İZMİRDEN AKTARMASIZ UÇUŞ İLE

Bilgilendirme

 

Galeri

Kılavuz

  • Süresi: 4 Gün / 3 Gece
  • Başlangıç Noktası: İzmir
  • Bitiş Noktası: İzmir
  • Tarihler: 26-29 Ekim
Tur Detayları

29 EKİM'E ÖZEL GİRİT TURU

26-29 EKİM 2019

4* CAPSİS ASTORİA HOTEL'DE KONAKLAMA FARKI İLE

4 GÜN – 3 GECE / O.K. 

KİŞİ BAŞI 549€

GİRİT’E İZMİR’DEN AKTARMASIZ UÇUŞ

 

26 EKİM CUMARTESİ: IZMIR-KANDIYE

Adnan Menderes Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 12:50’de buluşuyor, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası 14:50’de Astra Havayolları ile GIRIT’ e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuz sonrası Heraklion Havalimanı’na iniyor ve pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile Heraklion (Kandiye) şehir turumuza başlıyoruz.

Görülecek yerler: Eski Türk Evleri, Venetian LimanıKoule KalesiBelediye Binası, Meçhul Asker Anıtı, Minas Katedrali, Morosini Meydanı ve Çeşmesi. Ardından şehir merkezindeki 4* Capsis Astoria otelimize geri dönüyoruz Otel’imize geçip check in işlemlerinin ardından serbest zaman.

27 EKİM PAZAR: TAM GÜN ELOUNDA SPINALONGA - AG. NIKOLAOS TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz eşliğinde gerçekleştirilecek olan tam günlük Ag. Nicholas, Elounda, Spinalonga turumuza başlıyoruz.

Elounda – Spinalonga – Ag. Nikolaos – Plaka: Turumuz tekneye bineceğimiz liman kasabası Plaka’ da başlayacaktır. Kısa tekne yolculuğumuzun ardından ilk olarak Venedik döneminin en güçlü kalelerinden birini barındıran zamanında cüzam hastalarının kapatıldığı Spinalonga Adası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Elounda’ ya geçiş ve serbest zaman. Ardından şirin bir kasaba olmasının yanında, kasabanın içinde yer alan gölü ve bu gölün derinliği hakkında var olan birçok efsane ile ünlü olan Aghios Nikolaos’i görüyoruz. (50€)

Konaklama Kandiye şehir merkezindeki 4* Capsis Astoria Hotel’ de.

28 EKİM PAZARTESİ: TAM GÜN RESMO & HANYA TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz eşliğinde gerçekleştirilecek olan tam günlük Rethymno (RESMO)– Chania (HANYA) turumuza başlıyoruz.

Resmo – Hanya: Resmo Venedik ve Türk dönemlerinin kalıntılarını taşıyan Yunanistan’ in en güzel şehirlerinden biridir. Dar sokakları, eski Venedik evleri, çeşmeleri ile kendine ait karakteristik yapısı vardır. Rethymno’ da verilecek serbest zamanda Fortetza (şehre bakan Venedik Akrapolü/girişi tur fiyatına dâhil değildir), eski Venedik limanı, Türk minareleri, şehri çevreleyen Venedik surları görülebilir. Sonrasında Kydonia kalıntıları üzerine inşa edilmiş ve günümüzde eski & yeni şehir diye ikiye ayrılmış olan Hanya’ ya hareket. Hanya’ da bulunan Türk minareleri görüldükten sonra ünlü balık & meyve pazarı ve güzel limanını ziyaret etmek için serbest zaman ve otelimize dönüş. (50€)

Konaklama Kandiye şehir merkezindeki 4* Capsis Astoria Hotel’ de.

29 EKİM SALI: GİRİT KÖYLERİ ve ŞARAPÇILIK TURU HERAKLION-IZMIR

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bagajlarımızı Otel’de bırakıp isteyen misafirlerimizle yarım günlük Girit Köyleri turumuza başlıyoruz.

