Bilgilendirme

8 Gün  - 8 Gece Balkanlarda 7 Ülke

4* Otellerde Konaklama + Ohrid Tekne Turu  + 5 Akşam Yemeği ve 1 Balkan Gecesi Dâhil! 399 Euro!

Makedonya - Sırbistan – Bosna Hersek – Hırvatistan – Karadağ - Arnavutluk – Yunanistan

Üsküp - Belgrad – Saraybosna- Poçitel - Mostar – Dubrovnik – Podgorica – Kotor – Budva – İşkodra – Tiran – Ohrid – Manastır – Selanik - Kavala

Galeri

Kılavuz

  • Süresi: 8 Gece 8 Gün
  • Bölgeler: Makedonya - Sırbistan – Bosna Hersek – Hırvatistan – Karadağ Arnavutluk – Yunanistan
  • Başlangıç Noktası: Makedonya
  • Bitiş Noktası: Yunanistan
  • Tarihler: 13 -21 EKİM
  • Fiyat Açıklaması: 4* Otellerde Konaklama + Ohrid Tekne Turu + 5 Akşam Yemeği Ve 1 Balkan Gecesi Dâhil! 399 Euro!
Tur Detayları

İzmir / Çanakkale / İpsala – Akşam Çıkış

Akşam saat 19.00 ‘da belirlenen noktalardan konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Çanakkale – Keşan yolu üzerinden sabah saatlerinde İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştirip Yunanistan’a giriş yapıyoruz.

1.Gün:  Üsküp

Uygun bir tesiste vereceğimiz kahvaltı molası ardından Makedonya’ ya hareket ediyoruz. İlk durağımız Üsküp. Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Üsküp Kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Alaca Camii, İsa bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Çifte hamam ve Davut Paşa Hamamları, Rahibe Terasa Anıtı, görülecek yerler arasında. Konaklama Üsküp’te otelimizde.

2.Gün: Üsküp / Belgrad

Sabah alınacak kahvaltı sonrası Sırbistan’a hareket ediyoruz. Öğleden sonra Belgrad’a ulaşıyor, panoramik şehir turumuz sırasında Kale meydanı, Askeri Müze, Saat kulesi, İstanbul Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı, Taş Meydan, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi göreceğimiz yerler arasında. Konaklama Belgrad ‘da otelimizde

3.Gün: Belgrad / Saraybosna / Poçitel / Mostar

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Balkanlar’ın tarih ve kültür merkezi Bosna Hersek’e hareket ediyoruz. Şehre varışımız ile Başçarşı, Savaş Tüneli, tarihi Osmanlı Hanı Morica Han,  Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camiileri, Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, Ferhadiye Caddesi görüyoruz. Ardından Osmanlı eserleri ile donatılmış bu ülkede bir Osmanlı köyü olan Poçitele varıyoruz. Bu otantik köyü geziyor ve Mostar’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mostar’da otelde.

4.Gün: Mostar / Dubrovnik / Podgorica

Otelde alınan kahvaltı sonrası Mostar şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski hamam göreceğimiz yerler arasında. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapma imkânı bulabilirsiniz. Mostar turumuzu tamamlayıp Dubrovnik yolculuğumuza başlıyoruz. Şehre varışımızla Adriyatik Denizi’nin hemen kıyısından yükselen surları ve Eski Şehir Meydanını görüyoruz. 14. yy’den kalma Eczane, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, Tarihi Çeşme, Ünlü Şair Gundulic’in heykeli göreceğimiz yerlerden bazıları. Hırvatistan’ın incisi Dubrovnik gezimizin ardından, Adriyatik denizi kıyısında doğal bir çekiciliğe sahip olan ve Balkanların en genç ülkesi Karadağ’a gidiyoruz. Konaklama Karadağ’ın başkenti Podgorica’ da.

5.Gün: Podgorica / Kotor / Budva / İşkodra

Sabah alınacak kahvaltı sonrası Karadağ’ın sahil şehri Budva’ ya gidiyoruz.  Karayla bağlantılı bir ada olan ve tepeden panoramik olarak seyredeceğimiz Sveti Stafanı görüyoruz. Daha sonra Kotor’ a geçiyor; Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerler arasında. Karadağ sınırlarından ayrılıyor Arnavutluk’ta ki ilk durağımız İşkodra. Panoramik olarak şehrin en önemli tarihi eseri İşkodra Kalesini Surlarını görüyoruz. Konaklama İşkodra’da.

