OTOBÜSLÜ

Bilgilendirme

Avrupa’nın tüm popüler şehirlerini keşfetme fırsatı bulduğumuz bu gezimizde Paris’ten Roma’ya Amsterdam’dan Barselona’ya Avrupa’nın tüm yıldızlarını ziyaret ediyoruz.

Kılavuz

 • Süresi: 20 Gün
 • Tarihler: 4 Temmuz - 23 Temmuz
Tur Detayları

OTOBÜS İLE 17 gece KONAKLAMALI

KLASİK AVRUPA TURU

4 TEMMUZ – 23 TEMMUZ 2020 – KİŞİ BAŞI 1.540 €

FRANSA – HOLLANDA -  BULGARİSTAN – MACARİSTAN- ÇEKYA - AVUSTURYA SLOVENYA - HIRVATİSTAN – VATİKAN – BELÇİKA – SIRBİSTAN – MAKEDONYA- YUNANİSTAN – İTALYA MONAKO PRENSLİĞİ

 

 1. Gün: Antalya, İzmir

10:00 : Antalya’dan hareket

12.00: Isparta’dan hareket

18.00: İzmir’den hareket.

Geceleme otobüste

2.Gün: Selanik YUNANİSTAN

16:00 : Yunanistan’ın önemli şehirlerinden Selanik’e varış, Selanik şehir turu, otele yerleşme ve serbest zaman. (Atatürk’ün Doğduğu Ev, Aristotales Caddesi ve Meydanı, Beyaz Kule, Bey Hamamı, Selanik Kordon Boyu görülecek yerlerden bazılarıdır)

3.Gün Selanik YUNANİSTAN - Üsküp MAKEDONYA - Belgrad SIRBİSTAN

08:30 : Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası otelden ve Selanik’ten ayrılış.

12:00 : Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varış, Üsküp şehir turu ve serbest zaman. (Üsküp Kalesi, Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Makedonya Ulusal Arkeoloji Müzesi, Büyük İskender Anıtı, Müslümanların yerleşim bölgesi olarak bilinen Eski Şehir, Vardar Nehri, II. Filip Meydanı görülecek yerlerden bazılarıdır.

15:00 : Üsküp’ten hareket.

21:00 : Belgrad’a varış otele yerleşme ve serbest zaman.

4.Gün Belgrad SIRBİSTAN - Budapeşte MACARİSTAN

08:00 : Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Belgrad Şehir Turu için otelden ayrılış.  (Parlamento, Belgrad Belediye Binası, Moskova Oteli, Kale Meydan, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Nebojsa Kulesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı, Savaş Adası, Fikir Bayir, Knez Mihailova Caddesi görülecek yerlerden bazılarıdır.)

11:00 : Belgrad’dan hareket.

17:00 : Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye varış, Budapeşte şehir turu, otele yerleşme ve serbest zaman. (Kahramanlar Meydanı, Budin Kalesi, Matyaş Kilisesi ,Parlamento Binası ,Citadella, Tuna Nehri ,Balıkçılar Burcu, Zincirli Köprü görülecek yerlerden bazılarıdır)

5.Gün Budapeşte, Estergon, Szentendre, Budapeşte MACARİSTAN

10:00 : Günübirlik turumuz için otelimizden ayrılış.

12:00 : Estergon’a varış. (Estergon Kalesi, Estergon Bazilikası gezilecek yerler arasındadır)

14:00 : Estergon’dan Hareket.

15:00 : Szentendre’ye varış.

18:00 : Szentendre’den hareket.

19:00 : Budapeşte’ye  ve otele geri dönüş. Geceleme otelimizde.

6.Gün Budapeşte MACARİSTAN - Viyana AVUSTURYA - Prag ÇEKYA

08:00 : Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası otelden ve Budapeşte’den ayrılış,

12:00 : Avusturya’nın başkenti Viyana’ya varış, Viyana şehir turu ve serbest zaman. (Hoffbourg Sarayı, Ring Caddesi, Aziz Stephan Kathedrali, Parlemento Binası, Mozart’ın Evi görülecek yerler arasındadır.)

