2 KİŞİ FİYATIDIR.

Kılavuz

 • Süresi: 7 GÜN-6 GECE
 • Bölgeler: Efes Antik Kenti, Şirince, Kuşadası Değirmen Çiftliği, Bafa Gölü, Bodrum Tekne Turu, Gökova Tekne Turu,Azmak Çayı, Aşıklar Yolu, Dalyan,Kaya Mezarları,İztuzu Plajı,Ölüdeniz, 12 Adalar Tekne Turu,Şovalye Adası,Akvaryum Koyu,Yasıcalar Adası,Göbün Koyu,Kızılada,Tavşan Adası, Saklıkent Kanyonu,Kaş,Kekova Tekne Turu, Köprüçay,Rafting,Aspendos,Düden Şelalesi
 • Tarihler: 27/06/2021-03/07/2021
Tur Detayları

Pazar
Sabah 09.00 Ege Üniversitesi Acil Çıkış Kapısı önünden hareket ile ülkemizin en büyük antik yerleşimi olan Efes Antik Kenti'ni geziyoruz ( Odeon, Bouluterion, Domitian Meydanı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Skolastika Hamamı, Celcius Kütüphanesi, Aşk Evi, Tiyatro, Agora gibi yapılar göreceğimiz yerler arasında ). Efes ziyaretimizin ardından ev yapımı meyve şarapları ile ün salan Şirince yerleşimini geziyoruz. St.John Kilisesi'ni ve çarşıyı gezdikten sonra minyatür bir doğal park olan Değirmen Çiftliği'ne gidiyoruz. İçerisinde organik tarımın yapıldığı büyük emekler ile oluşturulmuş bu noktada ilk olarak Zeytinyağı Tarih Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Zeytinyağının üretim aşamasından soframıza gelene kadar hangi yollardan geçtiğinin öyküsüne tanıklık yapacağımız müze gezisi sonrası, tamamı ile çiftlikte üretilen organik ürünler ile oluşturulmuş öğle yemeği sonrası ( Ekstra ) Ay tanrıçası Selene ile çoban Endymion’un aşkına ev sahipliği yapan Bafa Gölü'nde akşam çaylarımızı yudumladıktan sonra Bodrum'da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 
Konaklama:  Türkbükü Hill Otel Bodrum  
Öğle Yemeği:
 Değirmen Çiftliği
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir. 

Pazartesi
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Bodrum tekne turumuza başlıyoruz. Birbirinden güzel koylarda
( Akvaryum Koyu, Camel Beach, Tavşan Adası vs. ) vereceğimiz yüzme molalarında Ege denizinin tadını çıkarabilir ve birbirinden eğlenceli aktivitelerden ( Banana, Jet Ski, Paragliding ) faydalanabilirsiniz. Tekne turumuzun ardından yel değirmenlerini ve Zeki Müren Koyu'nu fotoğrafladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz Bodrum gece hayatının tadını çıkarabilirler.
Konaklama:  Türkbükü Hill Otel Bodrum 
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Teknede; Çupra veya tavuk şinitzel, makarna, salata ve karpuz ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

Salı
Sabah saatlerinde otelimizde ayrılarak Yatağan, Muğla üzerinden Gökova Körfezi'ne ulaşıyor ve tekne turumuza başlıyoruz. Denizler tanrısı Poseidonun sarayına ev sahipliği yapan Gökova Körfezi'nin muhteşem koylarında
( Yeşil Deniz, Lacivert Koy, Zeytinlik… ) vereceğimiz yüzme molaları ile deniz ve güneşin keyfini çıkarıyoruz.
Tekne turumuzun ardından doğal bir akvaryum niteliğinde olan Azmak Çayı üzerindeki tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gökova Körfezi'nden ayrıldıktan sonra bir çok Türk filminde set olarak kullanılmış ve Okaliptüs ağaçları ile süslenmiş olan Aşıklar Yolu'nda yapacağımız yürüyüşün ardından Marmaris'te bulunan otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Marmaris gecelerini keşfe çıkıyoruz.
Konaklama:
 Sesin Otel vb.
Öğle Yemeği: 
Teknede; Çupra, levrek, tavuk ya da köfte, makarna, salata ve karpuz ( Ekstra )
Akşam Yemeği: 
Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir. 

Çarşamba
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Marmaris’ten ayrılıyor ve Dalyan’a geçiyoruz. Dalyan’dan bineceğimiz Piyadetipi teknemiz ile Köyceğiz Gölünü denize bağlayan kanal üzerindeki turumuza başlıyoruz. Byblis ve Kaunos arasındaki hüzünlü aşk hikayesini ve Kaunos Antik Kenti nekropolünde bulunan kaya mezarları ile ilgili bilgileri rehberimizden dinledikten sonra Caretta Carettaların ülkemizdeki en önemli yumurtlama alanları arasında bulunan muhteşem İztuzu Plajına ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz mavi yengecin ( Pavurya ) tadına bakabilirler. Plajda vereceğimiz serbest zamanın ardından öğle yemeğimizi alıyoruz. Dalyandan ayrıldıktan sonra Göcek üzerinden ilerleyerek Katrancı Koyu'nun muhteşem manzarasını fotoğraflıyor ve ülkemizdeki en güzel Lagün ( Deniz Kulağı ) örneklerinden biri olan Ölüdeniz'e geçiyoruz.
Rehberimiz Belcekız efsanesini sizlere aktardıktan sonra Ölüdeniz'de vereceğimiz yüzme molasının ardından terk edilmiş bir Rum yerleşimi olan Kayaköy'ü geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Fethiye barlar sokağı turumuzu gerçekleştiriyoruz.
Konaklama:  Atapark Otel Fethiye vb.
Kahvaltı: 
Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: 
Dalyan'da açık büfe sıcak, soğuk yemekler, meyve, tatlı ( Ekstra )
Akşam Yemeği: 
Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir. 

