SUN EXPRESS HY. & DOĞU EKSPRESİ TRENİ

Tur Detayı

 • Süresi: 4 GÜN-3 GECE
 • Bölgeler: ANİ SURLARI-ARPAÇAY-SELÇUKLU KERVANSARAYI-GÜRCÜ KİLİSESİ-SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİ-VAN MÜZESİ
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 31 OCAK-03 ŞUBAT
Tur Detayları

Karlar Altında Bir Kış Masalı…

Doğu Ekspresi ve Uçaklı Özel Program

KARS-SARIKAMIŞ-ÇILDIR-ANİ-DOĞUBAYAZIT-VAN

31 OCAK / 03 ŞUBAT ( 4 Gün – 3 Gece )

*** 2 GECE KARS'TA & 1 GECE VAN'DA KONAKLAMA İMKANI!

*** İZMİR'DEN KARS'A & VAN'DAN İZMİR'E DİREKT UÇUŞ İMKANI!

***KARS'TAN SARIKAMIŞ'A DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE SEYAHAT İMKANI !

***KARS'TA PUŞKİN RESTORANTTA AŞIK ATIŞMASI EŞLİĞİNDE ALINACAK AKŞAM YEMEĞİ DAHİL!

***KARS'TA ÜNLÜ KAZ EVİ'NDE KAFKAS DANSLARI EŞLİĞİNDE ALINACAK AKŞAM YEMEĞİ DAHİL!

*** VAN'DA ALINACAK YÖRESEL AKŞAM YEMEĞİ DAHİL!

*** İçişleri Bakanlığı’nın son yayımladığı genelgeye göre; aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden; otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatlerden önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığının değerlendirildiği bildirilmiştir. Uçakla gerçekleştirilecek olan seyahatlerde aşısız kişiler için PCR testi zorunluluğu devam etmektedir.

31 OCAK 2022, Pazartesi: İZMİR – KARS – ANİ ANTİK KENTİ

Sabah saat 08.00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Bagaj/bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolları'nın XQ9114 seferiyle 09.55 de Kars'a uçuş. Saat 12.10 da Kars'a varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. İlk olarak öğle yemeği için yöresel tatların en güzel örneklerini tadacağımız yerel restorana gidiyoruz. Ardından Binbir Kilise Şehri ünvanına sahip UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine dâhil olan Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük Antik Kenti ANİ ANTİK KENTİ'ne gidiyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek olan turumuzda karlar altında bir kış masalı sizleri beklemekte… Ani Surları, Araks Kilisesi, Kirkor Kilisesi, Menucehr Camii, Arpaçay, Tarihi Taş Köprü, Ermenistan sınırının sıfır noktasında olan Katedral, Nakışlı Kilise ve Kaya Yerleşimlerini geziyoruz. Ani Antik Kenti’ni gezerken Bakireler Manastırı, İçkale, Kızlar Kalesi, Selçuklu Kervansarayı, Kral Gagik Kilisesi, Gürcü Kilisesi ise panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Keyif dolu bir günün ardından Kars merkezde bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman. Belirlenen saatte akşam yemeğimizi almak üzere restoranımıza gidiyoruz. Akşam yemeğimiz Kars'ın ünlü Puşkin Restoranında Aşık Atışması eşliğinde alınacaktır. Konaklama otelimizde.

01 ŞUBAT 2022, Salı: KARS’tan DOĞU EKSPRES TRENİ ile SARIKAMIŞ – ÇILDIR GÖLÜ – KARS

Sabah erken saatte otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında belirlenen saatte Kars tren garına gidiyoruz. Doğu Ekspresi treni ile muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saat sürecek keyifli bir yolculukla ulaştığımız Sarıkamış'ta bizleri bekleyen aracımızla ilk olarak ilçe merkezinde kısa bir tanıtım turu yapıyoruz. Ardından on binlerce şehidin, isimsiz gömüldüğü Sarıkamış Şehitliği'ni ziyaret ediyor ve 93 Harbinden sonra Ruslar döneminde kraliçe Katherina için yaptırılan Av Köşkü’nü görüyoruz. Daha sonra kristal karın yağdığı ender yerlerden biri olan Sarıkamış Kayak Merkezi'ne geçiyoruz. Verilecek serbest zaman sonrasında efsanelere konu olan kışın tamamen buz tutan Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü kıyısında alınacak olan Sarı Balık menülü öğle yemeği keyfi sonrasında, Çıldır Gölü'nün eşsiz manzarası eşliğinde arzu eden misafirlerimiz gölde yürüyüş veya kızak keyfini yaşayabilirler. Öğleden sonra şehir merkezine dönüyor ve Kars merkez turumuza başlıyoruz. İlk durağımız 93 Harbinden sonra Kars’ta 40 yıl boyunca kalan Rusların inşa ettiği Taş Evler’i görüyoruz. Zamanın mekâna dönüştüğü yer olarak adlandırdığımız, Kars Müzesi ve Kafkas Cephesi Harp Müzesini geziyoruz. Osmanlı Taş Köprüleri ve Hamamlarını, şehirdeki Ermeni Kilise’lerinden biri olan 12 Havari’ler Kilise’sini (Kümbet Camii), Maneviyatını hissedeceğiniz Eb’ul Hasan Harakani Türbesini geziyoruz. Namık Kemal Evi, Eski Vali Konutu, Eski Defterdarlık ve tarihi Kars sokakları görülecek yerler arasında olacak. Alışveriş için serbest zaman. Kars kaşarı, Kars balı, Kars ketesi, Kars damal bebekleri alınabilecek ürünler arasında bulunmaktadır. Akşam yemeğimizi almak üzere Vedat Milör ve Mehmet Yaşin gibi ünlü gurmelerden tam not alan, ünlü kişilerin de Kars'a gittiklerinde uğrak mekânı olan Kars Kaz Evi'ne gidiyoruz. Kafkas Dans Gösterisi eşliğinde alınacak olan kaz, evelik çorba, yoğurt, turşu, komposto, salata ve Kars helvasından oluşan akşam yemeğinin lezzetine ve keyfine eminiz ki doyamayacaksınız. Konaklama otelimizde.

