EKSTRA YOK

Bilgilendirme

1-ŞİNO TUR  hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde,  turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

2-Yeşil pasaport  ve geçerli Schengen vizesi olanların vize almalarına gerek yoktur.

3-Seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

4-Shengen vizesi alacak yolcularımızın vize için gerekli evraklarını tur tarihinden en az 1 ay önce acentaya teslim etmesi gerekmektedir. Vizenin yetişmemesi ve  vize reddi durumlarında ŞİNO TUR’un sorumluluğu bulunmamaktadır.

5-Tur programı ŞİNO TUR SEYAHAT ACENTASI  kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

6-  ŞİNO TUR yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak  ŞİNO TUR`un hiçbir sorumluluğu yoktur. ŞİNO Tur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında  ŞİNO Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 

7 -Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

Galeri

Kılavuz

  • Süresi: 8 Gece 8 Gün
  • Bölgeler: Yunanistan - Makedonya - Arnavutluk - Karadağ - Hırvatistan - Bosna Hersek - Sırbistan
  • Fiyat Açıklaması: 1 ÖĞLE YEMEĞİ ile TEKNE TURU HEDİYE
Tur Detayları

OTOBÜSLÜ BÜYÜK BALKAN TURU

8 GÜN  - 8 GECE BALKANLARDA 7 ÜLKE

4* OTELLERDE KONAKLAMA +  4 AKŞAM YEMEĞİ + 2 BALKAN GECESİ

Ve

 GELENEKSEL LEZZETLER ile 1 ÖĞLE YEMEĞİ + TEKNE TURU HEDİYEMİZ

EKSTRA TUR YOK!

TÜM ŞEHİR VERGİLERİ & GİRİŞ ÜCRETLERİ DÂHİL!

YUNANİSTAN – MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ- HIRVATİSTAN-BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN

KAVALA – SELANİK – MANASTIR – RESNE – OHRI – ELBASAN –TİRAN- İŞKODRA – BUDVA – BAR-KOTOR-DUBROVNİK-TREBİNJE –BLAGAJA- MOSTAR--SARAYBOSNA-BELGRAD – ÜSKÜP-GÜMÜLCİNE

 İZMİR / ÇANAKKALE / İPSALA – AKŞAM ÇIKIŞ

Akşam saat 18.30 ‘da belirlenen noktalardan konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Çanakkale – Keşan yolu üzerinden sabah saatlerinde İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizi gerçekleştirip Yunanistan’a giriş yapıyoruz.

1.GÜN:  KAVALA - SELANİK

Sabah saatlerinde İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerimizin ardından uygun bir tesiste kahvaltı molası veriyoruz. Sonrasında Kavala’ hareket ediyor; varışımızla yürüyüş turumuza başlıyoruz. Liman, Su Kemerleri, Pargalı İbrahim Paşa Cami, Kavala Evleri, İmarethane, günümüzde cami olarak tek kalmış olan Halil Bey Cami, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Panagiai Kilisesi yürüyüş turumuzda göreceklerimiz arasında. Ardından Selanik’e hareket ediyoruz. Şehre varışımızı takiben 1493-1912 yılları arası Kasımiye Cami olarak hizmet vermiş olan Aya Dimitri Kilisesi’ni ve eski Osmanlı Hükümet Binası olan Makedonya Hükümet Binası’nı panoramik olarak görerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün evine ulaşıyoruz.  Atamızı doğduğu topraklarda ve evinde andıktan sonra yürüyüş turumuza başlıyoruz. Rotonda (Hortacı Cami), Venizelos Meydanı, Bedesten, Hamza Bey Cami, Aristoteles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule ve Büyük İskender Heykeli yürüyüş turumuzda göreceklerimiz arasında. Turumuz sonrası Selanik’te otele yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yunan Tavernası eğlencesine katılabilirler. Konaklama Selanik’te otelde.

