka noktaya nakledilen; ÇELEBİ AĞA ve SUNGUR BEY CAMİ’ lerini ziyaret ediyoruz. Sonrasında feribotla geçerek, TAĞAR VADİSİ ’nin çöküntülerle genişleyen yerinde kayalık arazi üzerine kurulan, sularının bolluğu ve verimli toprakları ile ünlü Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Havzasındaki ilimiz ELAZIĞ’a gidiyoruz. Azık (bolluk) ili El-Azık ’tan ismini alan kentimizin ilk sakinlerinin yerleşimi olan HARPUT ANTİK KENTİ ’ne çıkıyoruz. KALE ’yi, HAMAM ’ı görerek, ARAP BABA TÜRBESİ, BALAK GAZİ ANITI, ALACALI CAMİ, ULU CAMİ ’yi ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.  Geceleme ELAZIĞ ‘daki otelimizde.

6.Gün: Hazar Gölü, Malatya, Darende, Niğde
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Ardından Ülkemizin derin tektonik göllerinden HAZAR GÖLÜ ’nü görüntüledikten sonra, MALATYA için hareket ediyor ve KARAKAYA BARAJI ’nın üzerine kurulu KÖMÜRHAN KÖPRÜSÜ ’nü geçerek, KAYISI DİYARI MALATYA ’ya ulaşıyoruz. 19.yy sivil mimarisinin en güzel örneklerinin sunulduğu BEŞKONAKLAR ’da fotoğraflarımızı çektikten sonra İNÖNÜ ANITI ve YENİ CAMİ MEYDANI ’na ulaşıyoruz. Ardından kayısı alışverişi için ŞİRE PAZARI ’nda alacağımız kısa serbest zaman sonrası, “Bulunmaz eşin !...”diyerek, yıllar önce şarkılara konu olan Malatya’dan, ayrılarak bir başka cennete doğru yol alıyoruz. DARENDE ’de TOHMA KANYONU ’nun güzelliği eşliğinde yemeğimizi alıyor, SOMUNCU BABA KÜLLİYESİ ’ni ziyaret ediyor ve bir başka ilimiz NİĞDE için yola çıkıyoruz. Türkiye’nin elma ambarı kentimizde otelimize yerleşerek konaklıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.   

7.Gün: Gümüşler Manastırı, Taşkale Tahıl Ambarları, Çatalhöyük, İzmir
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, panoramik olarak yapacağımız kent gezimizin ardından GÜMÜŞLER MANASTIRI ’na gidiyoruz. Büyük bir kaya kütlesi içerisine oyularak yapılmış ve görenleri hayrete düşüren güzellikte manastırı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra zamanı biraz daha geriye alarak ÇATALHÖYÜK ’e gidiyoruz. İnsanlığın gelişimindeki önemli bir evre olan Neolitik Çağ’ın en önemli kenti ÇATALHÖYÜK ’ün kalıntılarının boyutu, yaşayan toplumun yoğunluğu, güçlü sanatsal ve kültürel geleneklerini yakından tanıma fırsatı bulduğumuz ziyaretimizin ardından TAŞKALE ’de TAHIL AMBARLARI ’na gidiyoruz. Yine tamamen insan eliyle, kaya kütlesinin içine yapılmış yaklaşık 250 tane ambarı ve işlevini inceliyoruz. Geçmişe doğru yaptığımız bu keyifli ziyaretlerimizin ardından İZMİR ’e doğru yol alıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molalar ile akşama doğru İZMİR ’de oluyoruz. 

Müzeler ve Ören yerleri Hakkında Bilgi: Programda ismi geçen müze ve ören yerleri restorasyon, bakım veya turun gününe denk gelen bir tarihte ziyarete kapalı olabilir. Böyle bir durumda rehber insiyatifinde programda değişikliğe gidilecektir.

Fiyata Dahil Olanlar

 • Turizm Belgeli Araçlar Ulaşımlar ve Tüm Turlar
 • Oteller ’de 4 GECE Yarım Pansiyon, 1 GECE Oda Kahvaltı (Tunceli) Olmak Üzere 5 GECE Konaklama
 • Oteller ’de 4 Akşam Akşam Yemeği (Tunceli Hariç)
 • Oteller ‘de 5 Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • (+65 Yaş Üzeri +50 TL Fark ödemektedir.)

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Müze, Ören yeri, Milli park Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri ve Molalar
 • Tunceli ‘de Akşam Yemeği
 • Karanlık Kanyon ‘da Tekne Turu Gezisi
 • (Su Seviyesi Tur Yapmaya imkan verdiğinde gerçekleşir.)

Önemli Bilgiler

 • Tur programımızın fiyatlandırılması 10.01.2022 Tarihinde yapılmış olup, güne ait kur, mazot ve kdv değerleri göze alınarak yapılmıştır. Sezon içerisinde ön görülemeyen zamların artışları rakamlara yansıtılabilir.
 • Çocuk indirimlerimiz bir odada konaklayan 2 yetişkin ile birlikte sağlanır. 1 Yetişkin yanında çocuk indirimi verilmemektedir. 1 Oda da sadece 1 çocuk için indirim sağlanmaktadır.
 • 1 Oda için 3. Kişi ek yatak olabilir, orijinal yatak sözü verilmemektedir. Ancak otelin müsaitliğine göre rica edilebilir. Tur anında odaları ayırmak ve 1 DBL + 1 SNGL şekline çevirmek mümkün değildir.
 • Turlarımızdaki, hava, yol ve olağan üstü durumlardan ötürü değişiklik yapma hakkını acente saklı tutar.
 • Turun rehberi ve rehbere ait iletişim bilgisi turdan 1 gün önce SMS ile gönderilmektedir. Bunun haricinde bir bilgilendirme için aranmayacaksınız.
 • Tur otellerimiz Bölge’nin ve sınıfının iyi tesisleridir. Aynı kategori korunmak kaydı oteller değişebilir.
 • Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.
 • Turlarımız otobüs ile gerçekleştiği için turun çıkışı için yeterli katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda ödenen ücret ödendiği şekilde iade edilecektir.
 • ŞİNOTUR, tur programını bayram yoğunluğu, yağmur, yağış ve ön görülemeyen sebeplerle güzergâhında değişiklik yapabilir. Lütfen tur programının güncen sirküsünü 48 saat evvel acentadan edininiz.

Tarihler/Fiyatlar

                                                   İki Kişilik Odada Kişi Başı      Tek Kişi         Ek Yatak                 Çocuk

09.09.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 3.999,00 TL
3.499,00 TL
4.999,00 TL
4.499,00 TL
3.999,00 TL
3.499,00 TL
0 - 6 Yaş 2.499,00 TL
7 - 12 Yaş 3.099,00 TL
30.09.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 2.999,00 TL 3.999,00 TL 2.999,00 TL 0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.699,00 TL
14.10.2022 Erken Rezervasyon Fırsatı 3.999,00 TL
3.299,00 TL
4.999,00 TL
4.299,00 TL
3.999,00 TL
3.299,00 TL
0 - 6 Yaş 2.299,00 TL
7 - 12 Yaş 2.899,00 TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800