OTOBÜSLÜ

Kılavuz

 • Süresi: 25 Eylül-4 Ekim
Tur Detayları

İZMİR ÇIKIŞLI 9 GECE OTEL KONAKLAMALI 

GAP VE DOĞU ANADOLU TURU

25 EYLÜL -04 EKİM 2020

1.GÜN 

  16:00  URLA VERGİ DAİRESİ ÖNÜ

  16:30  NARLIDERE- SİTELER OTOBÜS DURAĞI

  16:45  AGORA KARŞISI ÜST GEÇİT OTOBÜS DURAĞI

  17:00  ÜÇKUYULAR ZİRAAT BANKASI ÖNÜ (SHELL BENZİN İSTASYONU KARŞISI)

  17:30  BAYRAKLI ÜST GEÇİT

         Siz değerli misafirlerimizi kayıt esnasında belirlenen noktalardan alarak keyifli bir yolculuğa başlıyoruz.

  2.GÜN: ADANA–SABANCI CAMİİ-TAŞKÖPRÜ-HATAY ARKELOJİ MÜZESİ-ST.PIERRE KİLİSESİ-HABİBİ NECCAR CAMİ-HARBİYE ŞELALESİ

   Sabah erken saatlerde Pozantı taraflarında  sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’nin en büyük cami olma özelliğine sahip Sabancı Merkez Cami’ni rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Şehrin simgesi olan Taşköprü’yü fotoğrafladıktan sonra otobüsümüzle Çan-Ezan-Hazzan seslerinin birlikte duyulduğu medeniyetler beşiği ilimiz Antakya’ya gidiyoruz. Antakya Arkeloji ve Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Daha sonra Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı St. Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Gezimiz sonrası Antakya’nın eşsiz yöresel lezzetlerini tatmak için öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana gidiyoruz. Daha sonra Habibi Neccar Cami’yi görüp Harbiye Şelaleleri’ne gidiyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından konaklama gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.

  3.GÜN: GAZİANTEP –ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-TAHMİS KAHVESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-BÜYÜK PASAJ

   Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yol alıyoruz.Gaziantep’te güzel anılarla başlıyoruz. İlk önce Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan; Birecik Barajı suları altında kalan Zeugma Antik Kenti’nin muhteşem mozaiklerinin ve daha pek çok eserin sergilendiği dünya standartlarında müze olma özelliği ile de ön plana çıkan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ’ne gidiyoruz.Ardında Öğle yemeğimizi aldıktan alıyoruz.Ardından yürüyerek sokaklarında Antep’in çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISI, ZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman kullanıyoruz. Müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ oluyor. Konaklama yapmak üzere otelimize gidiyoruz.

  4.GÜN: HALFETİ -BALIKLIGÖL-HARRAN- ŞANLIURFA

  Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Fırat’ın suları altındaki saklı cennetin kayıp kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) kentimizin; geçmişten günümüze olan hikâyesini BİRECİK BARAJI ’nda sakince yapacağımız tekne turumuz (ekstra) sırasında dinliyoruz.  Sular altındaki evlerini, ağaçlarını hatta camilerini izlerken hep birlikte geçmişi hayal ediyoruz. Buradaki gezimiz sonrası Şanlıurfa’ya gidiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜR RAHMAN CAMİ ziyaret ettikten sonra Tevrat`ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran`a (Haran) bağladıkları HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİni, SURLAR’ ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek ziyaretimizi tamamlıyor ve günümüzden yaklaşık 12.000 yıl öncesine doğru zaman tünelindeki yolculuğumuza devam ediyoruz. Otelimize yerleşiyor ve dileyen konuklarımızla; Ariflerin söze geldiği, çırakların dize geldiği, şiirlerin saza geldiği SIRA GECESİ ’ne (EKSTRA) gidiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde gerçekleşiyor.

  5.GÜN: GÖBEKLİTEPE-MARDİN – MİDYAT

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra  GÖBEKLİTEPE ’ye giderek; heyecan veren bilinen ve bilinmeyenlerine birlikte yolculuk yapıyoruz. Şu ana kadar bilinen verilere göre; İnsanoğlu ’nun gözlerini ilk kez dünyaya açtığı tahmin edilen ve Dünya’nın İlk Tapınağı olan, Dünya’nın nefesini tutarak gelişmelerini izlediği bu noktadaki ziyaretimizin ardından  bu kez de taşların dile geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN’e doğru hareket ediyoruz. Mardin’e ulaştığımızda; Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan Deyr-ul Zafaran Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Mardin’in yöresel tatlarına bakmak üzere yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Mardin’in dar sokaklarından geçerek Mardin’in muhteşem taş evlerini görüyoruz. Ardından yöreyle bütünleşmiş yöresel ürünlerinden olan; bademşekeri, dibek kahvesi, eşek sütü sabunları, bakır çerezlikler ve şamdanlar gibi ürünleri satın almak için serbest zaman veriyoruz. Aynı zamanda serbest zamanımızda rehberimizin bizlere göstereceği Mardin Müzesi, Ptt Evi, Zinciriye Medresesi’ni gezebilirsiniz. Mardin’in eşsiz güzelliklerine üzülerek veda ederek Midyat’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız birçok dizilere ev sahipliği yapmış olan Midyat Konukevi’ni ziyaret ediyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği Telkari sanatının en iyi ve en ince örneklerini bulabileceğimiz Telkari dükkanına giriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği almak üzere otelimize geçiyoruz.