GİRİT TÜRK KÖYÜ VE ŞARAPÇILIK TURU: Turumuza hala Türk ve İzmir esintileri taşıyan Archanes köyü ile başlıyoruz. Zamanında Türk’lerine yaşadığı bu küçük rengarenk köyü dolaştıktan köyün meydanında kahve molası veriyoruz. Ardından turumuza şarapları ile meşhur geçimini şarapçılıktan ve üzümden kazanan Peza köyündeki Girit şarap tadım kooperatifine gidiyoruz. Burada Girit şarapları ve zeytinyağları hakkında detaylı bilgi alıp, özel hazırlanmış tanıtıcı filmi seyrediyor arkasından şarap, peksimet ve reçel tadımı yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için Girit’in lokal lezzetlerinden satın alma imkânı sunuyor. Yarım günlük bu turumuzu Kandiye şehrin merkezindeki otelimizde bitiriyoruz. (35€)

Girit’teki son saatlerinizi isteğinize göre değerlendirdikten sonra belirtilen saatte otelimizde buluşuyor ve özel otobüsümüz ile havalimanına geçiyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından saat 18:30'da 1 saat sürecek olan yolculuğumuz sonrası İzmir’e varıyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

*İZMİR – HERAKLION / HERAKLION – İZMİR ÖZEL SEFER İLE AKTARMASIZ GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ,   
*KANDİYE’ DE HAVAALANI – OTEL – HAVAALANI TRANSFERLERİ
*PROGRAMDA BELİRTİLEN İLK GÜN KANDİYE ŞEHİR TURU
*4 GÜN/3 GECE 4* ŞEHİR MERKEZİ CAPSİS ASTORİA OTELDE ODA + KAHVALTI KONAKLAMA
*ASCENTE REFAKATI VE PROFESYONEL TÜRKÇE REHBERLİK
*HAVALİMANI & UÇUS VERGİLERI VE SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI

Fiyata Dahil Olmayanlar

*SCHENGEN VİZE ÜCRETİ (KİŞİ BAŞI 120 €)
*YURTDIŞI ÇIKIŞ FONU
*ÖĞLE & AKŞAM YEMEKLERİ ve YEMEKLERDE ALINAN İÇECEKLER
*PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM EKSTRA TURLAR
*ŞAHSİ HARCAMALAR
*YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR VE PASAPORTLARIN EN AZ 6 AY GEÇERLİLİĞİ OLMALIDIR.
(PASAPORTLARINDA KKTC DAMGASI OLANLAR SHENGEN VIZELERI OLSA DAHI GIRIT’E GIRIS YAPAMAZLAR)

*65 YAŞ ÜZERİ SİGORTA BEDEL FARKI 10 EURO MÜŞTERİYE AİTTİR
*70 YAŞ ÜZERİ SİGORTA BEDEL FARKI 20 EURO MÜŞTERİYE AİTTİR
*75 YAŞ ÜZERİ SİGORTA BEDEL FARKI 25 EURO MÜŞTERİYE AİTTİR

Önemli Bilgiler

* Acentemizin elinde olmayan sebeplerden dolayı meydana gelecek gecikme, iptal ekstra konaklamalardan acentemiz sorumlu tutulamaz.
* Özel sefer uçuşlarda saat garantisi verilmez, özel sefer uçuşların uçuş saatlerinin hareket tarihinden 48 saat önce acentemiz tarafından tekrar teyit edilecektir.
* Programda belirtilen otellerde değişiklik söz konusu ise aynı ya da benzer özellikteki otellerde konaklama sağlanacaktır.
* Turun kalkışından önce ya da tur esnasında tur program akışı, içerik aynı kalmak sureti ile acentemiz, tur liderimiz yâda yerel rehberimizce değiştirilebilir. Turu satın alan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

 

TEKNİK SEBEPLERDEN DOLAYI PROGRAMDAKİ HER TÜRLÜ DEĞİŞİKLİK HAKKINI ACENTEMİZ SAKLI TUTAR.

Tarihler/Fiyatlar

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 549 €
ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 529 €
TEK KİŞİLİK ODA : 649 € 

EKSTRA TURLAR : 
DOĞU GİRİT SPINALONGA AG. NICHOLAS TURU : KİŞİ BAŞI 50 €
BATI GİRİT RESMO HANYA TURU : KİŞİ BAŞI : 50 € 
GİRİT TÜRK KÖYÜ VE ŞARAPÇILIK TURU : KİŞİ BAŞI 35 €

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800