18:00 : Viyana’dan hareket.

22:30 : Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’a varış, otele yerleşme serbest zaman

7.Gün Prag ÇEKYA

08:00 : Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası Prag şehir turu için otelden ayrılış, Prag şehir turu ve serbest zaman. Şehir turumuz toplu ulaşım araçları ile yapılacaktır.Gecelememiz tekrar Prag’ta.(Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat görülecek yerlerden bazılarıdır. )

 8.Gün Prag, Terezin, Karlovy Vary ÇEKYA - Frankfurt ALMANYA

08:00 : Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası Prag’dan hareket.

10:00 : Terezin’e varış ve Terezin turu. (İmparator II. Joseph tarafından krallığın korunması maksadı ile yaptırılmış, 18. Yüzyıl’ın sonunda ise tamamen değişmiş ve II. Dünya Savaşı’nda Nazilerce, Toplama Kampı haline getirilmiş Terezin Kalesi’ni göreceğiz.)

12:00 : Terezin’den hareket.

14:00 : Karlovy Vary’e varış ve Karlovy Vary turu. (Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan şirin kasaba Karlovy Vary’de, Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar görülecek yerlerden bazılarıdır.)

16:00 : Karlovy Vary’den hareket.

20:00 : Almanya’nın önemli şehirlerinden Frankfurt’a varış, panoramik şehir turu, otele yerleşme ve serbest zaman. (Avrupa Merkez Bankası, Römer Platz, Frankfurt Gökdelenleri görülecek yerler arasındadır.)

9.Gün Frankfurt ALMANYA - Zaanse Schans, Amsterdam HOLLANDA - Brüksel BELÇİKA

07:00 : Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası otelden ve Frankfurt’tan ayrılış.

12:00 : Hollanda’nın şirin turistik kasabası Zaanse Schans’a varış, Zaanse Schans turu ve serbest zaman. Bu turumuzda Peynir ve Tahta Ayakkabı Fabrikalarını geziyor ve ayrıca Hollanda’nın ünlü yel değirmenlerini görme fırsatı yakalıyoruz.

14:00 : Zaanse Schans’dan hareket.

15:00 : Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a varış, Amsterdam şehir turu ve serbest zaman. (Dam Meydanı, Red Light District, Amsterdam Kanalları, Madame Tussauds bal mumu müzesi, Kraliyet Sarayı görülecek yerlerden bazılarıdır.)

20:30 : Amsterdam’dan hareket.

22:30 : Belçika’nın başkenti Brüksel’e varış, panoramik şehir turu, otele yerleşme ve serbest zaman.

10.Gün Brüksel, Brugge BELÇİKA - Paris FRANSA

08:00 : Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası otelden Brüksel şehir turu için ayrılış ve serbest zaman. (Atomium, Cinquantenaire, Grand Place görülecek yerler arasındadır.)

12:00 : Brüksel’den hareket.

14:00 : Brugge’e varış ve Brugge turu.Bu turumuzda yel değirmenleri, kanalları, muhteşem tarihi yapıları ile Kuzeyin Venedik’i olarak bilinen, yıllar önce kurulmuş ve sanki bir daha hiç dokunulmamış hissi veren ortaçağ şehri Brugge’yi ( Brüj ) keşfediyoruz

17:00 : Brugge’den hareket.

21:00 : Fransa’nın başkenti Paris’e varış,  otele yerleşme ve serbest zaman.

 11.Gün Paris FRANSA

08:30 : Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış, şehir turu ve tüm gün Paris’te serbest zaman.(Eyfel Kulesi, Şanzelize Caddesi, Zafer Takı, Notre Dame Katedrali, Louvre Müzesi, Concorde Meydanı, Sacre Coeur Bazilikası, Sen Nehri görülecek yerler arasındadır) Serbest zamanınızda Versay Sarayını ya da Mona Lisa gibi bir çok değerli eserin sergilendiği Lourve müzesini ziyaret edebilir, Şanzelize caddesinde alışverişin keyfini çıkarabilir ya da tüm gün DisneyLand’da eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Geceleme tekrar Paris otelimizde

 12.Gün Paris, Lyon, Nice FRANSA

08:00 : Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası otelden ve Paris’ten ayrılış.