2.GÜN: SELANİK – MANASTIR – RESNE - OHRI

Sabah alınacak kahvaltı sonrası, ilk durağımız Manastır. İlk olarak ULU ÖNDER M. KEMAL ATATÜRK ‘ün okulu ‘nu( Askeri Lise)  ziyaret ediyoruz. Ardından Şirok Sokak, İsakiye Camii , Elene’ nin Evi , Saat Kulesi , Pekmez Meydanı  ve  Osmanlıdan  kalan Ordu Evi’ni görüyoruz. Ohri’ye hareket ediyor; yol güzergâhımızda bulunan Resne’yi ziyaret ediyoruz. Resneli Niyazi’nin Sarayını görüyor ve yolumuza devam ediyoruz. Makedonya’nın incisi olarak adlandırılan Ohri şehrine varıyoruz. Mimarisi çok iyi şekilde korunmuş ve UNESCO tarafından dünya mirasları listesine alınmıştır. Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ve Türk çarşısını geziyoruz. Konaklama Ohri’de otelimizde. Akşam yemeğimizi yöresel yemekler ve müzikler eşliğinde yerel bir restoranda alıyoruz. 

3.GÜN: OHRI – ELBASAN –TİRAN -İŞKODRA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Makedonya’ya veda ediyor ve Arnavutluk başkenti Tiran’a Elbasan üzerinden geçerek varıyoruz. Panoramik turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı görülecek yerler arasında. Tirandan ayrılıyor, Arnavutluk sınırlarında yer alan İşkodra’ya ulaşıyoruz. Panoramik olarak şehrin en önemli tarihi eseri İşkodra Kalesinin surlarını görüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği İşkodra’da.

4.GÜN: İŞKODRA – BUDVA – KOTOR – DUBROVNİK - TREBİNJE

Otelde alınan kahvaltı sonrası, Adriyatik denizi kıyısında doğal bir çekiciliğe sahip olan ve Balkanların en genç ülkesi Karadağ’a gidiyoruz. İlk olarak doğa ve tarihi güzellikleri barındıran, sahil şehri Budva ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.  Karayla bağlantılı bir ada olan ve tepeden panoramik olarak seyredeceğimiz Sveti Stefanı görüyoruz. Daha sonra Kotor’ a geçiyoruz. Kotor’un tarihini yansıtan dünyaca ünlü merkezi Eski Şehir ile Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerler arasında. Turumuzu tamamlayıp Dubrovnik yolculuğumuza başlıyoruz. Şehre varışımızla Adriyatik Denizi’nin hemen kıyısından yükselen surları ve Eski Şehir Meydanını görüyoruz. 14. yy’den kalma Eczane, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, Tarihi Çeşme, Ünlü Şair Gundulic’in heykeli göreceğimiz yerlerden bazıları. Hırvatistan’ın incisi Dubrovnik gezimizin sonrasında otele yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Trebinjede.

5.GÜN: TREBİNJE – BLAGAJA -MOSTAR –SARAYBOSNA

Trebinjeden ayrılıyor, Blagaja ulaşıyoruz. 550 yıllık tarihi Alperenler Tekkesini ziyaret ve öğle yemeği olarak Nevetra nehrinde yetişen kırmızı alabalık ziyafeti sonrası Jablanica gölünde tekne turu fırsatı. Ardından Mostar şehrine varıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tarihi Mostar köprüsü, Koska Mehmet Paşa Camisi, Kuyumcular çarşısı, Eski hamam göreceğimiz yerler arasında. Balkanlar’ın tarih ve kültür merkezi Saray Bosna’ya hareket ediyoruz. Şehre varışımızla savaşın en acı izlerinden olan, yangın bombalarıyla günlerce yanan, milyonlarca el yazması eserin yok edildiği Saraybosna Halk Kütüphanesini görüyoruz. Sonrasında orijinal güneş sistemli saati ile Sahat Kula, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogunu görme, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkâr Cami’ni, Latin  (Hünkâr) Köprüsünü görüyor, Baş çarşıda gezintimizi gerçekleştiriyoruz.  Konaklama  SarayBosna'da otelde. Akşam yemeğini geleneksel Boşnak müzikleri eşliğinde alıyoruz. 

