SINIRLI KONTENJAN

Kılavuz

 • Süresi: 3 Gece 3 Gün
 • Bölgeler: SELANİK - KAVALA - SEREZ - DRAMA - GÜMÜLCİNE
 • Başlangıç Noktası: SELANİK
 • Bitiş Noktası: İZMİR
 • Tarihler: 20 -23 NİSAN & 17 -20 MAYIS
Tur Detayları

SELANİK & SEREZ & DRAMA & KAVALA & GÜMÜLCİNE TURU

3 GÜN – 3 GECE

20-23 NİSAN & 17-20 MAYIS

SELANİK ( 1 GECE ) 4* CAPSİS OTEL

KAVALA(1 GECE) 5*LUCY OTEL/4*GALAXY OTEL

AKŞAM ÇIKIŞ: İZMİR / İPSALA

Akşam saat 17.30’de belirlenen noktalardan misafirlerimizi alarak İpsala sınır kapısına hareket ediyoruz.

1.Gün: İPSALA / SELANİK 

Sabah saatlerinde İpsala sınır kapısına varıyor, gümrük ve pasaport işlemlerimizden sonra uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Ardından Selanik şehrine hareket ediyoruz. Şehre varışımızla Eski Osmanlı Hükümet Konağı, Aristoteoles Üniversitesi, Helexpo fuar alanını görüyoruz. Ardından ULU ÖNDER M.KEMAL Atatürk’ün Evine ulaşıyoruz. Atamızı doğduğu topraklarda ve evinde anıyoruz. Öğle yemeği için mola veriyor; ardından Kordon, Beyaz Kule, Büyük İskender Heykeli, Rotonda, Zafer Takı, Makedonia Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza bey Camii, Aristoteoles Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otele yerleşiyoruz. Konaklama Selanik’de  Hotel' de. Dileyen misafirlerimiz ile Yunan Tavernasında gece eğlencesine katılıyoruz. ( Yemekli + limitli içkili)

2.GÜN: SELANİK / SERRES / DRAMA / KAVALA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Selanik’ten ayrılıyoruz. İlk durağımız Serres. Vilayet Binası ve Zincirli Camii, Çandarlı İbrahim Paşa Bedesteni göreceğimiz yerler arasında. Serbest zaman ardından Drama’ ya hareket ediyoruz. Küçük ve dar sokaklardan oluşan çarşısını geziyoruz. Kent merkezinde Osmanlı dönemi yapılarından olan ve mübadele sonrasında kiliseye çevrilen Beyazıt Camii’ni görüyoruz. Bir türküye konu olan ve Debreli Hasan adıyla hafızalara kazınan köprüden günümüze kalan kısmı ve Aya Varvara çayı ve Mesire Yeri’ni görüyoruz. Muhteşem bir doğaya sahip bu yerde öğle yemeğimizi alıyoruz. Bir sonraki durağımız Kavala. Şehre varışımızla Su Kemerleri, Liman, Pargalı İbrahim’in yaptırdığı İbrahim Paşa Camii, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi’ni görüyoruz. Konaklama Kavala ’da otelde. Akşam serbest zamanda deniz mahsullerinin tadına bakabilir, birbirinden renkli kafelerinde kahve keyfi yapabilirsiniz. 

3.GÜN: KAVALA / GÜMÜLCİNE / İZMİR

Kahvaltı sonrası kısa bir yolculukla Gümülcine’ye hareket ediyoruz. Türk nüfusun yoğun bulunduğu Gümülcine’de Eski Cami, Yeni cami ve Osmanlı Saat Kulesini görüyoruz. Türk çarşısında serbest zaman alıyoruz. Ziyaretimizin bitimi ile İpsala sınır kapısına varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Çanakkale yolu üzerinden İzmir’e hareket ediyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e varış.

Fiyata Dahil Olanlar

 • Konforlu otobüsler ile ulaşım
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Selanik'de 1 gece 4* otelde konaklama OK. konaklama
 • Selanik'de 1 öğle yemeği
 • Kavala'da 1 gece 4* / 5* Otelde OK. konaklama
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Vize Ücreti ( 120 € )
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Yapılan tüm şahsi harcamalar
 • Müze giriş ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı 15 TL
 • Taverna Gecesi ( yemekli +  limitli içecek  / isteğe bağlı)

Önemli Bilgiler

1-ŞİNO TUR  hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

2-Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.

3-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

4-Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında ŞİNO TUR’un sorumluluğu bulunmamaktadır.

5-Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

6-Tur programı ŞİNO TUR SEYAHAT ACENTASI  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

7- Yerel otoriteler tarafından varış esnasında ülkeye girişi herhangi bir sebeple engellenen yolculardan ŞİNO TUR sorumlu tutulamaz ve bu yolculardan herhangi birine geri ödeme yapılmaz.

 8-  ŞİNO TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak  ŞİNO TUR`un hiçbir sorumluluğu yoktur. ŞİNO Tur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında  ŞİNO Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

9 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan ŞİNO TUR sorumlu değildir.

10- Bazı Otellerde 3’lü odalarda ek yatak verilmektedir. 3’lü kalacak misafirlerimiz turu satın alırken bu şartı kabul etmiş sayılır.

11 -Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. 

12-Gezi süresi 3 gündür. Otel konaklaması 2 Gece’dir.

Tarihler/Fiyatlar

iki kişilik odada kişi başı NAKİT 189 €

3 TAKSİT

6 TAKSİT

9 TAKSİT

MAXIMUM

 

191 €URO

 

191 €URO

 

191 €URO

AXESS

193 €URO

 195 €URO

 198 €URO

WORLD

 196 €URO

199 €URO

202 €URO

TEK KİŞİ KONAKLAMA FARKI 85 €URO

İKİ YETİŞKİN YANINDA 3-12 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ 125 EURO

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800