  6.GÜN: HASANKEYF-TATVAN-AKDAMAR ADASI-VAN

  Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e varıyoruz. Hasankeyf’i panoramik olarak görüp Tatvan’dan Gevaş’a geçiyoruz. Bizi bekleyen özel teknelerimizle Van Gölü üzerinde bulunan Akdamar Adası’na geçiyoruz (ekstra). Akdamar Kilisesi’nin bilgilerini rehberimizden aldıktan sonra , Van şehir merkezinde Van Kalesi’ni panoramik görüp Savatlı Gümüş işçiliğini görebileceğimiz atölyelerden bir tanesine gidiyoruz. Ardından meşhur Van kedilerini görebileceğimiz Kedi Evi’ne gidiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde olacak.

  7.GÜN: MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBAYAZIT-AĞRI-İSHAKPAŞA SARAYI-KARS

  Otelimizde sabah kahvaltımızı açık büfe olarak yaptıktan sonra göl kenarından devam ederek Çaldıran yakınlarındaki Muradiye Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Asma köprüden Şelalede fotoğraflarımızı çekildikten sonra Büyük ve Küçük Ağrı Dağını görerek Doğu Beyazıd’a ulaşıyoruz.Öğle yemeğimiz sonrasında ilklerin gerçekleştiği muhteşem İSHAK PAŞA SARAYI’nı geziyoruz ve Iğdır üzerinden Kars’a geçiyoruz.Kars şehir turumuzu gerçekleştirip Kaşar-gravyer bal alışverişi yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

  8.GÜN: ANİ HARABELERİ-SARIKAMIŞ-ERZURUM

  Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Ani Harabeleri’ne geçiyoruz. Ermenistan Türkiye sınırını belirleyen Aras nehrini fotoğrafladıktan sonra Sarıkamış Horasan Pasinler yolu ile Nene Hatun Şehri Erzurum’a ulaşıyoruz. Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler hakkında rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra Rüstem Paşa Bedesteni’nde Oltu taşı alışverişi için serbest zaman alıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  9.GÜN: ELAZIĞ -MALATYA

  Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Çatkarlı Ova yolu ile Bingöl üzerinden Keban Baraj Gölü Manzarası eşliğinde Elazığ’a ulaşıyoruz. Harput’a çıkıyor öğle yemeğimizi alıyoruz. Balak Gazi-Ulu Camii, Eğik Minare-Arap Baba Türbesi, Sütkale gezilerimizi tamamladıktan sonra Kömürhan Köprüsü’nden Malatya’ya geçiyoruz. Otobüsümüzle panaromik şehir turunun sonrasında Malatya nostalji evini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen konuklarımızla gece yarısı bizi bekleyen özel minibüslerle güneşin doğuşunu izlemek üzere Dünya’nın 8.harikası Nemrut Tümülüsü’ne çıkıyoruz. Komagene Kralı 1.Antiochus’un mezarının doğu terasından Güneş’in doğuşunu izledikten sonra bilgilerimizi rehberimizden alıp Malatya’daki otelimize geçiyoruz.

  10.GÜN: NEMRUT-KAYSERİ

   Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılıyoruz ve Kayseri’ye geçiyoruz.Yol güzergahında öğle yemeğimizi alıp Kayseri'ye davam ediyoruz. Kayseri Kalesi'ni ve Saat Kulesi'ni, Hunat Hatun Medresesi'ni görüp yapacağımız sucuk, pastırma alışverişi sonrasında akşam yemeği ve konaklama otelimizde olacak.

  11.GÜN:KAPADOKYA-KONYA-İZMİR 

  Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında ilk durağımız Şapkalı Peribacaları’nın ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları’nı görüyoruz. Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni ( Panaromik ) seyretme ve fotoğraflama imkânı. Konya'da öğle yemeği molası ve Mevlana Müzesi’ni ziyaret edip İzmir'e doğru yol alıyoruz. Gerekli molaların ardından İzmir’e varıyoruz. 

   

  Fiyata Dahil Olanlar

  * Otellerde 8 Gece Yarim Pansiyon Konaklama 

  * Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama 
  * Lüks Otobüsler Ile Ulasim 
  * Profesyonel Rehber Ile Çevre Gezileri 
  * Açık büfe sabah kahvaltısı 
  * Açık büfe veya Set Menü Aksam Yemegi

  * 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

   

  Fiyata Dahil Olmayanlar

  * Tüm Ögle Yemekleri 
  * Tüm Yemeklerde Alinan Içecekler 
  * Tüm Özel Harcamalar 
  * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
  * Müze Giris Ücretleri + Müzekart

  * Nemrut Dağı minibüs ücreti

  *Akdamar Tekne Ücreti

  *Halfeti Tekne Turu

  *Urfa Sıra Gecesi Yemekli

  Önemli Bilgiler

  Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşmektedir.

  Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

  Turumuzun gerçekleşebilmesi için yeterli sayıda katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ŞİNO Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.

  Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.

  Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek hava şartları ve muhalefeti, teknik olay ve doğabilecek değişikliklerden, gecikmelerden ŞİNO Turizm sorumlu tutulamaz.

  ŞİNO TURİZM programda değişiklik hakkına sahiptir.

  Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden,  teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

  Tarihler/Fiyatlar

  Tur Adı

  2 Kişilik Odada

  Kişibaşı Ücreti

  3. Kişi

  (Ek Yatak)

  Tek Kişi

  GAP VE DOĞU ANADOLU TURU

  Peşin:2649,00 TL

  Taksitli:2914,00 TL

  Peşin:2649,00 TL

  Taksitli:2914,00 TL

  Peşin:3229,00 TL

  Taksitli:3552,00 TL

  Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

   

   

   

  Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800