6.Gün: İşkodra / Tiran / Ohrid 

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra başkent Tiran’ı ziyaret ediyoruz. Ethem bey Camii, Tarihi saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı görülecek yerler arasında. Ardından Makedonya’nın incisi olarak adlandırılan Ohri şehrine hareket ediyoruz. Mimarisi çok iyi şekilde korunmuş ve UNESCO tarafından dünya mirasları listesine alınmıştır. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ve Türk çarşısını geziyoruz.(Ohri Gölü Tekne Turu ) Konaklama Ohri’de otelimizde. Akşam yemeğimizi yöresel yemekler ve müzikler eşliğinde yerel bir restaurantta alıyoruz. 

7.Gün: Ohrid / Resne /Manastır / Selanik

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Ohri’den ayrılıyoruz. . Yol güzergâhımızda bulunan Resne’yi ziyaret ediyoruz. Resneli Niyazi’nin Sarayını görüyoruz. Sonraki durağımız Manastır. ULU ÖNDER M. KEMAL ATATÜRK ‘ün okulu ‘nu( Askeri Lise)  ziyaret ediyoruz. Ardından Şirok Sokak , İsakiye Camii , Elene’ nin Evi , Saat Kulesi , Pekmez Meydanı , ve  Osmanlı’ dan  kalan Ordu Evi’ni görüyoruz. Makedonya’ ya veda ederek Yunanistan ‘a giriş yapıyoruz. Eski Osmanlı Hükümet Konağı, Aristoteoles Üniversitesi, Helexpo fuar alanı, Kordon, Beyaz Kule, Büyük İskender Heykeli, Rotonda, Zafer Takı, Makedonia Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza bey Camii, Aristoteoles Meydanı’ nı ve ULU ÖNDER M.KEMAL ATATÜRK ’ün Evini görüyoruz. Konaklama Selanik’de. Akşam dileyen misafirlerimiz Yunan taverna eğlencesine katılabilir ( ekstra )

8.Gün: Selanik / Kavala /İpsala / Çanakkale / İzmir

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kavala ’ya hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte Su Kemerleri, Liman, Pargalı İbrahim’in yaptırdığı İbrahim Paşa Camii, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi’ni görüyoruz. Kavala gezimizin bitiminde Yunanistan’dan ayrılmak üzere İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Çanakkale yolu üzerinden İzmir’e hareket ediyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e varış.

Fiyata Dahil Olanlar

• Konforlu araçlar ile ulaşım

• Programda belirtilen tüm çevre gezileri

• 4* otellerde konaklama

• 7 sabah kahvaltısı – 5 akşam yemeği

• 1 akşam yemeği geleneksel Balkan müziği eşliğinde

• Profesyonel rehberlik hizmetleri

• Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

• Vize Ücreti ( 120 € )

• Öğle yemekleri

• Otellerde yapılan tüm şahsi harcamalar

• Selanik’de Yunan Taverna gecesi ( isteğe bağlı  / 35 € )

• Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

Önemli Bilgiler

• YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR! EN AZ 6 AY GEÇERLİLİĞİ OLMALIDIR

• PASAPORTUNDA KKTC GİRİŞ DAMGASI OLAN YOLCULAR YUNANİSTAN’A GİRİŞ YAPAMAZ

• VİZE BAŞVURULARINDA ŞİNO TUR ARACI KURUM OLUP VERİLMEYEN VİZELERDEN SORUMLU DEĞİLDİR

• ŞİNO TUR GEREKLİ DURUMLARDA PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK HAKKINI SAKLI TUTAR

Tarihler/Fiyatlar

BANKALAR

3 TAKSİT

6 TAKSİT

9 TAKSİT

MAXIMUM

404 €URO

 

404 €URO

 

404 €URO

AXESS

407 €URO

410 €URO

416€URO

WORLD

415 €URO

419 €URO

425 €URO

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800