SUN EXPRESS HY.

Tur Detayı

 • Süresi: 3 GÜN-2 GECE
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 27-29 MAYIS
Tur Detayları

Erken Rezervasyon Fırsatıyla

Butik DİYARBAKIR / MARDİN-MİDYAT

27-29 MAYIS 2022

*** Cuma'dan Pazar'a / 3 gün - 2 gece ***

2 gece Mardin 4* Yay Grand Otelde Y.P Konaklama

Otel'de Sabah + Akşam Yemekleri Fiyata Dahil

DİYARBAKIR – DEYRULZAFARAN MASANSTIRI – KASIMİYE MEDRESESİ - MAĞARAKÖY– MOR GABRİEL MANASTIRI – MİDYAT – HAH KİLİSESİ– DARA ANTİK KENTİ –  MOR YAKUP KİLİSESİ – MARDİN MÜZESİ

27 Mayıs 2022, Cuma: İZMİR – DİYARBAKIR – DEYRULZAFARAN MANASTIRI – KASIMİYE MEDRESESİ  

Sabah saat 04.30 'da Sun Express kontuarı önünde buluşup check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra 05.50 uçağı ile Diyarbakır'a doğru hareket ediyor ve saat 07.45'de Diyarbakır Havalimanına iniyoruz. Bizi bekleyen aracımıza eşyalarımızı yerleştirdikten sonra kahvaltı için tarihi Hasanpaşa Hanı’na gidiyoruz. Tadı damağınızda kalacak yöresel kahvaltı sonrasında, Diyarbakır Ulu Cami'yi ziyaret ediyoruz. Tarihiyle, taş işçiliği ile biz hayran bırakan bu Camii Anadolu'nun en eski camilerinden ve İslam âleminde 5.inci harem-i şerifi olarak biliniyor. Akabinde hemen yanında bulunan, 35 yaş şiiri ile tanınan Türk edebiyatının önemli şairlerinden  Cahit Sıtkı Tarancı’nın Kültür Evi’ni  ziyaret ediyoruz. Dört Ayaklı Minare (Şeyh Mutahhar Camii) Sülüklü Hanı, Deliller Hanı’nı göreceğimiz yerler arasında. Ardından, UNESCO 39'uncu Dünya Miras Komitesi Toplantısı'nda 'Dünya Kültür Mirası' olarak tescillenen Diyarbakır Surları  ile Hevsel Bahçeleri’ ni görerek, On Gözlü Köprüyü fotoğraflıyoruz.

Diyarbakır gezimizin ardından Mardin'e doğru yola çıkıyoruz. Vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından ilk olarak eski bir güneş tapınağının üzerine kurulmuş olan Roma kalesinden dönüştürülen Deyrulzafaran Manastırı’na geçiyoruz. Kubbeleri, kemerli sütunları,  ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekân taş nakışları ile bizlere görsel bir şölen sunan manastır 640 yıl boyunca Dünya Süryanilerinin Patriklik Merkezi olmuştur. Günümüzde Mardin Metropolitinin ikametgâhı olan manastır ziyaretimizin ardından gelen akşamla birlikte son olarak Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Seyir Terasından Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Daha sonra otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

28 Mayıs 2022, CUMARTESİ: MARDİN –MAĞARAKÖY– MOR GABRİEL MANASTIRI – MİDYAT – HAH KİLİSESİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında yeni keşiflere doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız 1990’lı yılların başında terk edilmeye başlanmış, orijinal adı KIVEX, günümüzdeki adı ise Mağaraköy olan bir Ezidi Köyü. Köy gezimizden sonra buradan ayrılıyor ve Midyat'ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş, Süryani milletti için dünyada yaşayan en eski Manastırı olan Mor Gabriel’i geziyoruz. Mor Gabriel Manastırı’nı gezip “ Dak ( ben ) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekân’’ Midyat merkeze yöneliyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi’ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından Midyat’ta Süryani–Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’rüzgarın esmeğe kıyamadığı şehir’’ müze kent Midyat’ta kendimizi yaya olarak, ülkemizde gümüş Telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan Midyat çarşılarına bırakıyoruz. Serbest zaman sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınan Anıtlı HAH Kilisesi’ni ve Manastırı’nı geziyoruz. Bu Manastır yeryüzündeki, Süryani milleti için çok önemli bir kilisedir. Gelen akşamla beraber otelimize dönüş. Akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimiz yörenin meşhur Reyhani Gecesi’nde eğlenme fırsatı yakalıyor. Geceleme otelimizde.

