PEGASUS HY.

Tur Detayı

 • Süresi: 6 GÜN- 5 GECE
 • Bölgeler: TRABZON-ATATÜRK KÖŞKÜ-AYASOFYA MÜZESİ-AYDER-HUSER YAYLASI-ARHAVİ-HOPA-BATUM-KARAGÖL-OVİT DAĞI-LUSTRA-KALASTER YAYLASI-BORÇKA-KEMENÇE MÜZESİ
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 11-16 / 18-23 TEMMUZ & 01-06 / 08-13 AĞUSTOS
Tur Detayları

İzmir’den UÇAKLI KARADENİZ

11-16 TEMMUZ & 18-23 TEMMUZ 2022

01-06 AĞUSTOS & 08-13 AĞUSTOS (6 GÜN-5 GECE)

1.GÜN – PAZARTESİ

Sabah 05:00 Adnan Menderes Havalimanı Pegasus kontuarı önünden check in işlemlerimizi tamamlayarak Pegasus Havayolları'nın 07:00 uçağı ile yaklaşık bir saat kırk dakikalık yolculuğun ardından Trabzon Havalimanı'na ulaşıyoruz.  Burada bizleri bekleyen aracımıza binerek Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı ve sonrasında halk tarafından satın alınıp kendilerine hediye edilen köşkü gezeceğiz. Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Ardından Trabzon’a gelen Komenos ailesi tarafından 1248-1263 yılları arasında kilise olarak yaptırılan, sonrasında cami ve savaş döneminde hastane olarak kullanılan Ayasofya Müzesi'ni geziyoruz. Trabzon’un meşhur Telkari ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Ayder yaylasının en prestijli otellerinden olan  Kaçkar Resort otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Kaçkar Resort Otel / Ayder

Günün restoranı ve lezzeti: Akçaabat Köftesi, Piyaz, Laz Böreği ( Ekstra ) 

2.GÜN – SALI

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ayder de Gelintülü Şelalesi ve Kalegon gezilerini rehberimiz ile birlikte gerçekleştirdikten sonra dileyen misafirlerimize Ayder'i daha iyi yaşayabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman dilimi içerisinde 2320 metre rakıma sahip, sıralı Kaçkar Dağları'nın eşsiz manzaralarını görebileceğimiz, aynı zamanda ayaklarınızın altında Avusor ve Kavron Vadilerini fotoğraflayabileceğimiz Huser Yaylası'na ulaşıyoruz ( Ekstra ). Unutulmaz manzaralar sonrası Huser Yaylası'nda geçirdiğimiz zamanın ardından Fırtına Deresi kenarında yörenin meşhur kırmızı benekli alabalığı, muhlama ve Laz böreği ile harmanlanmış yöresel yemeğimizi almamızın ardından dileyen misafirlerimiz ile rafting heyecanını yaşıyoruz. Bugün son olarak bir kartal yuvası konumunda bulunan Zil kale gezisini gerçekleştirdikten sonra Ayder de bulunan otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği, konaklama ve tulum eşliğinde yöresel Karadeniz eğlenceleri otelimizde.

Konaklama: Kaçkar Resort Hotel / Ayder
Günün restoranı ve Lezzeti: Fırtına Deresi Pınar Alabalık;  Lahana Çorbası,  Alabalık Tava veya Izgara, Muhlama ( Ekstra )

3.GÜN – ÇARŞAMBA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Arhavi, Hopa ilçeleri üzerinden Sarp Sınır Kapısı'na ulaşıyoruz. Yeni çipli kimlik kartlarımız ile Gürcistan tarafına geçiyor ve Karadeniz’in Gürcistan sınırlarındaki gezilerimize başlıyoruz. Ayvazowski, Garapetyan, Gabaşhvili gibi ünlü Pre-sovyet dönemi ve yaşayan ressamların eserlerinin sergilendiği Sanat Müzesi gezisi, Çarlık hâkimiyeti döneminden kalma tarihi Katedral ve Batum Şehir Parkı'nı geziyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanda yörenin meşhur Gürcü şaraplarından tatma ve alışveriş imkanı bulduktan sonra Sarp Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giriş yapıyor ardından Artvin'e ulaşıyoruz. Bir mühendislik harikası olan Deriner Barajı ile Çoruh Nehri'ni yukarıdan kuş bakışı izledikten sonra otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimize.

Konaklama: 
Grand Artvin Otel / Artvin
Günün Restoranı ve Menüsü: 
Gürcü Peyniri ( Sulguni ), Cevizli Patlıcan, Gürcü Mantısı ( Hinkali ), Peynirli Pide ( Hacapuri ), Patetesli Et, Gürcü Mantarı ve Gürcü Şarabı ( Ekstra )


Gürcistan geçişleri için önemli bilgiler;

Gürcistan’a geçişler, Türk vatandaşlarına uygulanan pasaport muafiyeti sayesinde çipli yeni kimlik kartları ile yapılmaktadır. Ehliyet ve diğer kimlik kartları ile geçiş yapılamaz.