Perşembe
Sabah otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından 12 Adalar tekne turuna başlıyoruz. Tarih içerisinde meydana gelen tektonik hareketler neticesinde oluşmuş ve çoğu mavi bayrak ödülüne sahip koyları görmek ve akyaryumu andıran koylarda yüzme molaları vermek için 12 Adalar turunu yapacağımız teknemize doğru hareket ediyoruz. Tam gün vereceğimiz yüzme molalarının ardından ( Şovalye Adası, Akvaryum Koyu, Yasıcalar Adası, Göbün Koyu, Kızılada, Tavşan Adası göreceğimiz yerler arasında ) limana geri dönüyor ve otobüsümüze binip otelimize ulaşıyoruz.
Konaklama: Atapark Otel Fethiye vb. 
Kahvaltı:
 Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Teknede; Çupra, tavuk ya da köfte, makarna, salata ve karpuz. ( Ekstra ) 
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

Cuma
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Saklıkent Kanyonu'nda buz gibi sularında yürüyerek kanyon gezimiz yapıyoruz. Saklıkent'ten ayrıldıktan sonra Kaputaş Plajı'nı yukarıdan fotoğrafladıktan sonra ülkemize en yakın Yunan Adası olan Meis Adası'na komşu olan, antik dönemde Antiphellos olarak anılan Kaş merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Kekova Körfezi'ne geçiyoruz. Themiussa ( Üçağız ) Köyü'nden bineceğimiz teknemiz ile Kaleköy, Tersane Adası, Batık Şehir ve Hamidiye Koyu'nu gördükten sonra Kekova’dan ayrılıyor Finike, Kemer güzergahı üzerinden Antalya'da bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Antalya Kaleiçi ve barlar sokağını gezilerini yapıyoruz.
Konaklama: Bbusiness Otel Antalya vb. 
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.
Öğle Yemeği: Izgara tavuk, Açık büfe, Soslu yoğurtlu makarna, Taze fasulye, Salata büfesi ( Ekstra )
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe şeklindedir.

Cumartesi
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Köprüçay'a ulaşıyoruz. Tüm misafirlerimizin rahatlıkla katılabileceği rafting sporunu Köprüçay'ın berrak sularında gerçekleştirdikten sonra ( Ekstra ) ülkemizdeki antik tiyatroların en güzel örneklerinden olan Aspendos tiyatrosunu geziyoruz.
Günün yorgunluğunu Düden Şelalesi'nde attıktan sonra Antalya Havalimanı'na ulaşıyoruz.
Sun Express Havayolları 20:15 İzmir uçağı ile Adnan Menderes Havalimanı'na hareket ediyor, başka bir turumuzda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

 • 6 gece yarım pansiyon otel konaklaması (6 Akşam yemeği,6 Sabah kahvaltısı)
 • Otobüs ile gidiş uçak ile dönüş
 • Profesyonel Rehberler Eşliğinde Tüm Çevre Gezileri
 • Programda belirtilen Tekne Turları
 • Mercedes marka araçlar ile ulaşım 
 • Touristica otobüs içi ikram ve hizmetleri 
 • Touristica güvencesi ile Tursab seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Öğle Yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler 
 • Müze Kart Ücreti 70 TL. T.C.Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerlerine 1 yıl boyunca ücretsiz giriş imkanı sağlar.  (Misafirler müze kartlarını, tur öncesi ya da tur esnasında müze girişlerinde temin edebileceklerdir.)
 • Ören yeri girişleri
 • Programda Ekstra Olarak belirtilen Gezi ve Eğlenceler 

Önemli Bilgiler

Gezi süresi 6 gece 7 gün olup otel konaklaması aynıdır.  0-2 yaş çocuklara otobüste koltuk ve otel konaklamasında yatak verilmez.Turlarımız otobüs, otel, tur programı ve rehberlik hizmetleriyle bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez. Rezervasyon esnasında otobüs koltuk numarası verilmez.Haftalık turlarımızda araç içerisinde rotsayon uygulanır.Yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde tur hareket tarihinden 20 gün öncesine kadar Touristica seyahat acentesi turu iptal etme hakkına sahiptir. İptal durumunda Touristica misafirlerine bizzat haber vermek ile yükümlüdür. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde mücbir,öngörülemeyen ve engellenemeyen sebepler nedeniyle değişiklik yapılabilir.Böyle bir durumda tur başlamadan misafir onayı alınır. 

Tarihler/Fiyatlar

27 Haziran-3 Temmuz 2021  /  7 GÜN  - 6 GECE

4 / 10 Temmuz 2021  /  7 GÜN  - 6 GECE

11 / 17 Temmuz 2021  /  7 GÜN  - 6 GECE

25 / 31 Temmuz 2021  /  7 GÜN  - 6 GECE

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800