29 Mayıs 2022,  Pazar: MARDİN – DARA ANTİK KENTİ –  MOR YAKUP KİLİSESİ – MARDİN MÜZESİ –MARDİN MERKEZ – İZMİR  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıp Roma’nın Doğudaki en önemli Garnizon Kenti olan Dara Antik Kenti’ne yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuk’taki Efes antik kentini anımsatacaktır. Mardin ilinin önemli ilçelerinden olan Nusaybin’de, Mor Yakup Kilisesi ve Zeynel Abidin Cami Külliyesi'ni gezeceğiz. Mor Yakup Kilisesi; Zeynel Abidin Cami’nin sadece 100 metre doğusunda yer almaktadır. Yukarı Mezopotamya bölgesindeki en eski kiliselerden biri olarak bilinen bu kilise, MS 309 yılında Nusaybin piskoposluğuna getirilen Mor Yakup tarafından 313 yılında inşa ettirilmeye başlanmıştır. Mor Yakup Kilisesi İle Zeynel Abidin Caminin birbirleriyle olan ilişkisi sadece yakın konumlanmalarından ibaret olmayıp ortak bir geçmişi yansıtmaktadırlar. Zeynel Abidin Cami Külliyesi; cami, minare, iki türbe ( Zeynel Abidin ve onun kız kardeşi Sitti Zeynep Türbeleri ), şadırvan, medrese odaları, mezarlık alanı ve yeni abdesthane yapılarından oluşmaktadır. Cami külliyesinde yer alan türbelerdeki Zeynel Abidin ve kız kardeşi Sitti Zeynep, Hz. Muhammed’in 13. kuşaktan torunları olup tüm İslam aleminde kutsal sayılmaktadırlar. Türbe üzerindeki kitabeye göre cami 12. yüzyılda yapılmıştır.

Sonrasında Mardin merkeze dönüyoruz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından Mardin Müzesi’ni geziyoruz. Sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını ve Sabancı Müzesi’ni geziyoruz. Kırklar Kilisesi (Mor Behnam), Cumhuriyet Meydanı, Mardin Çarşıları ( Marangozlar, Bakırcılar, Kuyumcular Çarşıları ), Ulu Cami, taş işçiliği ile Mardin’in sembolü olmuş Kız Meslek Lisesi kapısı, Zinciriye Medresesi ve Şehidiye Cami yürüyüş turumuzda göreceklerimiz arasında. Abbaralar ve tarihi Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip güzel bir gün geçiriyoruz. Meşhur Mardin Badem şekeri ve diğer alışverişlerimiz için serbest zaman alıyoruz.  Alınacak akşam yemeğimizin ardından Mardin havalimanına geçiyoruz. Check-in işlemleri sonrası Sun Express Havayolları Kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 23.05 de İzmir’e hareket. Gece saat 01.15 de İzmir’e varış ve gezimizin sonu. Başka bir gezimizde buluşmak dileğiyle…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Programda belirtilen ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • Mardin'de 4* Yay Grand vb. otelde 2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )                                       
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • ŞİNO TUR güvencesi

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İzmir / Diyarbakır gidiş – Mardin  / İzmir Sun Express HY uçak bileti ücreti
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler                                                              
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze-Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Reyhani Gecesi

Önemli Bilgiler

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden acentemiz sorumlu değildir.
 • Rezervasyon sırasında kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçaklara el bagajı alınmayacaktır. El bagajı normal bagajınızla birlikte teslim edilecektir. İç hat uçuşlarda bagaj hakkınız toplam 15 kg + 7 kg dır.
 • Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART’ı mutlaka almanızı öneririz.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile acentemiz değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Araçta, uçakta veya otelde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pandemi, mücbir sebepler (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberin verdiği zamanlamalara uymamaları gibi nedenlerden tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitlik durumuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. Trpl odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır.
 • Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik no ve HES Kodu ibrazı şarttır.
 • Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
 • Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilir.

Tarihler/Fiyatlar

 

TUR  BEDELİ

  NAKİT

 

 TEK

ÇEKİM

 

3

TAKSİT

 

6

TAKSİT

 

9

TAKSİT

 

12

TAKSİT

İki kişilik odada kişi başı

1669 TL

 1712 TL

1770 TL

1832 TL

1888 TL

 1932 TL

Tek kişilik oda

1999 TL

 2051 TL

2120 TL

2195 TL

2262 TL

 2314 TL

*** 06-12 yaş

1339 TL

 1374 TL

1420 TL

1470 TL

1515 TL

 1550 TL

*** 00-5,99 yaş

959 TL

 984 TL

1017 TL

1053 TL

1085 TL

 1110 TL

*** Çocuk indirimleri iki yetişkinin yanındaki konaklamada geçerlidir.

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800