14:00 : Fransa’nın ünlü diğer bir şehri Lyon’a varış, Lyon şehir turu ve serbest zaman.Vieux Lyon ( Eski Şehir ), St. Jean Katedrali, Güzel Sanatlar Müzesi, Lyon City Hall, Bartholdi Çeşmesi, Terraux Meydanı görülecek yerler arasındadır.

17:00 : Lyon’dan hareket.

21:30 : Fransız Rivierasının önemli şehirlerinden Nice’e varış, otele yerleşme ve serbest zaman.

 13.Gün Nice, Eze, FRANSA - Monte Carlo MONACI - Roma İTALYA

07:30 : Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılış, Nice’den hareket

09:00 : Eze kasabasına varış ve Parfüm fabrikası ziyareti.

10:00 : Eze’den hareket.

10:30 : Dünyaca ünlü şehir Monte Carlo’ya varış, Monte Carlo şehir turu ve serbest zaman. Formule 1 Pisti Sokaklar, Monte Carlo Kumarhaneleri, Okyanus Bilimleri Müzesi, Cafe de Paris, Casino Meydanı görülecek yerler arasındadır.

14:00 : Monte Carlo’dan hareket.

23:59 : Roma’ya varış, Otele yerleşme.

14.Gün Roma İTALYA , Vatikan ,VATİKAN

10:30 : Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası o İtalya’nın önemli şehirlerinden Roma ve Vatikan şehir turu için otelden ayrılış, Roma ve Vatikan şehir turu ve serbest zaman. (Kolezyum, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Piazza Venezia, Panteon, Roma Forum görülecek yerlerden bazılarıdır.) Ayrıca St. Pietro (Aziz Peter ) Meydanı ve Bazilikası Vatikan’daki keşif noktalarımızdan. Otele yerleşme ve serbest zaman.

 15.Gün Roma, Siena ,Floransa Bologna İTALYA

08:00 : Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası

11:30 : Siena’ya varış.UNESCO dünya mirasları listesinde olan Toskana bölgesinin önemli şehirlerinden Siena’ya varış, Siena şehir turu ve serbest zaman. Mangia Kulesi, Compo Meydanı, Palazzo Pubblico, Duomo di Siena görülecek yerlerden bazılarıdır.

13:30: Siena’dan hareket.

15:00 : Floransa’ya varış. Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Santa Maria del Fiore Bazilikası, San Giovanni, Battista Vaftizhanesi, Giotto’nun Çan Kulesi görülecek yerlerden bazılarıdır.

19:00 : Floransa’dan hareket.

21:30 : Bologna’ya varış, otele yerleşme.

16.Gün Bologna, Venedik İTALYA - Ljubljana SLOVENYA

09:00 : Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası otelden ve Bologna’dan hareket.

11:30 : İtalya’nın ziyaretçisi çok olan, önemli şehirlerinden Venedik’e varış, Venedik şehir turu ve serbest zaman. (San Marco Meydanı, Grand Kanal, San Marco Bazilikası, Rialto Köprüsü, Venedik Kanalları görülecek yerler arasında.)

17:30 : Venedik’ten hareket

20:30 : Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya varış, Ljubljana şehir turu, otele yerleşme ve serbest zaman. (Ejderha Köprüsü, Preseren Heykeli, Franciscan Heykeli görülecek yerlerden bazılarıdır.)

17.Gün Ljubljana, Bled SLOVENYA - Zagreb HIRVATİSTAN - Belgrad SIRBİSTAN

08:30 : Sabah kahvaltısı sonrası hotelden ve Ljubljana’dan ayrılış.

09:30 : Avrupa’ nın en güzel 10 köyü listesine girmiş ve buz devrine ait Bled Gölü ile ünlü, turistik cazibe destinasyonu Bled’e varış ve serbest zaman.

