SUN EXPRESS HY. & DOĞU EKSPRESİ TRENİ

Tur Detayı

 • Süresi: 3 GÜN-2 GECE
 • Bölgeler: ÇILDIR GÖLÜ-DOĞU EKSPRESİ İLE SARIKAMIŞ-KATERİNA AV KÖŞKÜ-SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ-KARS MERKEZ-ANİ HARABELERİ
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 03 ŞUBAT
Tur Detayları

Doğu Ekspres'li Kars & Sarıkamış Turu (2023) 

2 GECE KARS'TA KONAKLAMA

Direkt Uçuş Konforu:
İZMİR - KARS | KARS - İZMİR
Doğu Ekspresi ile Muhteşem Manzaralara Şahit Olacaksınız..
En Güzel Manzaraya Sahip Rota
KARS - SARIKAMIŞ ARASI DOĞU EKSPRESİ İLE SEYAHAT DENEYİMİ

KARS ŞEHİR TURU, ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ, SARIKAMIŞ TURU

Otellerde KAHVALTI ve AKŞAM YEMEĞİ DAHİL!

(3 GÜN-2 GECE) SÖMESTR ÖZEL PROGRAM TUR TARİHLERİ:

3.TUR: 03-05 Şubat 

Kalkış Yerleri: Adnan Menderes Havaalanı

Gezilecek Yerler: ÇILDIR GÖLÜ-DOĞU EKSPRESİ İLE SARIKAMIŞ-KATERİNA AV KÖŞKÜ-SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ-KARS MERKEZ-ANİ HARABELERİ

PROGRAM

1. Gün: İZMİR-KARS-ÇILDIR GÖLÜ

Değerli misafirlerimiz saat 8:00 da check-in işlemlerimiz için İzmir Adnan Menderes Havaalanında buluşma ve işlemler sonrası 10:00'de SUNEXPRESS ile Kars uçağımıza binerek Kars’a hareket ediyoruz. Kars Havaalanında bizi bekleyen transfer aracımız ve rehberimizle ile buluşuyoruz ve gezimize başlıyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek rötardan dolayı tur programımızın sıralamasında değişiklik yapılabilir.) Kars ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya’nın en batısında olan, yani hem doğulu hem batılı özellikleri taşımaktadır. Kars merkeze bir buçuk saatlik bir mesafede bulunan Çıldır Gölüne doğru yola çıkıyoruz. Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarıbalığının sunulduğu keyifli bir öğle yemeği molası veriyor ve gölün bu güzel manzarasını fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. Çıldır gölü çevresinde geçireceğimiz keyifli dakikalarda (mevsim şartları uygun ise) donmuş göl üzerinde delik açarak meşhur sarıbalığın avlanmasına şahit olacağız. Dileyen misafirlerimiz atlı kızaklara binebilir, dileyen misafirlerimiz donmuş göl üzerinde balık avlama tecrübesini yaşayabilir. (ekstra) Gölde yaşayacağımız keyifli zaman sonrası Kars merkezde bulunan otelimize doğru gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün: DOĞU EKSPRESİ İLE SARIKAMIŞ’A HAREKET-SARIKAMIŞ KATERİNA AV KÖŞKÜ-SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ-KARS MERKEZ-KAFKAS GECESİ

