İZMİRDEN AKTARMASIZ UÇUŞ İLE

Bilgilendirme

 

Galeri

Kılavuz

  • Süresi: 4 Gün / 3 Gece
  • Başlangıç Noktası: İzmir
  • Bitiş Noktası: İzmir
  • Tarihler: 23-26 MAYIS
Tur Detayları

 GİRİT TURU

23-26 MAYIS 4 GÜN / 3 GECE

4* BELVEDERE HOTEL KONAKLAMASI

KİŞİ BAŞI 499 €uro

23 MAYIS CUMARTESI:                                                                                     IZMIR-GIRIT

Adnan Menderes Havalimani dis hatlar gidis terminali  kontuarı önünde sabah 04:00’de bulusuyor, pasaport ve gümrük islemleri sonrasi 06:00’da Aegean Havayollari ile Girit e hareket ediyoruz. Yaklasik 1 saatlik yolculugumuz sonrasi Heraklion Havalimanina iniyor ve pasaport ve bagaj islemlerinin ardindan bizleri bekleyen otobüsümüz ile Kandiye merkezine geçip sehir turumuza basliyoruz. Turumuza Kandiye’nin güzel sokaklarinda yürüyüs yaparak basliyoruz. Görecegimiz yerler arasinda baslica Eski Türk Evleri, Venedik Limani, Koule Kalesi, Belediye Binasi, Meçhul Asker Aniti, Minas Katedrali, Morosini Meydani ve Çesmesi var. Ardindan Kandiye’de zaman geçirmek fotograflar çekmek, kahve içmek ve bir seyler atistirmak için verdigimiz serbest zamaninin ardindan Girit’in en büyük tesislerinden biri olan 4* Belvedere otelimize geçiyor check-in islemlerini gerçeklestirip dinleniyoruz. Konaklama 4* Belvedere Hotel’de.

GIRIT GECESI: Otel’den aksam özel otobüsümüz ile bir dag köyünde kurulmus olan restoranimiza hareket ediyoruz. Girisinde Girit’in lokal kiyafetli çalisanlari ile fotograf çekildikten sonra eski Girit evlerinin canlandirilmis halini ziyaret edip restoranimiza geçiyoruz. Restoranda açik büfe yemek ve limitsiz uzo, sarap esliginde 2,5 saat araliksiz gerçeklesecek olan Girit folklorunun ve Yunan danslarinin sergilendigi bu programi seyrettikten sonra özel otobüsümüz ile otelimize dönüyoruz. (50€)

24 MAYIS PAZAR:                                                                                                              GIRIT

Sabah otelimizde alacagimiz açik büfe kahvaltimizin ardindan dileyen misafirlerimiz esliginde gerçeklestirilecek olan tam günlük Ag. Nicholas, Elounda, Spinalonga turumuza basliyoruz.

DOGU GIRIT PLAKA – SPINALONGA ADASI (TEKNE TURU) – AG. NICHOLAOS TURUTurumuza sabah tekneye binecegimiz küçük bir liman kasabasi Plaka’ dan basliyoruz. Özel teknemize binip Spinalonga adasi etrafinda keyifli bir tur atip fotograflar çekiyoruz. Ardindan Venedik döneminin en güçlü kalelerinden birini barindiran Girit için büyük bir önem tasiyan, zamaninda cüzam hastalarinin kapatildigi bu adaya yanasip ziyaretimize basliyoruz.  Ziyaretimizin ardindan Elounda’ ya görüp burada verecegimiz kisa bir kahve molasindan sonra sirin bir Girit kasabasi olmasinin yaninda, kasabanin içinde yer alan gölü ve bu gölün derinligi hakkinda var olan birçok efsane ile ünlü olan Ag. Nicholas’i görüyoruz. Turumuzun ardindan aksamüstü otele dönüs. (60€) Konaklama 4* Belvedere Hotel’de.

25 MAYIS PAZARTESI:                                                                                                    GIRIT

Sabah otelimizde alacagimiz açik büfe zengin kahvaltimizin ardindan dileyen misafirlerimiz esliginde gerçeklestirilecek olan tam günlük Hanya ve Resmo turumuza basliyoruz.

