Tur Detayı

 • Süresi: 3 GÜN-3 GECE
 • Bölgeler: AVANOS, UÇHİSAR, GÜVERCİNLİK VADİSİ, GÖREME, IHLARA VADİSİ, AŞK VADİSİ
 • Başlangıç Noktası: İZMİR
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 17-20 MART
Tur Detayları

Sömestr Özel KAPADOKYA

17-20 MART

*** İçişleri Bakanlığı’nın son yayımladığı genelgeye göre; aşısız veya aşı sürecini tamamlamayan ve son 180 gün içinde hastalığı geçirmemiş kişilerden; otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatlerden önce PCR testi ile tarama yapılmasına gerek olmadığının değerlendirildiği bildirilmiştir. Uçakla gerçekleştirilecek olan seyahatlerde aşısız kişiler için PCR testi zorunluluğu devam etmektedir.

27 OCAK 2022, Perşembe ( Güvenli gece yolculuğu…)

Gece saat 22.45 de Fahrettin Altay Meydanı Pamukkale seyahat önü, 23.00 da Üçyol Ziraat Bankası önü, 23.15 de Alsancak Lozan Meydanı Fuar kapısı önü, 23.30 da Yunuslar Mavikule önü, 23.45 de Mavişehir Ege Park Havaş önü ve 23.55 de Bornova Ege Kampüs kavşağından hareket ile güzel atlar ülkesi Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz.

28 OCAK 2022, Cuma

Salihli, Kula, Uşak ve Afyon güzergâhı üzerinden yolda verilecek kısa molalar sonrası sabah saatlerinde Konya’ya varıyoruz. ( Uçak ile gelen misafirlerimizle buluşma ) Güzel bir sabah kahvaltısıyla bugünkü programımıza başlıyoruz. Konya denilince akla gelen ilk şey tabii ki Mevlana Dergâhı: Tanrı ve insan sevgisini birleştiren, sevgiyi arayanların bu yeri gezmeden geçmesi mümkün değildir. Ardından Aksaray üzerinden Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ülkemizin doğal güzelliklerinden bir tanesi olan Ihlara Vadisi içinde birçok kiliseyi barındırmaktadır. Bu kiliselerden Yılanlı ve Ağaçaltı Kiliselerini görüyoruz. Arzu eden misafirlerimizle vadinin içinden akan Melendiz Çayı boyunca keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ihlara Vadisi’nin içinde yer alan Belisırma Köyü’nde verilecek çay/kahve molasının ardından aracımızla Ihlara Vadisi’nin bitiş noktasında bulunan Selime Katedrali’ne gidiyoruz. Katedral yapısı, kervan yolu, kiliseleri, peribacaları ve manzarasıyla Kapadokya'ya gelen turistlerin gözdesidir. Öğle yemeğimizi Melendiz Çayı kıyısında bulunan restaurantımızda alıyoruz. Sonrasında harika bir manzaraya sahip olan Güvercinlik Vadisi’ne gidiyoruz. Doğanın dev bir anıt görünümüne soktuğu, insanlığın da yıllarca barındıkları ilginç kaya oluşumlarına tanık oluyoruz. Sonrasında Kapadokya’nın en yüksek yerleşimi olan noktada yer alan Uçhisar Kalesini panoramik olarak görme fırsatı yakalıyoruz. Kapadokya'nın simgesi Üç Güzeller Peribacalarını görüyor ve verilecek fotoğraf molasının ardından Ürgüp’te bulunan 5* Perissia Hotel & Convention Center’a gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