Tur tarihinde Gürcistan'a sadece aşı kartı ile geçişe izin verilmesi durumunda Batum gezisi gerçekleşecektir. PCR testi istenmesi durumunda olası zorluklar ve belirsizliklerin önüne geçmek adına alternatif Artvin programı yapılacaktır.


Artvin Programı; 

Artvin şehir merkezinde bulunan Türkiye'nin en yüksek baraj duvarına sahip olan Çoruh nehrinin üzerine kurulmuş olan Deriner barajını görüyoruz. Sonrasından minibüslerimize biniyor ve bölgenin en yeşil ve eşsiz manzaralara sahip alanlarından biri olan Hatila vadisini gezmeye başlıyoruz. Hatila vadisi içerisinde cam teras üzerinde birbirinden güzel fotoğraflar çektikten sonra Artvin şehir merkezinde bulunan Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelini inceleyip programımızı tamamlıyoruz ( minibüs ücreti misafirlere aittir ).

4.GÜN – PERŞEMBE

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Borçka'ya ulaşıyoruz. Burada minibüslerimize binerek deniz seviyesinden 1430 metre yükseklikte bulunan çevresi yağmur ormanlarına benzeyen bir eko sisteme sahip olan Karagöl’e ulaşıyoruz (ekstra) . Karagöl'ün etrafında yapacağımız yürüyüş esnasında isteyen misafirlerimiz sandal ile göl üzerinde keyifli bir gezi yapabilir. Karagöl’ün huzur veren doğa güzelliklerini görmemizin ardından turumuz özelinde 2640 metre ile çıkılabilecek en yüksek nokta olan Ovit Dağı'na doğru hareket ediyoruz. İkizdere vadisinden ilerlerken şelalelerde fotoğraf molaları veriyor, muhteşem manzaralar ile İkizdere ilçesi üzerinden Ovit Dağı Geçidi'ne, 2640 metreye ulaşıyoruz. Bu noktada aracımızdan inerek kısa bir yürüyüş ile yayla çiçekleri arasından temmuz, ağustos aylarında dahi karların erimediği, kar sularının birikmesi ile meydana gelmiş Ovit Gölü'ne ulaşıyoruz. Göl kenarında yapacağımız yürüyüş ile yamaçlarda güneşin etkisinin az olduğu, gün içerisinde gölgenin daha fazla etki ettiği alanlarda bulunan donmuş karlar ile fotoğraflar çekildikten sonra Rize'de bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: Babillon Otel  Spa /  İyidere-Rize
Günün restoranı ve Lezzeti: 
İkizdere Esnaf Lokantası; Rize Kavurması, İspir Kuru Fasulye, Pilav, Cacık

5.GÜN - CUMA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Solaklı Vadisi'ni takip ederek Uzungöl'e ulaşıyoruz. Uzungöl'ün dinlendirici doğası eşliğinde vereceğimiz serbest zamanın ardından minibüslerimize binerek Lustra ve Karaster Yaylası'na varıyoruz. Deniz seviyesinden 2000 metrede bulunan, aynı zamanda yamaç paraşüt sporunun yapıldığı bu noktada Karadeniz yayla hayatı hakkında bilgilerimizi alıp inceleme ve doğa yürüyüşlerimiz esnasında yöresel yayla evlerini görüyor acentemizin ikramı sıcak sütlerimizi içiyoruz. Daha sonra minibüslerimiz ile tekrar Uzungöl’e ulaşıyoruz. Burada aracımıza binerek Karadeniz’in başlıca geçim kaynağı olan çay bahçeleri arasında yer alan çay fabrikasını geziyoruz. Bölgenin kalite belgeli ve kooperatif işletmesinde bulunan fabrikamızda yeşil yaprak çayın soframıza gelene kadar nasıl siyah ve kuru halini aldığını mühendislerden öğreneceğiz. Kalitesine göre farklı sınıflandırılan çaylardan alma imkânı da bulacağımız fabrika gezimiz sonrası Maçka ilçesine ulaşıyor Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisi'ne hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini gezerek Zigana dağına doğru hareket ediyoruz. Meşhur Hamsiköy sütlacını tattıktan sonra Zigana dağında bulunan otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama: İvme Otel
Günün Restoranı ve lezzeti: İnan Kardeşler; Alabalık Saç Kavurma, Kuymak ( Ekstra )
Alışveriş noktası: Araklı Çay Fabrikası 

