TURUMUZ DOLMUŞTUR İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ

Galeri

Kılavuz

  • Süresi: 3 GÜN - 2 GECE
  • Bölgeler: Mardin - Midyat - Hasankeyf - Diyarbakır
  • Başlangıç Noktası: Diyarbakır
  • Bitiş Noktası: Diyarbakır
  • Tarihler: 11-13 Ekim
Tur Detayları

              MASAL ŞEHRİ MARDİN

Dinlerin Dillerin Medeniyetlerin Merkezi –Adım Adım Mardin Özel Program

Mardin / Midyat / Hasankeyf / Diyarbakır

11-13 EKİM 2019

3 GÜN  / 2 GECE – 5* ERDOBA ELEGANCE OTELDE YP KONAKLAMA

SUN EXPRESS İLE DİREKT UÇUŞ / DİYARBAKIR GİDİŞ-DİYARBAKIR DÖNÜŞ1.GÜN - 11 EKİM: 
Sabah saat 05.00’da Adnan Menderes Havalimanı iç hatlar terminali, SUN EXPRESS Havayolları kontuarı önünde buluşuyoruz. Sun Express Havayolları 06.00 uçağı ile Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Alanda bizleri bekleyen aracımıza yerleşip kahvaltı molası vermek üzere şehir merkezine geçiyoruz. Sonrasında Batman’ın Hasankeyf ilçesine hareket ediyoruz. 1981’de bütünüyle sit alanı ilan edilerek koruma altına alınan Hasankeyf bir zamanlar medreseler, rasathane, darüşşifa ve diğer eğitim kurumlarıyla bölgenin ilim ve kültür merkezi idi. Yakın zamanda GAP Projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı suları altında kalacak olan ilçede, panoramik olarak Zeynel Bey Kümbeti, El Rızk Cami, Taş Köprü ve Küçük Saray kalıntılarını görüyoruz.  Ardından Midyat’a yola çıkıyoruz. Midyat’ta ilk olarak Mor Gabriel Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra eski Midyat merkezinde dantel gibi işlenmiş taşları ile Midyat Evlerini keşfe çıkıyoruz. Birçok diziye ev sahipliği yapmış Midyat Konuk Evi ziyaretimizin ardından ince ince işlenen Telkari takı alışverişi için serbest zaman alıyoruz. Son olarak yeşillikler ve sularla çevrili Savur ilçesine geçiyoruz. Dağ yamacına kurulu hükümran konumu ve Süryani ustaların muhteşem taş işlemeleri ile ön plana çıkmış bu yerleşim yerinde tarihi mekânları ve dar sokakları dolaşıyoruz. Hacı Abdullah Bey Konağı’nda kuşbakışı manzaranın keyfini çıkarttıktan sonra Mardin’de buluna otele transfer oluyoruz. Konaklama ve akşam yemeği 5* Erdoba Elegance Otelde.

 

2.GÜN - 12 EKİM
Otel’de alacağımız sabah kahvaltısının ardından Masal Şehri Mardin turumuza başlıyoruz. Şehrin önemli anıt eserlerinden olan Kasımiye Medresesi’nin inşaatına Artuklu döneminde başlanıp Akkoyunlu döneminde tamamlanmıştır. Ardından yürüyüş turumuza başlıyoruz. Kırklar Kilisesi (Mor Behnam), Cumhuriyet Meydanı, Mardin Arkeoloji Müzesi, Mardin Çarşıları (Marangozlar, Bakırcılar, Kuyumcular Çarşıları), Ulu Cami, taş işçiliği ile Mardin’in sembolü olmuş Kız Meslek Lisesi kapısı, Zinciriye Medresesi ve Şehidiye Cami yürüyüş turumuzda göreceklerimiz arasında. Sonraki durağımız Mardin’in 30 km güneydoğusunda bulunan, Doğu Roma İmparatorluğunun doğu sınırını Sasanilere karşı korumak amacıyla askeri garnizon olarak kurulmuş Dara (Anastasiopolis) antik kenti. Kaya içine oyulmuş yapılardan oluşan ve oldukça geniş bir alana yayılan kentte Kaya Mezarları, Sarnıçlar ve Zindanı görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Mardin’de 5* Erdoba Elegance Otel’de. Yemek sonrası dileyen misafirlerimiz yörenin meşhur Reyhani Gecesinde eğlenme fırsatı yakalıyor.