29 OCAK 2022, Cumartesi

Sabah arzu eden misafirlerimizle Balon Turu’na (ekstra – hava koşulları müsait olursa) katılıyoruz. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında  Kapadokya’da gezilecek en güzel duraklardan biri Mustapaşaya gidiyoruz. Panoramik olarak eski Rum evleri arasındaki gezimizi tamamlayıp, bölgedeki en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehrini ziyaret ediyoruz. Burası büyük bir topluluğu içinde barındıracak ve ihtiyaçlarını karşılayacak mekânlardan olmaktadır. Bölgede bulunan bir diğer örnek olan Kaymaklı Yeraltı Şehri’nden farklı olarak Derinkuyu’da bir misyonerler okulu, günah çıkartma yeri, vaftiz havuzu ve ilgi çekici bir kuyu da bulunuyor. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’ne hareket ediyoruz. Göreme Açıkhava Müzesi, M.S. IV. Yüzyıldan XIII. yüzyıla kadar yoğun bir şekilde manastır hayatına ev sahipliği eden bir kaya yerleşim yeridir. Göreme Açık Hava Müzesi’nde Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basileus Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise yapılarını geziyoruz. Alınacak öğle yemeği sonrasında istikametimiz, birçok fotoğrafın çekildiği meşhur nokta O Ağacın Altı oluyor ve kısa bir kahve molası veriyoruz. Kapadokya ‘nın en güzel bölgelerinden biri olan Çavuşin’i ziyaret ediyoruz. Köyün içinde bulunan eski cami, küçücük patika yollarını ve eski köyün zirvesini görüyor ve gezimize peribacalarının oluşumunun en iyi örneklerini görebileceğimiz Paşabağ Vadisi ve Devrent Vadisi ile devam ediyoruz. Çok farklı peri bacaları oluşumlarını gözlemliyoruz. Keyifli bir günün sonunda otelimize dönüyor ve akşam yemeğimizin ardından, arzu eden konuklarımızla Kapadokya’ya özgü mağaralara oyularak yapılan eğlence mekanlarındaki Türk Gecesi’ne (ekstra) katılıyoruz.

30 OCAK 2022, Pazar

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Aşk Vadisinde sabah yürüyüşü yapacağız. Diğer adı ile Bağlıdere Vadisi olarak da bilinen bu enfes görselliğe sahip yer, şehrin gri renklerinden kurtulmak ve kendinizi doğaya atmak için güzel bir fırsat. Çömlekçilik sanatını görmek için Avanos’a doğru yol alıyoruz. “Arar isen gerçek Meryem oğlunu, elindeki sırığından bellidir. Kör de bilir Avanos’un yolunu, testi bardak kırığından bellidir.” diyen Aşık Seyrani de bu dizeleri Avanos’un yol kenarlarının eski haline ithafen yazmıştır. Avanos’ta çömlek atölyelerine uğruyoruz. Ardından bölgede çıkan değerli taşları görmek için Onyx atölyesine varıyor, taşın yapısı ile ilgili bilgiler alıyoruz. Dileyen konuklarımız alışveriş yapabilirler. İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Konya’ya varmadan önce Sultan Han Kervansarayını geziyoruz. Keyifli bir yolculukla akşam geç saatlerde İzmir’e varış. Başka bir gezimizde buluşmak dileğiyle…

Fiyata Dahil Olanlar

 • Programda belirtilen ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • 5* PERİSSİA HOTEL & CONVENTION CENTER’da vb. 2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )                                       
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • ŞİNO TUR güvencesi

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler                                                              
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze-Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Türk Gecesi
 • Balon turu ( hava şartları uygun ise )

Önemli Bilgiler

  •  Turlarda müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART’ı mutlaka almanızı öneririz.
  •  Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
  •  Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  •  Otellerde aynı standartlarda olmak koşulu ile acentemiz değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  •  Araçta, uçakta veya otelde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir.
  •  Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
  •  Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
  •  Pandemi, mücbir sebepler (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberin verdiği zamanlamalara uymamaları gibi nedenlerden tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden  acentemiz sorumlu tutulamaz.
  •  3 Kişilik odalar, otellerin müsaitlik durumuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçük olabilir. Trpl odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır.
  •  Turlarımızda zorunlu seyahat sigortası yapılmaktadır. Doğum tarihi, T.C. Kimlik no ve HES Kodu ibrazı şarttır.
  •  Seyahat sigortası, acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
  •  Erken Rezervasyon, Promosyon ve Uçaklı Turlarda iptal-iade ve değişiklik hakkı yoktur.       
  •  Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilebilir.

Tarihler/Fiyatlar

 

TUR  BEDELİ

   

NAKİT

 

TEK

ÇEKİM

3

TAKSİT

 

6

TAKSİT

 

 

9

TAKSİT

 

12

TAKSİT

İki kişilik odada kişi başı

899 TL

 922 TL

954 TL

987 TL

1017 TL

 1041 TL

 Tek kişilik oda

1099 TL

 1128 TL

1166 TL

1207 TL

1244 TL

 1272 TL

 *** 06-12 yaş

699 TL

 717 TL

742 TL

768 TL

791 TL

 809 TL

 *** 02-06 yaş

 599 TL

 615 TL

636 TL

658 TL

678 TL

 694 TL

*** Çocuk indirimleri iki yetişkinin yanındaki konaklamada geçerlidir.

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800