11:30 : Bled’den hareket.

14:30 : Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e varış, Zagreb’de kısa bir mola.

16:30 : Zagreb’den hareket

21:30 : Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a varış, otele yerleşme ve serbest zaman.

 18.Gün Belgrad, SIRBİSTAN - Sofya BULGARİSTAN

07:15 : Otelden ayrılış ve Belgrad’dan hareket.

09:00 : Osmanlı tarihinde çok önemli olan Karlofça Anlaşması’nın imzalandığı Sırbistan’ın şirin kasabası Karlofça’ya varış ve Karlofça turu. Barış Şapeli, Sırbistan’ın İlk Lisesi, Dört Aslan Çeşmesi, Sırbistan Eski Patrikhanesi, Sırbistan’ın İlk Eczanesi görülecek yerler arasındadır.

11:00 : Karlofça’dan hareket.

11:30 : Vojvodina özerk bölgesinin başkenti ve Sırbistan’ın ikinci büyük şehri Novi Sad’a varış, Novi Sad şehir turu ve serbest zaman. Ulusal Tiyatro, Aziz Meryem Katedrali, Belediye Binası, Novi Sad Meydanı görülecek yerler arasındadır.

13:30 : Novi Sad’dan hareket.

22:00 : Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varış, otele yerleşme ve serbest zaman

19.Gün Sofya BULGARİSTAN - İstanbul, İzmir TÜRKİYE

08:00 : Otelden Sofya şehir turu için ayrılış ve serbest zaman. (Alexander Newsky Kathedrali, Sveti Sedmochislenitsi Kilisesi, Kara Camii görülecek yerlerden bazılarıdır.)

11:00 : Sofya’dan hareket.

23:30 : İzmir’e varış.

Geceleme otobüste

20.Gün: İzmir-Isparta -Antalya

00:01 : İzmir’den hareket

06:30 : Isparta’ya varış

09:00 : Antalya’ya varış

 

 

 

 

Fiyata Dahil Olanlar

 • Yüksek modelli, her koltukta 220 volt priz ve multimedia bulunan turizm otobüsleriyle ulaşım ve bu ulaşımı taçlandıran ise Avrupa turlarında tecrübeli, turizm taşımacılığında uzman, insan ilişkileri çok iyi en az iki kaptan. 
 • Rahatlığınız ve konforunuz için titizlikle seçilmiş üç ya da dört yıldızlı kaliteli otellerde konaklama. 
 • Otellerde alacağımız açık büfe kahvaltılar.
 • Avrupa’nın gözbebeği şehirlerinde güncel ve en doğru bilgiye ulaşabileceğiniz uzman yerel rehberler eşliğinde şehir turları ayrıcalığı. 
 • Yerel rehberler haricinde, deneyimli ve tam yetkili acente temsilcisi tur lideri eşliğinde tüm ihtiyaçlarınızın önemsendiği huzurlu ve güvenli bir seyahat. Tur lideri ve iki kaptan haricinde ayrıca en az bir ya da iki kişiden oluşan misafir destek ekibi.  
 • Yurt dışına çıkış harcı.
 • Seyahat sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Otellerde alacağımız açık büfe kahvaltılar harici yeme-içme. (Seyahat öncesi ve esnasında kişisel tercihinize göre misafir destek ekibinden yardım alarak planlayabilirsiniz.)
 • Müze ve ören yeri girişleri. (Kişisel tercih olup zorunluluğu yoktur.)
 • Vize ücreti 140 €

Önemli Bilgiler

Özel tur otobüsü ve ilgili hatta sefer düzenleyen en kaliteli gemilerle ulaşım.

Tarihler/Fiyatlar

NAKİT ÖDEME SEÇENEKLERİ:

 

Kapora

Rezervasyonu takip eden 1 hafta içerisinde.

500€

Ara Ödeme

Seyahat başlangıç tarihinden en geç 31 gün önce.

540€

Son Ödeme

Seyahat başlangıç tarihinde.

500€

TOPLAM 

1540€

 

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800