Galeri

Kılavuz

  • Süresi: Otobüslü 7 Gün / 6 Gece
  • Bölgeler: Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa,Mardin,Midyat,Adıyaman,Kahramanmaraş
  • Başlangıç Noktası: İzmir
  • Bitiş Noktası: İzmir
  • Tarihler: 27 Ekim-2 Kasım
Tur Detayları

  GAP TURU

7 GÜN / 6 GECE (5 GECE OTEL KONAKLAMASI)  

KİŞİ BAŞI 1.299 TL

 27 Ekim/2 Kasım

Her köşesinde ayrı bir efsanesi olan, dinlerin buluştuğu, ilklerin ve hoşgörünün kenti Hatay...
Kalesi, Bakırcılar çarşısı, Zeugma Mozaik Müzesi, tarihi evleri ve sokakları ile bir gezgin için pek çok görülecek yer vaat eden, Fırat nehri gibi doğal güzelliklere de ev sahipliği yapan
Gaziantep, dünya üzerinde siyah renk gül yetiştiren tek yerlerden bir tanesi olan Halfeti; Dünya’nın ilk bilim merkezlerinden biri olan Harran, Peygamberler diyarı Şanlıurfa , dünyanın en eski tapınak kalıntılarına ev sahipliği yapan Göbeklitepe, Mardin’in incisi Midyat, Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Hasankeyf, petrol kuyuları ile Batman, Eşsiz Gün doğumuna ev sahipliği yapan, Antik Çağın 8. harikası sayılan Nemrut Dağının heykelleri.

 

1.GÜN 
16:30  URLA VERGİ DAİRESİ ÖNÜ
17:00  NARLIDERE  SİTELER OTOBÜS DURAĞI
17:15 ÜÇKUYULAR ZİRAAT BANKASI ÖNÜ (SHELL BENZİN İSTASYONU KARŞISI)
18:00 KARŞIYAKA GİRNE CADDESİ


2.GÜN  : ADANA–SABANCI CAMİİ-TAŞKÖPRÜ-HATAY  ARKELOJİ MÜZESİ-ST.PIERRE KİLİSESİ-HABİBİ NECCAR CAMİ-HARBİYE ŞELALESİ
Sabah erken saatlerde Pozantı taraflarında  sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Türkiye’nin en büyük Cami olma özelliğine sahip Sabancı Merkez Cami rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz.Şehrin simgesi olan Taşköprü’yü fotoğrafladıktan sonra otobüsümüzle Çan-Ezan-Hazzan seslerinin birlikte duyulduğu medeniyetler beşiği ilimiz Antakya’ya gidiyoruz.Antakya Arkeloji ve Mozaik müzesini geziyoruz.Daha sonra Hristiyanlık kelimesinin ilk defa kullanıldığı St.Pierre kilisesine gidiyoruz. Gezimiz sonrası Antakya’nın eşsiz yöresel lezzetlerini tatmak için öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana gidiyoruz.Daha sonra Habibi Neccar Camiyi görüp Harbiye Şelalelerine gidiyoruz.Burada vereceğimiz serbest zamanımızın ardından Otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama ve akşam yemeği Antakya’daki Grand Boğaziçi otelimizde.

3.GÜN : GAZİANTEP –ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-TAHMİS KAHVESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI-BÜYÜK PASAJ
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yol alıyoruz.Gaziantep gezimize güzel anılarla başlıyoruz.İlk önce Dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ ’ne gidiyoruz. Öğle yemeğimiz için alacağımız serbest zaman sonrası Gaziantep’in güzel sokaklarında kışı bir yürüyüş yapıp, Çarşılarını geziyoruz. BAKIRCILAR ÇARŞISI, ZİNCİRLİ BEDESTEN, İMAM ÇAĞDAŞ, BÜYÜK PASAJ ‘da yöresel ürünlerinden almak, ünlü baklavasının tadına bakmak için serbest zaman. Müdavimlerini; şairlerin, yazarların ve düşünürlerin oluşturduğu, Antep Harbi’nden Tasavvuf Söyleşilerine kadar pek çok sohbete tanıklık eden Türkiye’nin en eski kahvehanelerinden ünlü TARİHİ TAHMİS KAHVESİ’nin tadına bakmak için kısa bir mola veriyoruz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra Otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama ve akşam yemeği Gaziantep Safir Otelimizde.

4.GÜN : HALFETİ -BALIKLIGÖL-HARRAN- ŞANLIURFA
Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Fırat’ın suları altındaki Saklı Cennetin Kayıp Kenti HALFETİ ’yi keşfe gidiyoruz. Sakin (CITTASLOW) Kentimizin; geçmişten günümüze olan hikâyesini BİRECİK BARAJI ’nda yapacağımız tekne turumuz(ekstra) sırasında dinliyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Şanlıurfa’ya gidiyoruz.Öğle yemeğimizi aldıktan sonra BALIKLI GÖL (Aynzeliha ve Halil-ür Rahman Gölleri), RIZVANİYE CAMİ (Zulümiye Cami), MEVLİD İ HALİL KÜLLİYESİ VE HZ.İBRAHİM MAĞARASI, HALİ-ÜR RAHMAN CAMİ ziyaret ettikten sonra Tevrat`ta Hârân olarak, İncil’de aynı adla anılan bir kent olarak geçen, İslam tarihçilerinin ise kentin kuruluşunu Nuh Peygamberin torunlarından Kaynana veya İbrahim Peygamberin kardeşi Aran`a (Haran) bağladıkları HARRAN ’a gidiyoruz. Bölgenin iklim ve doğasıyla uyumlu, kendine özgü HARRAN EVLERİ ’ni ziyaret ederken, HARRAN KALESİni SURLAR’ ını ve tarihin en eski İSLAM ÜNİVERSİTESİ ’ni görerek ziyaretimizi tamamlıyoruz.
Otelimize yerleşip akşam yemeğimizi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz Sıra gecesine katılabilir (Ekstra)
Konaklama ve akşam yemeği Şanlıurfa’daki Grand Urfa Otelimizde.