6.GÜN – CUMARTESİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Vakfıkebir, Tirebolu üzerinden Görele'ye ulaşıyor, Kemençe Müzesi ziyareti ardından Giresun  adası ve şehir merkezini görerek Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu'da deniz seviyesinden 475 metre yükseklikte bulunan Boztepe'ye ulaştığımız zaman göreceğimiz manzara sizlere uçakla yolculuk yapıyormuşsunuz hissini verecek. Harika görüntüler eşliğinde vereceğimiz çay kahve molası sonrasında Perşembe ilçesi üzerinden Yason burnu yarımadasına varıyoruz. Argonot efsanesinin geçtiği yer olarak bilinen Yason burnunda 1869 yılında yapılan kiliseyi ve yarım adanın doğal güzelliklerini gördükten sonra Fatsa, Ünye ilçeleri üzerinden Çarşamba Göğceli Camii'ne ulaşıyoruz. Türkiye'de bulunan en büyük ve en eski ahşap cami olma özelliğine sahip bu yapıda rehberinizin anlatımları ile yığma yapı mimarisi hakkında bilgileri aldıktan sonra Samsun Havalimanı'na varıyor, Pegasus 20.15 (Sabiha Gökçen aktarmalı)  İzmir uçağı ile Adnan Menderes Havalimanı'na hareket ediyor ve bir sonraki turlarımızda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz. 

Fiyata Dahil Olanlar

 • 5 gece belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama
 • 5 akşam yemeği , 5 sabah kahvaltısı
 • Pegasus Hava Yolları ile gidiş dönüş uçak bileti
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri 
 • Son model Mercedes marka araçlar ile ulaşım
 • Şino Tur otobüs içi ikram ve hizmetleri
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Müze ve ören yeri girişleri
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 50 TL )
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Önemli Bilgiler

 • Zil kale, Borçka Karagöl ile Uzungöl'de bulunan Karaster Lustra yaylaları minibüs ücretleri fiyatlara dahil edilmiştir. 
 • Gezi süresi 5 gece 6 gün olup otel konaklaması aynıdır.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir.
 • 0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.
 • Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.
 • Haftalık turlarımızda otobus içerisinde rotasyon uygulanır.
 • Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Şino Tur Seyahat Acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir.
 • İptal durumunda Şino Tur misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. 
 • Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak değişiklik yapılabilir.
 • Hava muhalefeti nedeniyle ya da rehberinizin vermiş olduğu saatlere uyulmaması durumunda tur programında yazıldığı halde gezilemeyen yerlerden Şino Tur’un sorumluluğu yoktur.

 • En son sirkü bir öncekini geçersiz kılar.

Tarihler/Fiyatlar

Ödeme Yöntemi Peşin 3 Taksit 5 Taksit 6 Taksit 7 Taksit 9 Taksit 12 Taksit 15 Taksit 18 Taksit
Yapı Kredi 10.998,00 3.666,00 x 3
10.998,00
- 1.833,00 x 6
10.998,00
- 1.222,00 x 9
10.998,00
934,83 x 12
11.217,96
762,53 x 15
11.437,92
641,55 x 18
11.547,90
Yapı Kredi 4 Ay Ertelemeli4 Ay Ertelemeli - 3.775,98 x 3
11.327,94
- 1.924,65 x 6
11.547,90
- 1.307,54 x 9
11.767,86
- - -
Garanti 10.998,00 3.666,00 x 3
10.998,00
- 1.833,00 x 6
10.998,00
- 1.258,66 x 9
11.327,94
971,49 x 12
11.657,88
- -
İş Bankası 10.998,00 3.666,00 x 3
10.998,00
- 1.833,00 x 6
10.998,00
- 1.222,00 x 9
10.998,00
934,83 x 12
11.217,96
755,20 x 15
11.327,94
641,55 x 18
11.547,90
QNB Finansbank 10.998,00 3.666,00 x 3
10.998,00
- - (4+3 Taksit)
1.571,14 x 7
10.998,00
(6+3 Taksit)
1.258,66 x 9
11.327,94
(9+3 Taksit)
962,33 x 12
11.547,90
- -
Akbank 10.998,00 (2+1 Taksit)
3.666,00 x 3
10.998,00
- - (4+3 Taksit)
1.571,14 x 7
10.998,00
(6+3 Taksit)
1.258,66 x 9
11.327,94
(9+3 Taksit)
962,33 x 12
11.547,90
- -
Vakıfbank 10.998,00 3.666,00 x 3
10.998,00
- 1.833,00 x 6
10.998,00
- 1.246,44 x 9
11.217,96
953,16 x 12
11.437,92
- -
Halkbank 10.998,00 (2+1 Taksit)
3.666,00 x 3
10.998,00
- - (4+3 Taksit)
1.571,14 x 7
10.998,00
(6+3 Taksit)
1.234,22 x 9
11.107,98
(9+3 Taksit)
934,83 x 12
11.217,96
- -
Ziraat Bankası 10.998,00 3.666,00 x 3
10.998,00
2.199,60 x 5
10.998,00
- - (7+2 Taksit)
1.222,00 x 9
10.998,00
(10+2 Taksit)
944,00 x 12
11.327,94
(13+2 Taksit)
769,86 x 15
11.547,90
-

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800