6.GÜN: SARAYBOSNA - BELGRAD

Otelde alınan sabah kahvaltısından sonra Sırbistan’a hareket ediyoruz. Öğleden sonra başkent Belgrad’a ulaşıyor, panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, Saat Kulesi, İstanbul Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı, Taş Meydan, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Damat Ali Paşa Türbesi göreceğimiz yerler arasında. Konaklama ve akşam yemeği Belgrad ‘da otelimizde.

7.GÜN: BELGRAD - ÜSKÜP

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Makedonya’nın başkenti Üsküp’e doğru hareket ediyoruz. Başkent Üsküp’te Taş Köprü, Makedonya Meydanı, Üsküp kalesi, Kapan ve Sulu Hanları, Alaca Camii, İsa bey Camii, Mustafa Paşa camii, Çifte hamam ve Davut paşa Hamamları, Rahibe Terasa Anıtı görülecek yerler arasında. Konaklama ve akşam yemeği Üsküp’te.

8.GÜN: ÜSKÜP – GÜMÜLCİNE – İPSALA-İZMİR

Sabah kahvaltı ardından Yunanistan’a varıyor ve Gümülcine’ye hareket ediyoruz. Türk nüfusun yoğun bulunduğu Gümülcine’de Eski Cami, Yeni cami ve Osmanlı Saat Kulesini görüyoruz. Türk çarşısında serbest zaman alıyoruz. Ziyaretimizin bitimi ile İpsala sınır kapısına varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Çanakkale yolu üzerinden İzmir’e hareket ediyoruz. Gece geç saatlerde İzmir’e varış.

Fiyata Dahil Olanlar

Konforlu araçlar ile ulaşım

Programda belirtilen tüm geziler

4 * otellerde konaklama

7 sabah kahvaltısı – 4 akşam yemeği

2 akşam yemeği geleneksel Boşnak gecesi & Makedon gecesi

1 Öğle yemeği ( Blagaj’da)

 Tekne Turu

Profesyonel rehberlik hizmetleri

Tüm şehir vergileri

Kotor – Dubrovnik giriş ücretleri

Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Vize Ücreti ( 120 € )

Öğle yemekleri

Molalarda ve otellerde yapılan tüm şahsi harcamalar

Selanik’te Yunan Taverna gecesi ( isteğe bağlı  )

Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

64 -79 yaş arası sürprim farkı 15 €

Önemli Bilgiler

• YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR! EN AZ 6 AY GEÇERLİLİĞİ OLMALIDIR

• PASAPORTUNDA KKTC GİRİŞ DAMGASI OLAN YOLCULAR YUNANİSTAN’A GİRİŞ YAPAMAZ

• VİZE BAŞVURULARINDA ŞİNO TUR ARACI KURUM OLUP VERİLMEYEN VİZELERDEN SORUMLU DEĞİLDİR

• ŞİNO TUR GEREKLİ DURUMLARDA PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK HAKKINI SAKLI TUTAR

Tarihler/Fiyatlar

 

NAKİT: 429

   3 TAKSİT

   6 TAKSİT

   9 TAKSİT

WORLD

 445 €

 452 €

 

458 €

AXESS

  438 €

 442 €

448 €

MAXIMUM

 451 €

464 € 

 476 €

TEK ÇEKİMLERDE AXCESS KARTA % 1,00 / WORLD KARTA % 2,00 VADE FARKI UYGULAMAKTADIR

13 - 21 NİSAN & 18 - 26 MAYIS & 23-30 HAZİRAN & 20-28 TEMMUZ & 17-25 AĞUSTOS & 14 - 22 EYLÜL

Yorumları Oku Bu Tur İçin Yorum Yap

 

 

 

Bir sorunuz mu var? Mesaj gönderin ya da arayın +90 232 464 0 800