02 ŞUBAT 2022, Çarşamba: KARS – IĞDIR – DOĞUBAYAZIT ( İSHAK PAŞA SARAYI ) – MURADİYE ŞELALESİ – VAN

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Digor Ermenistan sınırı boyunca Doğubayazıt’a hareket ediyoruz. Tüm ihtişamıyla Ağrı Dağlarını ve Iğdır şehir merkezini görüyoruz. Varışımızı takiben Türk mimari tarihinin en güzel eserlerinden İshak Paşa Sarayı'nı ve eski Urartu yerleşimlerini geziyoruz. Öğle yemeğimizi Doğubayazıt’ta alacağız. Tendürek Volkanik Dağı'nı ve Çaldıran Ovası’nı panoramik olarak görüyoruz. Tamamen buz tutmuş Muradiye Şelalesini gördükten sonra Van’daki otelimize yerleşiyoruz. Dinlenme. Akşam yemeğimizi almak üzere yerel restoranımıza gidiyoruz. Konaklama otelimizde.

03 ŞUBAT 2022, Perşembe: VAN – İZMİR

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak Van Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Van Kültür Evini ziyaret ediyoruz. Ardından Arubani Art Gezisi ile ( Urartu Gümüş Sanatı ve Ermeni Savat Gümüşü…) turumuza devam ediyor ve  alışveriş için serbest zaman veriyoruz.  Şehir merkezinde Van Otlu Peyniri,  Van Balı gibi yöresel ürünleri satın alarak bu harika turumuzu sonlandırıyoruz. Belirlenen saatte Van Havalimanı'na hareket ediyoruz. Bagaj/bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolları'nın XQ9185 sefer sayılı saat 14.40 uçuşuyla İzmir’e hareket. Saat 17.10 da İzmir’e varış ve gezimizin sonu. Bir başka gezimizde görüşmek dileğiyle…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Sun Express HY ile İzmir / Kars gidiş & Van / İzmir dönüş uçak biletleri
 • Kars / Sarıkamış Doğu Ekspresi Tren Bileti
 • Lüks araçlarla ulaşım ve tüm çevre gezileri
 • 2 Gece Kars'ta + 1 gece Van'da otel konaklaması
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları
 • Kaz Evi'nde alınacak Kafkas Dans Gösterisi Eşliğinde alınacak akşam yemeği
 • Puşkin Restaurantta Aşık Atışması Eşliğinde alınacak akşam yemeği
 • Van'da Restoranda yöresel lezzetlerle alınacak akşam yemeği
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Tursab Seyahat Sigortası
 • Şino Tur Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Otelde Alınan Ekstra Yiyecek ve İçecekler
 • Müze-Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Çıldır Gölü Kızak Keyfi ( Hava Şartlarına Bağlı )
 • Sarıkamış Telesiyej Ücreti
 • Öğle Yemekleri

Önemli Bilgiler

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, rötardan, grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb.) durumlar yüzünden uçuş iptallerinden acentemiz sorumlu değildir.
 • Rezervasyon sırasında kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak rezervasyon görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Uçaklara el bagajı alınmayacaktır. El bagajı normal bagajınızla birlikte teslim edilecektir. İç hat uçuşlarda bagaj hakkınız toplam 15 kg + 7 kg dır.
 • Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART’ı mutlaka almanızı öneririz.
 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile acentemiz değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Araçta, uçakta veya otelde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pandemi, mücbir sebepler (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberin verdiği zamanlamalara uymamaları gibi nedenlerden tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  acentemiz sorumlu tutulamaz.
 • 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitlik durumuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. Trpl odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır.
 • Turlarımızda zorunlu Tursab seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik no ve HES Kodu ibrazı şarttır.
 • Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
 • Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilir.

Tarihler/Fiyatlar

TUR BEDELİ

NAKİT

TEK

SLİP

3

TAKSİT

6

TAKSİT

9

TAKSİT

İki kişilik odada kişi başı

2650 TL

 2720 TL

2800 TL

2900 TL

2995 TL

Tek kişilik oda

3150 TL

 3230 TL

3340 TL

3455 TL

3560 TL

*** 06-12 yaş

2150 TL

 2200 TL

2280 TL

2360 TL

2430 TL

*** 02-06 yaş

1650 TL

 1690 TL

1750 TL

1810 TL

1865 TL

 *** Çocuk indirimleri iki yetişkinin yanındaki konaklamada geçerlidir.

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800