BATI GIRIT RESMO – HANYA TURU: Turumuza Izmir’e de çokça göç vermis Kydonia kalıntıları üzerine inşa edilmis ve günümüzde eski & yeni sehir diye ikiye ayrilmis olan Hanya ile basliyoruz. Hanya’ da bulunan Türk minarelerini ve Hanya’nin meshur çarsisini görüldükten sonra deniz kiyisinda limandaki sira sira dizilmis birbirinden güzel restoranlarda ögle yemegi yemek ve fotograf çekmeniz için serbest zaman. Hanya ziyaretimizin ardindan Venedik ve Türk dönemlerinin kalintilarini tasiyan Yunanistan’in en güzel sehirlerinden biri olan Resmo’ya geçiyoruz. Dar sokaklari, eski Venedik evleri, çesmeleri ile kendine ait karakteristik yapisi olan Resmo’yu rehberimiz ile gezdikten sonra verilecek serbest zamanda Fortetza, eski Venedik limani, Türk minareleri, sehri çevreleyen Venedik surlari görebilir ve bu güzel sehirde bir kahve içip keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ziyaretimizin ardindan aksamüstü otelimize dönüyoruz. (60€)

Konaklama 4* Belvedere Hotel’de.

26 MAYIS SALI:                                                                                                     GIRIT IZMIR

Sabah oteldeki kahvaltimizin ardindan otelden çikis islemlerimizi gerçeklestiriyoruz. Bagajlarimizi Otel’de birakip isteyen misafirlerimizle yarim günlük Archanes Köyü ve Knossos sarayi turumuza basliyoruz. Girit’teki son saatlerinizi isteginize göre degerlendirdikten sonra belirtilen saatte otelimizde bulusuyor ve özel otobüsümüz ile havalimanina geçiyoruz. Bagaj ve pasaport islemlerinin ardindan 23:00 te Omega Tours özel uçusu ile 1 saat sürecek olan yolculugumuz sonrasi Izmir’e variyoruz.

ARCHANES TÜRK KÖYÜ ve KNOSSOS SARAYI TURU: Turumuza hala Türk ve Izmir esintileri tasiyan Archanes köyü ile basliyoruz. Zamaninda Türk’lerine yasadigi bu küçük rengarenk köyü dolastiktan köy meydaninda kahve molasi veriyoruz. Ardindan turumuza dünyaca meshur Girit’in olmazsa olmasi Minos Uygarligina baskentlik yapmis Knossos sarayi ile turumuza devam ediyoruz. Mitolojinin tarihle bulustugu bir yer olan Knossos özgün mimarisi, çözülemeyen yazi sistemi ve efsaneleriyle tarihin sayfalari arasinda kalmis ancak unutulmamis bir medeniyet. Insanlik tarihine labirent” kavramini kazandiran ve birçok efsaneleriyle Knossos Sarayi’ni ziyaret ediyoruz. Yarim günlük bu turumuzun ardindan otelimize dönüyoruz. (40€)

Fiyata Dahil Olanlar

Izmir – Girit gidis dönüs Aegean Airlines ile aktarmasiz uçak bileti,

Tüm uçus vergileri, kisi basi 22 Kg bagaj hakki ve 8 kg el bagaj hakkı,

3 gece 4* Belvedere Hotel’de oda kahvaltı konaklama,

Ilk gün programda belirtilen Türkçe rehber esliginde Kandiye sehir turu,

Havalimani otel transferleri,

Profesyonel Türkçe rehberlik,

Seyahat Sağlık sigortası,

Konaklama vergisi,

Fiyata Dahil Olmayanlar

Schengen vize ve servis ücreti ( 140 € )

Yurtdısı çıkıs harcı,( 50 TL )

Ögle & aksam yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler

Programda belirtilen tüm ekstra turlar

Sahsi harcamalar

 

Önemli Bilgiler

YESIL PASAPORTA VIZE YOKTUR VE PASAPORTLARIN EN AZ 6 AY GEÇERLILIGI OLMALIDIR.

(PASAPORTLARINDA KKTC DAMGASI OLANLAR SHENGEN VIZELERI OLSA DAHI GIRIT’E GIRIS YAPAMAZLAR)

 

TEKNİK SEBEPLERDEN DOLAYI PROGRAMDAKİ HER TÜRLÜ DEĞİŞİKLİK HAKKINI ACENTEMİZ SAKLI TUTAR.

 

Tarihler/Fiyatlar

İki Kişilik Odada

Kişi Başı:

499 EUR

Ek Yatak:

489 EUR

Tek Kişi:

599 EUR

Çocuk (max 11 yaş):

449 EUR

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800