Kılavuz

 • Süresi: 3 GÜN - 3 GECE
 • Bölgeler: YEREBATAN SARNICI – TOPKAPI – AYASOFYA - DOLMABAHÇE- BOĞAZ TURU – GALATA KULESİ –MADAME TUSSAUDS-PİERRE LOTİ-SEA LİFE AKVARYUM
 • Tarihler: 07-10 NİSAN
Tur Detayları

İSTANBUL  TURU

3 GÜN  - 3 GECE

YEREBATAN SARNICI – TOPKAPI – AYASOFYA - DOLMABAHÇE- BOĞAZ TURU – GALATA KULESİ –MADAME TUSSAUDS-PİERRE LOTİ-SEA LİFE AKVARYUM

1.GÜN: İZMİR  / İSTANBUL / SULTANAHMET BÖLGESİ

Sabah erken saatlerde İstanbul’a ulaşıyoruz. Şehre varışımızla ilk durağımız olan, İstanbul’un gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yerini alan Sultanahmet Meydanına ulaşıyor; Yerebatan Sarnıcı’na geçiyoruz. Olağanüstü mistik ortamıyla 336 sütunun arasından yürüyerek Medusa’nın ilginç hikâyesini dinleyip Hipodrom yani bugünkü adıyla At Meydanı’na doğru yürüyoruz. Hipodrom’daki gezimiz Osmanlı İmparatorluğu’na Alman İmparatoru tarafından hediye edilen Alman Çeşmesi ile başlıyor ve Dikilitaş (obelisk), Yılanlı (burmalı) sütun ve Örmeli sütun ile devam ediyor. Gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında Sultanahmet Camii’ni geziyor; muhteşem çinileriyle mavi cami olarak da bilinen Sultanahmet Camii’ni dolaştıktan sonra dünya kültür mirasının en önemli üyelerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Ardından bir mimarlık harikası olan Topkapı Sarayı ile gezimize devam ediyoruz.. Topkapı Sarayı’na girişle birlikte o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan - Bağdat - Mecidiye Köşklerini görebilirsiniz. Son durağımız, dünyanın en eski ve büyük çarşısı Kapalı Çarşı. Dev ölçülü bir labirent gibi, 60 kadar sokağı, üç binden fazla dükkânı ile Kapalı çarşı, İstanbul’un görülmesi gereken, benzersiz bir merkezidir.

Alışveriş için verilecek serbest zamanın ardından Otele yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği İstanbul’da otelde.

2.GÜN: DOLMABAHÇE / DENİZ MÜZESİ /MADAME TUSSAUDS / GALATA KULESİ / BOĞAZ TURU
Otel’de alacağımız sabah kahvaltısından sonra, tarihi önemi ve görkemli mimarisi ile Dolmabahçe Sarayını ziyaret ediyoruz.  Ardından Türkiye’nin denizcilik alanında en büyük müzesi olan Deniz Müzesi’ne geçiyoruz. Sonrasında 21. Merkezini İstanbul’da açan Dünya’nın en ünlü Balmumu Heykel Müzesi Madame Tussauds’u ziyaret ediyoruz. Müzede Tarihi ve Kültürel kahramanların yanı sıra geçmişten günümüze sanat, spor ve siyaset alanlarında ismini sıkça duyduğumuz kişinin heykeli bulunmaktadır. Öğle yemeği için alacağımız serbest zamanın ardından Dünya’nın en eski Kuleleri’nden biri olarak kabul edilen Galata Kulesini geziyoruz. Kuleden İstanbul’un sahil kesimi başta olmak üzere Haliç ve İstanbul Boğazı panoramik olarak izlenebilmektedir.
Gezimizi tamamladıktan sonra Boğaz Turumuz için yola çıkıyoruz. Eminönü’nden başlayacak olan turumuz; Boğaz köprülerini, İstanbul’un saraylarını, hisarlarını, yalılarını ve korularını görmek ve fotoğraflama imkânı sağlayacaktır. Turumuzun bitiminde otele transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelde.

3.GÜN: RAHMİ KOÇ MÜZESİ / PIERRE LOTİ / SEA LİFE AKVARYUM/ İZMİR
Otel’de alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Rahmi M. Koç Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze, İstanbul'un Haliç kıyısında bulunan bir sanayi müzesidir. 1994 yılında iş adamı Rahmi Koç'un desteği ile açılmış müze, Türkiye'de sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müzedir. Gezimize Pierre Loti Tepesi ile devam ediyoruz.  Manzarası, yemyeşil ağaçları ve rengârenk çiçekler içinde burada dinleniyor, kahve molası veriyoruz. Sonrasında, Çeşmesinden akan suyun kutsal sayıldığı, avlusunu asırlık çınar ağacının süslediği Eyüp Sultan Camii ve Türbesini görüyoruz. Osmanlı’nın İstanbul’a bıraktığı en büyük tarihi miraslardan birisi olarak gösterilmektedir. Öğle yemeği için verilecek olan serbest zamanın ardından, Forum İstanbul adlı alışveriş merkezi bünyesinde yer alan İstanbul'un ve Türkiye'nin en büyük akvaryumu olan Sea Life görüyoruz. 8 bin metrekarelik alanda, 80 metrelik cam sualtı gözlem tüneliyle dünyanın en büyük akvaryumları arasına girmiştir.
Turumuzun bitiminde yolda verilecek olan kısa molalar ile İzmir’e dönüyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

 • Konforlu Otobüs ile Programda belirtilen ulaşımlar
 • Programda Belirtilen tüm çevre gezileri & şehir turları
 • Profesyonel rehberli hizmeti
 • Ramada Encore Bayrampaşa Otel’de 2 gece Y.P konaklama
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Öğle yemekleri
 • Otel’de yapılan tüm şahsi harcamalar ve içecekler
 • Müze ve Milli Park ile tüm giriş ücretleri / Pierre Loti teleferik ücreti
 • İsteğe bağlı Boğaz Turu

Önemli Bilgiler

Rezervasyon tur ücreti ödenince kesinleşmektedir.

Koltuk numarası kesin kayıt sırasına göre verilir.

Çocuk indirimlerimiz 2 yetişkin ile birlikte konaklamak kaydı ile geçerlidir.

Turumuzun gerçekleşebilmesi için yeterli sayıda katılımcıya ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde ŞİNO Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.

Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.

Tura çıkmadan veya tur sırasında meydana gelebilecek hava şartları ve muhalefeti, teknik olay ve arızalardan veya devletlerarası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden veya gecikmelerden ŞİNO Turizm sorumlu tutulamaz.

ŞİNO TURİZM programda değişiklik hakkına sahiptir.

Tarihler/Fiyatlar

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 699 TL
ÜÇ KİŞİLK ODADA KİŞİ BAŞI : 699 TL
TEK KİŞİLİK ODA : 750  TL
0-6 YAŞ ÇOCUK :250 TL
07-12 YAŞ (2 YETİŞKİN YANINDA KONAKLAMA ŞARTI İLE): 570 TL

TUTAR

 

 

 

 

 

 

İKİ KİŞİLİK ODA DA KİŞİ BAŞI 699

TEK ÇEKİM

2 TAKSİT

3 TAKSİT

4 TAKSİT

5 TAKSİT

6 TAKSİT

AXESS

719 TL

728 TL

737 TL

748 TL

759 TL

770 TL

MAXIMUM / ZİRAAT

723 TL

741 TL

753 TL

764 TL

776 TL

788 TL

WORLD

720 TL

730 TL

733 TL

737 TL

740 TL

745 TL

BONUS

728 TL

746 TL

758 TL

770 TL

783 TL

796 TL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800