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından, saat 8:00 da kalkacak Doğu Ekspresi trenine binmek üzere Kars Garına gidiyoruz. Kars-Sarıkamış arası seyahat edeceğimiz Doğu Ekspresi’nde eşsiz manzaralara şahitlik ediyoruz. Sarıkamış Garında iniyor ve bizi garda bekleyen aracımız ile buluşuyoruz. Yekpare ağaçtan çivi kullanılmadan oluşturulmuş şu an hala özelliğini koruyan Katerina Av Köşküne gidiyoruz. Çarlık dönemine ait Türk filmlerinin çoğu bu köşk ve çevresinde çekilmiştir. Tarihte kısa bir yolculuk yaptıktan sonra dünyanın en değerli taşları arasında yer alan Obsidyen taşını görmek ve alışveriş yapmak üzere serbest zaman alıyoruz. Sarıkamış Kayak Merkezinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz kayak takımı kiralayıp kayak yapabilir, dileyen misafirlerimiz Sarıkamış manzarasına karşı sıcak içeceklerini yudumlayabilir. Serbest zamanımızın ardından Sarıkamış'ı Ruslar'dan geri almak için düzenlenen harekatta şehit düşen on binlerce Türk askeri anısına, Kazım Paşa Tepesi'nde 99 metre yüksekliğinde inşa edilen Şehitler Anıtını görüyor ve şehitlerimizi bir kez daha anıyoruz. Sarıkamış turumuzun ardından Kars merkeze geliyor ve Kars gezimize başlıyoruz. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii),İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi görüyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Kars’ın yöresel lezzetlerinde alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyor ardından akşam katılacağımız yöresel yemekler eşliğinde Kafkas gösterilerini izleyebileceğimiz KAFKAS GECESİNE gitmek için hazırlanmak üzere otelimize geliyoruz. Akşam yemeği Kafkas Eğlencesi ile beraber yöresel restaurantımızda. (ekstra)

3. Gün: ANİ HARABELERİ-İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Ermenistan sınırını belirleyen Arpaçay’ın yanı başında kurulan ve yüzyıllar boyunca canlı bir ticarete sahip olan Ani Harabeleri’ne geçiyoruz. Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntılar burada göreceğimiz tarihi eserlerden sadece bir kaçı. Rehberimizin eşsiz anlatımları ile tarihte kısa bir yolculuk yapıyoruz. Ani Harabeleri gezimizin ardından güzel anılar ile beraber dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Kars Havaalanına varıyor ve 12:45 SUNEXPRESS Havayollarına ait Kars-İzmir uçağı ile İzmir’e varıyoruz. Bir sonraki turda tekrar buluşmak dileğimizle vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olanlar

 • İzmir - Kars , Kars - İzmir arası Uçak Bileti
 • 2 Gece Otel Konaklaması
 • 2 Sabah Kahvaltısı, 2 Akşam Yemeği
 • Programda Belirtilen Tüm Turlar ve Transferler
 • Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmeti
 • Kars-Sarıkamış Arası Doğu Ekspresi Pulman Seyahat
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Tren Seyahatinde Alınan Ekstra Harcamalar
 • Kişisel Harcamalar, Alışverişler
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton & Balık Avlama Turu
 • Kafkas Eğlencesi
 • Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
 • Programda Belirtilen Ekstra Turlar
 • Tüm Öğlen yemekleri

Önemli Bilgiler

 • Uçaklı turlarda kimlik ibraz ederek rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Rezervasyon sonrası tarafınıza tur evrağı gönderilir ve kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Uçaklı turlarda isim soyisim TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin yanlış olmasından kaynaklı iptallerde Bellima Tur sorumlu değildir.
 • Uçak saatleri belirtilen havayolu firmasından alınmış olup olası rotar, saat değişiklikleri ya da iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir.
 • Hava şartlarından, uçak saat değişikliklerinden ya da mücbir sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen turlardan Bellima Tur sorumlu değildir.
 • TCDD'den kaynaklı tüm tren saati değişikliği, rötar ve iptallerden Bellima Tur sorumlu değildir. Kars-Erzurum Doğu Ekspresi Treninde, numaralı yer olmaması durumunda trenin numarasız vagonunda veya restoran bölümünde yolculuk yapılacaktır. Trende hiç yer olmaması durumunda ise Kars’tan Erzurum’a güzel manzaralar eşliğinde araç ile seyahat edilecektir.
 • Tur kalkış gününden en geç 1 gün önce rehber bilgisi, güncel buluşma saatleri ve biniş noktaları Bellima Tur tarafından SMS olarak gönderilir.

Tarihler/Fiyatlar

Tarih

İki Kişilik Odada
Kişi Başı

Tek Kişi

Ek Yatak

Çocuk

03.02.2023


4.899,00 TL


5.899,00 TL


4.899,00 TL

0 - 2 Yaş 400,00 TL
3 - 6 Yaş 3.599,00 TL
7 - 12 Yaş 3.999,00 TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800