5.GÜN GÖBEKLİTEPE-MARDİN – MİDYAT
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra dünyanın en eski tapınak kalıntılarına ev sahipliği yapan GÖBEKLİTEPE ’ye gidiyoruz.Bu noktadaki ziyaretimizin ardından  bu kez de Taşların Dile Geldiği Güneş’in Ülkesi MARDİN’e doğru hareket ediyoruz. Mardin’e vardığımızda ;Süryanilerin bölgedeki dinsel ve kültürel var oluşlarının tarihsel bir simgesi olan Deyr-ul Zafaran Manastırını ziyaret ediyoruz.Mardin’in yöresel tadlarına bakmak üzere yerel restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz.Molamızın ardından Mardin’in dar sokaklarınından geçerek muhteşem taş evlerini görüyoruz ve yöreyle bütünleşmiş Badem şekeri,Dibek kahvesi,Eşşek sütü sabunları,bakır çerezlikler ve şamdanlar gibi ürünlerden satın almak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızda rehberimizin bizlere göstereceği Mardin müzesi,Ptt evi,Zinciriye medresesini gezebilirsiniz.Mardin’in eşsiz güzelliklerine veda ederek Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Ilk durağımız birçok diziye ev sahipliği yapmış olan Midyat Konukevini ziyaret ediyoruz ve Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği Telkari sanatının en iyi ve en ince örneklerini bulabileceğimiz Telkari dükkanına giriyoruz.
Gezilerimizi tamamladıktan sonra Otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama ve akşam yemeği Midyat’ta bulunan Matiat Otelimizde.


6.GÜN   HASANKEYF –NİSSİBİ KÖPRÜSÜ -NEMRUT DAĞI– ADIYAMAN
Otel’de alacağımız açık Büfe ssabah kahvaltısından sonra, çok yakında Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Hasankeyf’e gidiyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman üzerinden geçerek Siverek’e doğru ilerliyoruz.Öğle yemeği molamızan sonra Kahta’ya doğru ilerlerken Nissibi Köprüsünden geçerek Atatürk Baraj Göletini fotoğraflıyoruz. Kahta’ya vardığımızda, bizi bekleyen minibüslerle Nemrut Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos'a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışını izledikten sonra Otelimize yerleşiyoruz. sonrası otele varış. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’da otelimizde. 

7.GÜN   KAHRAMANMARAŞ-İZMİR
Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra .Kahraman ünvanıyla onurlandırılan kentimize doğru yol alıyoruz. Kahraman Maraşlıların canları pahasına kendilerini siper ederek bu cennet vatanı bize emanet ederken yaptıklarını rehberimizden dinliyor ve bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Kentle özdeşleşmiş Sütçü İmam Anıtında   bir hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra 150 yıllık lezzetiyle ünlü Kahramanmaraş Dondurması ’nı yerinde yemek için Yaşar Pastanesi ’ne gidiyoruz. Öğle yemeğimizi de aldıktan sonra Adana-Pozantı yolu üzerinden devam ederek gece geç saatlerde İzmir’e varıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

Otellerde 5 Gece Yarim Pansiyon Konaklama                           
5 açık Büfe sabah kahvaltısı (Otel’de)                                       
5 açık büfe veya set menü akşam yemeği (Otel’de)                 
Lüks ve konforlu Otobüsler ile Ulasim                                      
Profesyonel Rehberlik Hizmeti                                                 
Otobüs içi ikramlar                                                                 
Seyahat Sağlık Sigortası          

Fiyata Dahil Olmayanlar

Tüm Ögle Yemekleri 
İçecekler 
Şahsi Harcamalar
Ekstra olarakbelirtilen tüm organizasyonlar
Müze & Ören Yeri Giriş ücretleri
Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
Halfeti Tekne Turu & Şanlıurfa Sıra Gecesi
      

Tarihler/Fiyatlar

1.TUR 13 / 19 NİSAN 2019       
2.TUR 07 / 13 EYLÜL 2019 
3.TUR 06 / 12 EKİM 2019           
4.TUR 27 EKİM / 2 KASIM 2019 

ÜCRETLENDİRME :
ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 1.299 TL
3. KİŞİ (EK YATAK) : 1.299 TL
TEK KİŞİLİK ODA : 1.649 TL

TAKSİTLENDİRME :

TUTAR

 

 

 

 

 

 

NAKİT : 1299 TL

TEK ÇEKİM

2 TAKSİT

3 TAKSİT

4 TAKSİT

5 TAKSİT

6 TAKSİT

AXESS

1.335 TL

1.351 TL

1.370 TL

1.390 TL

1.410 TL

1.430 TL

MAXIMUM

1.343 TL

1.377 TL

1.398 TL

1.420 TL

1.441 TL

1.463 TL

WORLD

1.337 TL

1.355 TL

1.361 TL

1.368 TL

1.375 TL

1.384 TL

BONUS

1.352 TL

1.385 TL

1.407 TL

1.431 TL

1.455 TL

1.479 TL

 

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800