 

3.GÜN – 13 EKİM :

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak eski bir güneş tapınağının üzerine kurulmuş olan Roma kalesinden dönüştürülen Deyrulzafaran Manastırı’na geçiyoruz. Kubbeleri, kemerli sütunları,  ahşap el işlemeleri, iç ve dış mekân taş nakışları ile bizlere görsel bir şölen sunan manastır 640 yıl boyunca Dünya Süryanilerinin Patriklik Merkezi olmuş. Günümüzde Mardin Metropolitinin ikametgâhı olan manastır ziyaretimizin ardından Diyarbakır’a hareket ediyoruz.

Diyarbakır’a ulaşmamızın ardından surların 2,5 km güneyinde bulunan Atatürk Köşkü’nü (Seman Köşkü) ziyaret ediyoruz. Tipik Diyarbakır evlerinde olduğu gibi Atatürk Köşkü de geniş eyvanlı, siyah beyaz kesme taşlardan yapılmış mimarisi ile dikkat çekmektedir.

Daha sonra dünyanın Çin Seddi’nden sonra en uzun surları olan Diyarbakır Surlarının en eski ve en büyük burcu olan Keçi Burcu’na çıkıyoruz.  Hevsel Bahçeleri’ni, Dicle Nehri’ni, Seman Köşkü’nü, On Gözlü Köprüyü ve sur içini buradan panoramik olarak görüntüleyip Diyarbakır merkezine geçiyoruz.

Merkezde öğlen yemeği için alacağımız serbest zamanın ardından yürüyüş turumuza başlıyoruz. Kent ile özdeşleşen Tarihi Hasan Paşa Hanı, Sülüklü Han, Ulu Cami, Kervansaray, Dört Ayaklı Minare (Şeyh Muhattar Cami), Behram Paşa Konağı, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Mar Petyum Kilisesi yürüyüş turumuzda göreceğimiz yerler arasında.

Gezilerimizin ardından alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında Diyarbakır Havalimanına geçerek Sun Express Havayolları tarifeli direkt seferi ile saat 22.40’da İzmir’e hareket ediyoruz.

      ŞİNO TUR TEKNİK SEBEPLERDEN DOLAYI PROGRAMDAKİ VE OTELLERDEKİ TÜM DEĞİŞİKLİK HAKKINA SAHİPTİR.

Fiyata Dahil Olanlar

*Sun Express Havayolları ile İzmir  / Diyarbakır –/ İzmir direkt uçuş biletleri

*Programda belirtilen tüm geziler

*Programda belirtilen güzergâhlar doğrultusunda konforlu araçlar ile ulaşımlar

*Profesyonel rehberlik Hizmetleri

*2 gece 5* Erdoba Elegance Otelde YP konaklama

*Seyahat Sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

*İlk gün sabah kahvaltısı

*Öğle yemekleri

*Son gün akşam yemeği

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri

*İsteğe bağlı yöresel Reyhani gecesi

*Otelde alınan ekstra içecekler ve tüm şahsi harcamalar

Tarihler/Fiyatlar

 

Çift Kişilik Odada Kişi Başı :  1,279 TL
Tek Kişilik Oda :                   1,459 TL
Üç Kişilik Odada Kişi Başı :     1,279 TL
0-5,99 Yaş arası çocuk (iki büyük ile beraber konaklama şartı ile) : 979 TL
6-11,99 Yaş arası çocuk (iki büyük ile beraber konaklama şartı ile): 1,119 TL

 

 

ÖDEME SEÇENEKLERİ:

TUTAR

 

 

 

 

 

 

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI NAKİT 1279 TL

TEK ÇEKİM

2 TAKSİT

3 TAKSİT

4 TAKSİT

5 TAKSİT

6 TAKSİT

AXESS

1.314 TL

1.330 TL

1.349 TL

1.369 TL

1.388 TL

1.408 TL

MAXIMUM

1.322 TL

1.356 TL

1.377 TL

1.398 TL

1.419 TL

1.440 TL

WORLD

1.316 TL

1.335 TL

1.340 TL

1.347 TL

1.354 TL

1.363 TL

BONUS

1.332 TL

1.364 TL

1.386 TL

1.409 TL

1.432 TL

1.456 TL

 

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800