Kılavuz

  • Süresi: 2 GECE-3 GÜN
  • Başlangıç Noktası: İzmir
  • Bitiş Noktası: İzmir
  • Tarihler: 31 TEMMUZ-03 AĞUSTOS
Tur Detayları

İSTANBUL KÜLTÜR ve KEYİF TURU

3 GÜN  - 2 GECE

23-26 MAYIS & 31 TEMMUZ-3 AĞUSTOS

KİŞİ BAŞI 749 TL ERKEN ÖDEME İNDİRİMİ 699 TL

 

23 MAYIS: Akşam saat 22.00’da hareket ve gece yolculuğu.

1.GÜN:  24 MAYIS SULTANAHMET / YEREBATAN SARNICI / AYASOFYA / HİPODROM/ TOPKAPI / BOĞAZ TURU

Yolda verilen kısa molalar sonrası 24 Mayıs sabahı şehre varışımızla ilk durağımız İstanbul’un gezilecek yerlerinden  olmazsa olmazlarından olan Pierre Loti Tepesi.. Manzarası, yemyeşil ağaçları ve rengârenk çiçekler içinde burada dinleniyor, kahve molası veriyoruz. Sonrasında Sultanahmet Meydanına ulaşıyor;  Yerebatan Sarnıcı’na geçiyoruz. Olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Medusa’nın ilginç hikâyesini dinleyip Hipodrom yani bugünkü adıyla At Meydanı’na doğru yürüyoruz.  Hipodromdaki gezimiz Osmanlı İmparatorluğu’na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi ile başlıyor ve Dikilitaş(obelisk), Yılanlı(burmalı) sütun ve Örmeli sütun ile devam ediyor. Daha sonrasında ise Hristiyanlık tarihi için önem arz eden, şu anda müze olarak hizmet veren Ayasofya'yı geziyoruz. Gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında Sultanahmet Camii’ni geziyor; muhteşem çinileriyle mavi cami olarak da bilinen Sultanahmet Camii’ni dolaştıktan sonra bir mimarlık harikası olan Topkapı Sarayı’na doğru yürüyoruz. Topkapı Sarayı’na girişle birlikte o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan - Bağdat - Mecidiye Köşklerini gezdikten sonra, Eminönü’nden Boğaz Turuna çıkıyoruz. Boğaz köprülerini, İstanbul’un saraylarını, hisarlarını, yalılarını ve korularını görmek ve fotoğraflama imkânı buluyoruz. Turumuzun bitiminde Anadolu yakasına geçiş yapıyor ve otele transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 5*Tryp by Wyndham Otelde.

2.GÜN: POLONEZKÖY / ŞİLE / AĞVA 25 MAYIS

Sabah otelde kahvaltımızı alıyor; Polenezköyün doğal güzellikteki parkurunda sabah yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Doğayla iç içe geçirdiğimiz bu sürenin ardından Şileye hareket ediyoruz. Şile, doğal ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan, şirin bir balıkçı kasabasıdır. Seyir terasında Şile tarihi konusunda gerekli bilgileri alıp, Şile Feneri, Şişe Kalesini fotoğraflıyoruz. Serbest zaman sonrasında Ağva'ya doğru hareket ediyoruz. Ağva’da nehir kenarında öğle yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Göksu deresi üzerinde bulunan mekânları fotoğraflayacağımız, tekne Gezimize başlıyoruz. (EKSTRA)Daha sonra iki dere ve Karadeniz'in oluşturduğu üçgen arasına kurulmuş olan Ağva Merkez’e geçiyoruz. Ağva'da vereceğimiz serbest zaman sonrasında dönüş yolculuğu ve otele transfer. Konaklama ve akşam yemeği 5*Tryp by Wyndham Otelde.

3.GÜN: BÜYÜKADA TURU / İZMİR 26 MAYIS

Otelde alınan kahvaltı sonrası, prens adaları olarak da bilinen İstanbul açıklarındaki adaların en büyüğü Büyükada turumuzu gerçekleştiriyoruz. Adaya varışımızla adadaki eserleri görüyoruz. Dileyen misafirlerimiz yürüyerek, dileyenlerse faytonla veya bisiklet kiralayarak adada tur atabilirler. Faytonlarla yapılan Turunuz esnasında en büyük tarihi yapı Aya Yorgi Kilisesini sonrasında Rum Yetimhanesini görebilme fırsatı yakalıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz.   Kararlaştırılan saatte buluşuyor ve Büyükada’dan ayrılarak Bostancı iskelesine geçiyoruz. İzmir’e doğru hareket ediyor, yolda verilecek kısa molalar ile turumuzu noktalıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

.Konforlu otobüs ile programda belirtilen ulaşımlar
.
Programda belirtilen tüm çevre gezileri & şehir turları
.
Profesyonel rehberlik hizmetleri
.
5* Tryp Wyndham Otelde 2 gece YP konaklama
.
Otelde 2 sabah kahvaltısı – 2 akşam yemeği
.
Seyahat sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

.Tüm öğle yemekleri
.Otellerde yapılan tüm şahsi harcamalar ve içecekler
.
Müze ve milli park giriş ücretleri
.
Büyükada feribot geçişleri / Boğaz turu tekne ücreti
.
Ağva tekne turu

Önemli Bilgiler

Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşmektedir.

Koltuk numarası kesin kayıt sırasına göre verilir.

Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için yeterli sayıda katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ŞİNO Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.

Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.

Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek hava şartları ve muhalefeti, teknik olay ve arızalardan veya devletlerarası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden veya gecikmelerden ŞİNO Turizm sorumlu tutulamaz.

ŞİNO TURİZM programda değişiklik hakkına sahiptir.

Tarihler/Fiyatlar

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI NAKİT 749 TL

ADVANTAGE, AXESS, BANKKARTCOMBO, BONUS, CARDFINANS, MAXIMUM, PARAF, WORLD

 

 

 

 

 

TEK ÇEKİM

2 TAKSİT

3 TAKSİT

4 TAKSİT

6 TAKSİT

767 TL

780 TL

788 TL

797 TL

814 TL

                                                       

 

ÜCRETLENDİRME :
Çift Kişilik Odada Kişi Başı :749 TL
Tek Kişilik Oda : 919 TL
İki Yetişkin Yanında beraber konaklayan 2-5,99 yaş arası çocuk :569 TL
İki Yetişkin Yanında beraber konaklayan 7-12 yaş arası çocuk :679 TL

Erken Ödeme indirimi 10 mart tarihine kadar geçerlidir..

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800